Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szóltak már szomszédok a baba...

Szóltak már szomszédok a baba miatt? Hogy kezeltétek?

Figyelt kérdés

Az egyik szomszédunk azzal jött, hogy a 8 hetes babánk nagyon elkeseredetten és hosszan sír és szerinte van itt valami komolyabb egészségügyi probléma, menjünk utána. Természetesen minket is zavar, hogy annyira vigasztalhatatlanul sír és nem tudjuk kitalálni az okát, tehetetlenek vagyunk és nagyon sajnáljuk Őt.

Jóban vagyunk a szomszédsággal, szóval nyilván segíteni akart, és mi is rendszeresen említjük a gyerekorvosnak és védőnőnek, de szerintük ez normális és majd kinövi.



2021. aug. 22. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Én pl nem hallottam mikor a szomszéd gyerek kisbaba volt és sírt. Ellenben most már javában óvodás és úgy trappolnak a lépcsőn, hogy félő leszakad alattuk. Ez jobban zavar mint egy sírás. Mi egyébként tégla építésű házban lakunk.


Nem lehet, hogy hasfájós? Nem jó neki az a kaja amit kap(kivéve ha anyatejes)?

2021. aug. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
A szomszéd biztos jót akart. Ha már látott gyereket közelről, akkor tényleg menjetek utána, legfeljebb hamis riasztás volt.
2021. aug. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Nem szóltak,én mentem át egyszer segíteni amikor sokáig hallgattam a sírást.Már kb egy órája csak sírt,gondoltam valami baj van akár az anyával,becsengettem.

Szerencsére ajtót nyitott,így nem össze/el esett vagy valami,csak nem tudta mit kezdjen a babával.


Segítettem neki,rossz volt a cumisüveg amiből etetni próbálta.Gyorsan jött belőle a tápszer és ő azthitte csak nem éhes és ellöki..

2021. aug. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk fordítva volt. Építkeztunk és szomszéd átjött, hogy nem tud aludni a gyerek. Közöltük, hogy ezt muszáj végig csinálni (akkor költöztünk be és bőven volt mit javítani). Plusz bármennyire is átérezzük a problémáját, mit vár? Várjuk ki amíg elmegy oviba, addig meg omoljon ránk a ház? Így is betartottunk minden szabályt amit csak kell. Tehát nem túl korán kezdtünk, nem Építkeztunk sokáig csak ameddig szabad és azt is szigorúan csak hétköznap.

A kérdéshez kapcsolódva én viszont soha nem mentem át panaszkodni a gyerek hangja miatt(pedig volt tüdeje) becsuktam max az ablakot hisz ez a gyerekkor vele járója, hogy nevet, visít stb.

2021. aug. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Még nem, de már várom mikor jönnek. Már lassan 2 éves kisgyerek és mostanában úgy ordít ha hisztizik, hogy az utcán is lehet hallani. A szomszédban pedig biztosan.

Mikor 1 hónapos volt máshol laktunk, ott én kérdeztem meg hogy hallja-e a sírást a szomszéd. Hallotta, de nem idegeskedett, tudta hogy ezzel jár egy baba, és hogy nem direkt hagyom sírni, hasfájás miatt volt csak időszakosan nehéz.

2021. aug. 23. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek mindig leráznak, de igen, a baba csak úgy tud kommunikálni, ha sír. Ez lehet ,,csupáncsak" annyi, h extra hasfájós (cseppeket próbáltátok?), de lehet akár komolyabb egészségügyi probléma is. Elvinném magánba, legalább egy alaposabb ultrahangra, ahol megnézik a pici belső szerveit, csípőjét, agyát, stb. Sose lehet tudni alapon.
2021. aug. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Fej-csípő-has UH-ra alapból - panaszoktól függetlenül - elvittük, mindent rendben találtak.
2021. aug. 25. 15:15
 8/9 anonim ***** válasza:
29%

Nyílván mindenki 10 millióért cserébe bevállal 3 állandó költséggel,idővel,energiával járó gyereket.Ha nagyon jól be tudod önerőként áldozni lakásvásárlásba se hiszem,hogy meg tudsz venni egy 4 szobás lakást,hogy mindenki kényelmesen elférjen.


Meg úgy amúgy is..Nem.

Aki akar 3 gyereket az ne a pénzért vállalja,és többnyire (remélem) nem azért vállaltak ennyit.

Ennyi jött össze,vagy ennyit is akartak.

2021. szept. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem akartam reagálni a 00:59-es hozzászólásra, mert nyilvánvalóan egy frusztrált alak provokációjáról van szó, amit remélhetőleg az admin is annak lát majd. De megnyugtatásként közlöm, hogy nem részletezett okok miatt nem áll módunkban élni ezzel a támogatással, ami egyébként sem lenne semmire sem elég, miután elég gyorsan kikompenzálta ezt a kis pluszt az ingatlanpiac.
2021. szept. 6. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!