Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti nem szégyellitek magatokat...

Ti nem szégyellitek magatokat a szomszédok előtt, ha a gyereketek üvölt vagy sír?

Figyelt kérdés

Az 5 hetesünk minden pelenkázásnál artikulálatlanul és hangosan üvölt, a legutolsó éjjel 11-kor, a legelső reggel 7-kor van (éjjel alszik). Egyébként nem szokott sírni, de naponta azért nem egy pelenkázás van, és tart vagy 10 percig az öltözés-vetkőzés miatt.


Eddig polgári lakásban laktunk (normális falak, nagy belmagasság), de nemsoká panelbe fogunk költözni. Sosem laktam még ilyen típusú házban.


Szerintetek úgy néznek majd ránk, mint a véres rongyra? Mert én józan ésszel belátom, hogy ha éjjel nem tudnék aludni a szomszéd kutyájának ugatása miatt, nyilván mérges lennék. De a gyerek lehet, hogy más.


Nem akarom, hogy egyből kiutáljon az új lakóközösség.:/ A régiben már 11 éve lakunk, megszerettek már, mire szültem.



2016. ápr. 12. 14:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%
Normális ember nem haragszik egy gyerekre. Aki meg nem normális, annak a véleménye sem érdekel. Figyelünk, hogy nem csapkodunk szándékosan radiátort éjjel 11 kor, meg ilyenek, nem az a focikapu, stb. De ha beteg a gyerek és éjjel porszívózni kell az orrát, én nem izgulok a szomszéd miatt. Alkalmazkodunk, amennyire csak lehet, de ez társasház. Aki benne él, az elfogadja ezt. Neked is el kell fogadnod, ha alvóidejükben fognak csempét verni a fürdőben, mert napközben szabad zajongani. Ilyen a panel...
2016. ápr. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%

Igaz, kertes házban lakunk, és jóban vagyunk a szomszédokkal, de sosem szégyelltem magam. Eleve a szomszéd is felnevelt már két gyereket, tudja mivel jár, ill. ismer már annyira,hogy tudja,hogy nem azért üvölt, mert éheztetem, vagy ütöm-verem.

Szerintem alapból egy normál ember, még ha nincs is gyereke, annyit tud,hogy bizony a bakák-gyerekek sokat sírnak.

2016. ápr. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%

Családi házban lakunk, a szomszédomban egy 4 gyerekes család él. A legkisebb a fiammal egyidős (3 éves).

Úgyhogy nem, nem szégyellem magam.


Aki lakóközösségben él, az számoljon ilyenekkel. Hogy van egy ugató kutya, vagy síró gyerek, esetleg éjjel megszólaló riasztó...stb.

Ilyen az élet. Nem lehet néma csöndben létezni mindig, és nem lehet 5-10-20-40 ember/család igényeihez-életviteléhez alkalmazkodni.

2016. ápr. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

Én a szomszéd vagyok,párommal élek, gyerekünk még nincs, az alattunk élőknek csecsemője van, aki hangosan sír reggel, délben ,éjszaka, hajnalban is, persze áthallatszik. Nem zavar minket, mert természetes dolog, meg amúgy is nekünk is lesz majd egyszer terveink szerint.

Persze szomszédoktól is függ, a párom testvére nemrég mesélte, hogy neki beszólogattak a szomszédok, a babája sírása miatt.

2016. ápr. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%

Nekem néha ciki, amikor a 2 gyerekem egyszerre üvölt, mert rosszak voltak és rájuk szólok, meg ilyesmi. Meg a lányom extra sírós... 1,5 éves, de borzalmasan hisztis... úgy sivalkodik mint egy újszülött malac...Ilyenkor is ciki nekem a szomszédok előtt. Panelban lakunk, úh nagyon áthallatszik.

De ha pl beteg a gyerek és éjjel szívom az orrát, vagy azért sír, mert nem tud aludni , mert beteg, azt nem szégyenlem.

Senki nem néz ránk csúnyán, a fölöttünk lakó néha megjegyzi, hogy hallotta mennyire sírt a gyerek, de csak ennyi, ő sem rosszindulatból mondja.

2016. ápr. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

5: annyira nevetek ezen az újszülött malac részen.:))) a miénk azt ordítja, hogy ááááá, meg hogy ne, ne, ne.:D annyit nevetünk.:)


nagyon köszi a válaszokat.:)

2016. ápr. 12. 15:49
 7/17 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk a felső szomszédéknak van egy lassan 3 hónapos kislányuk. Non-stop sír, komolyan, az éjszakai/hajnali alkalmakkor gyakran felkelek, elég kitartó, képes akár másfél órát is kiabálni hajnali kettőkor. Tudom én is, hogy vannak "többemberes" babák, engem megkímélt ettől a sors, szegény anyuka eléggé rottyon van, nem nagyon tud pihenni. Valamelyik nap váltottunk pár szót, mentegetőzött is, hogy úgy sajnálja, mondtam, hogy semmi gond, ez evvel jár (nálam a fiúk ennyi idősen végig aludták az éjszakát, nem lehet mindeki ilyen piszok mázlista). Ellenben azt szóvá tettem most is és már nem előszőr, hogy a szeparációs szorongásban szenvedő kutyával viszont csinálhatnának valamit. Amint elmennek itthonról addig ugat, vonyít, amíg meg nem jönnek. Szültem két gyereket, tudommivel jár, kutyát is tartok, így azt is ismerem. Itthon dolgozom, borzasztóan zavar, de semmit sem tesznek. Ha valaha még összeakasztjuk a bajuszunkat, akkor az ez miatt lesz,lévén ez egy kezelhető probléma és biztosan nem a baba miatt. Apropó a szomszéd csecsemő iá-zik, mint a szamarak, sosem hallottam még ilyet :)
2016. ápr. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
16%
De de nem tudok mit tenni. Mondjuk éjjel orrot porszívózni pofátlanság éjjel. Sose tenném. A sírás elkerülhetetlen.
2016. ápr. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
94%
Körbezárt kertes sorházban lakunk. Az egyik szomszéd gyereke pár hónappal idősebb a mienknél. Nyáron nem egyszer ugrottunk fel és rohantunk a gyerekszoba irányába, mire rájöttünk, hogy a nyitott ablakon a szomszédét halljuk, a miénk meg se mukkant :)
2016. ápr. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem pont ugyanaz, mint a kutya. A gyerekek piszok gyorsan nőnek, mire észbe kaptok, már átalussza az éjszakàt és beszél.

Amíg egy kutya 15-20 évig üvöltő végig az éjjeleket. És sajnos tapasztalatom szerint a kutyások nem ilyen szégyenlősek. Pl nyugodt lélekkel xsratják a kutyát a tömb előtti virágok közé (30 m távolságban van a futtató), de ha az én gyerekem nyáron odapisilne, ő ordítana a leghangosabban. Még szerencse, hogy szobatiszta. ;)


A kisgyermekek sírnak, sírt a szomszédé is, vagy majd fog. Nincs ebben semmi. Másképp még nem tud kommunikálni. Még!

Szégyellni azt kell, mikor két felnőtt ordít egymással fél éjszaka. :(

2016. ápr. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!