Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Velem van a baj ha csak akkor...

Velem van a baj ha csak akkor szeretnék családot ha anyagilag egyenesbe jövök?

Figyelt kérdés

Szeretnék családot de számomra a tökéletes család azt jelenti amit néhány tehetősebb ismerősnél láttok a közösségi médiában. Újépitésű modern lakás, nagy sok millós új autók, anyagi biztonság, utazások, nyugalom, kulturális programok, szép ruhák az egész család számára, soha ne keljen nézni az árakat a boltban.

Bele se merek gondolni milyen lenne hogy ha nélkülözések között kellene felnevelnem a gyerekem, hajnalban a BKK járatot várni a jeges szélben, állami ovi, H&M ruhák, munkahelyi nehézségek egyedülálló anyukaként, a havi fizetést beosztani, rettegni a lakhatási megélhetési szegénységtől és kiszámolni mindig mit lehet belerakni a kosárba délután a boltba. Hasonló körülmények között nőttem fel és nem szeretném végigcsinálni újra, már a másik oldalon állva.

Tanultam, harcoltam, dolgoztam, vagyont próbálok összehozni de még messze van az alagút vége. Tudom hogy mindent el tudok érni az életemben. Közben szorít az idő, talán néhány év múlva nem fogok tudni gyereket vállalni. Egy ördögi körforgás mindez. Gondolkodtam azon hogy szülők egy gyereket és fizetett segitség fogja nevelni aztán a magánovi, de mégis lesz egy gyerekem. Közben lehetőségem lesz dolgozni és küzdeni a céljaimért. Velem lenne a baj?


2021. aug. 21. 22:42
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
87%

A vagyon bármikor elszállhat, ezt tartsd szem előtt..

Jöhet betegség, munkanélküliség,egy covid..rengeteg embernek fuccsba ment az élete mostanában.

Legyenek jó anyagiak az tény, ne a putriba szüljenek. De amit írsz is túlzás.

Én pl vettem a lányomnak UGG csizmát, GAP ruhákat, meg Ted Bakert és társait, ugyanúgy beletörik a fű meg kiszakad a csúszdán mint a Pepcos..

Magánbölcsi, ovi sokszor rosszab mint az állami.

A magánban a pénzért csinálják. Több magánbölcsist ismerek, kb gyerekmegőrző mert a bevétel a lényeg, az alkalmazotton meg spórolnak, egy személyben van a dajka, takarító, gondozó...szerinted mit van a gyerekkekel? Jó hogy életben maradnak..Míg államiban azért van takarító, dajka, a gondozó tényleg a gyerekkel van, betartjak a szabályokat.

Te sznob akarsz lenni, ami szörnyű egy gyereknek.

Legyél jó módú, de ne ilyen beteg sznob..

2021. aug. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
94%

Sok mindenki van ezzel így. Néhányaknak sikerül meggazdagodni, a többség rájön, hogy sosem lesznek tökéletesen ideálisak a körülmények (és hogy nem is kell arra várni), és ott vannak még, akiknek ez miatt soha nem lesz gyerekük, mert mire elérték a vágyott anyagi biztonságot, már nem lehet nekik. Sok sikert, hogy úgy alakuljon minden ahogy szeretnéd.

Én is nagy nélkülözésben nőttem fel, és viszonylagos anyagi biztonságban vállaltam csak gyereket, de szerintem a te elképzeléseid erős túlzások. Az újépítésű lakások, új autók és a BKV járatok között azért van némi átmenet ám, amivel kényelmesen lehet élni még gyerekkel is. A H&M ruhák és az állami ovi tragédijáján meg nem tudtam eldönteni, hogy sírjak vagy nevessek, ne haragudj.

Totál szegénységbe én sem szülnék, de te nem csak attól rettegsz.

2021. aug. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
93%

Igen, veled van baj. A leendő gyereked le fogja szarni hogy hm es ruhákba járatod, meg magánoviba.

Nekünk mindenünk adott volt, mindent megengedhettünk magunknak, mégsem tettük mert nem vagyunk ostoba sznobok.

Igen, legyen egy normális lakás, mindenkinek szoba, ne legyenek szakadt nyílászárók meg szar kazán, de az állami ovival semmi baj sincs, meg egy 5 milliós autó is teljesen rendben van. Nem kell kúzíbenbe gondolkozni, meg 170 milliós házba. És ne agyalj sokat rajta, ha nem cigized lumpeneskeded el az életedet, fel tudsz nevelni egy szem porontyot.

2021. aug. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
88%

Én sosem értettem azokat aki 20ezerért képesek 1 trikót venni mertmert ráírtak valamit, már gyerekkoromban is r{högtem ezeken, de ha neki ez a valami ő dolga.

A gyerek nem ettől lesz boldog hanem, hogy vele vagy, rá figyelsz nem egy dolog a 100 ból amit kipipálhatsz, hogy na ez is van a dada meg nevelje.

Inkább ne szülj, dolgozz és éld az életed.

2021. aug. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
94%
Ha neked ekkora trauma volt, hogy BKV-val jártál suliba, meg H&M ruhákban jártál az állami oviba, akkor ott nem a körülményekkel volt baj, már ne haragudj. Ezt egy ép lelkű ember azért fel tudja dolgozni, valószínűleg a gyerekednek is sikerülne. Azzal nincs gond, ha nem akarsz gyereket, de ezeket a körítéseket inkább ne hangoztasd, mert csak nevetségessé válsz.
2021. aug. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
94%

Azért a h&m sem olyan olcsó, nekem már az is luxus volt mikor a gyerekek kicsik voltak.

Én inkább egy cipőben jártam télen nyáron, de a gyereknek meg vettem a jobb minőséget a lábukra, a ruha nem izgatott milyen márka.

2021. aug. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
92%
Minek szülnél egy fizetett segítségnek? Miből szeretnéd ezt a 100 milliós vagyont összehozni. Első körben egy normális párt kéne találnod. Azért a hajnali bkv és a luxusautó között van átmenet, ahol lehet boldog családi életet élni.
2021. aug. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
68%
*Tragédiáján. Csúnyán elírtam, elnézést, most láttam csak :D
2021. aug. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem te ilyen celebeket lesel. De soknál nincs is pénz, kirakat életet élnek..
2021. aug. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
81%
A ket verzio kozott van egy egeszseges kozeput. Tokeletesen idealis sosem lesz, folosleges varni ra, de majd rajossz. A kozossegi oldalakon nem a valosag van.
2021. aug. 22. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!