Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kell lennie pontos...

Mikortól kell lennie pontos napirendnek?

Figyelt kérdés

3,5 hónapos a gyerekem. Leírom egy napunkat:

Reggel kel 8-9 +-1-2 óra. Evés, játék, 1 órát fent van, alszik 40-50 percet.

Játszi evés 40-50 p alvás és ez így megy egész nap, de nagyon összevissza alszik, meg van mikor többet van mikor kevesebbet. Este még a fix fél8-8 fürcsi evés alvás. éjjel 2x kel.

Kérdésem az, hogy mikor fog beállni egy állandó napi rutin? Amikor tudom hogy mikor fog aludni stb. Vagy ennek már lennie kéne??😪

Amúgy a pontos időben való alvását én alakítom majd ki, vagy egyszer csak azt veszem majd észre hogy beállt? Nálatok hogy volt ez?



2021. aug. 27. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Soha. :)

Pontosat ne várj soha. A napirend egyébként is olyan csecsemőkorban, hogy kialakul és rövid idő múlva át is alakul. Egészen addig, amíg át nem áll egy alvásra 1 és (jellemzően) 1,5 éves kora körül valamikor, addig egy-egy napirend max. 1-2 hónapra szól.

2021. aug. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Nekünk kb 1 évesen lett, mikor már csak 1x aludt. Addig mindig változott 1 hétig volt mindig ugyan az, már kezdtem örülni, hogy végre kiszámítható a napunk, hát nem,köv héten borult, mert jött egy front vagy bármi. A fürdés, alvás volt fix.
2021. aug. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2021. aug. 27. 17:15
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekünk már 6-7 hónapos kora óta van napirendünk. Azóta annyit változott, hogy 1 alvást elhagytunk 11 hónaposan. Most 13 hónapos és nagyon jó kis napi rutinunk alakult ki ezidő alatt. :)
2021. aug. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kimaradt: A pontos időben alvását én alakítottam ki. Szinte csak evett és aludt 6 hónapos kora előtt. Későn feküdt le (23 körül) , így egy alvást próbáltunk elhagyi, így lett belőle 3, ami szépen beállt. Így aludt 21 fél 22 között. Éjszakát átaludta kb. 3-4 hónapos korától.

10-11 hónapos kora körül pedig ő hagyott el egy alvást. Így maradt a napi kettő. Megfigyeltem, mikor álmosodik el és próbáltam mindig ugyan akkor altatni. Délelőtt és délután alszik egyet. Ez azóta még nem változott, szépen alszik szinte mindig egy időben. :)

2021. aug. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Általában 8-kor kel és este 20-kor fekvés van.
2021. aug. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!