Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tud komolyabb traumat okozni...

Tud komolyabb traumat okozni a bolcsi?

Figyelt kérdés

2 eves kislanyom hetfon kezdi a bolcsit nem szeretnem mert nagyon anyas es elkepesztoen felenk idegenekkel szemben, de sajnos muszaj visszmennem dolgozni anyagiak miatt :(

Probalom neki erosnek mutatni magam beszelgetek vele milyen klassz lesz majd de valojaban rettegek h olyan traumat okozok neki ami egy eletre megmarad :(


Tapasztaltatok ilyet gyereken v akar sajat magatokon?


2021. szept. 3. 07:49
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Semmi baja nem lesz,ha normális helyre vitted.A dajkák többnyire aranyosak,kedvesek,és megbízhatóak.:D
2021. szept. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Csak hasznára válik, hogy nem kell mindig rajtad lógnia. De ha Te rettegve hagyod ott, és ujjongsz, mikor hazaviszed, akkor nehezen fog a bölcsiben megszokni. A kicsik nagyon érzékenyek a hangulatokra.
2021. szept. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mint mondtam fele ezt nem mutatom nem vagyok hulye h sirva hagyom ott es ujjongva hozom el…

De teljesen realisak a felelmeim mindenki ezt mondja aki ismeri a kislanyomat, minden felnottel elutasito. A gyerekeket imadja es sokat is vagyunk gyerektarsasagban

2021. szept. 3. 08:12
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Nyugi, azért van a szoktatás, hogy legyen ideje megismerni a nevelőket. Nem lesz baj, csak a leválás rohadt nehéz, jó velük otthon lenni. Tudom, nem sokat segít, de legkésőbb jövőre úgyis megtörténne.
2021. szept. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Attól függetlenül, hogy nekem ez az első korai emlékem, hogy anya otthagy a bölcsiben én meg sírok, nem okozott törést.

Nagyon szeretem az anyukámat, nem gondolok vissza erre szorongva.


Nekem is hamarosan be kell adjam bölcsibe a gyereket, 1,5 évesen (külföld) mert egy ideje már csak egy fizuból élünk, és az még itt se elég mindig. Én is félek, de muszáj, és tudom, hogy jól fogja magát érezni.

2021. szept. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem lazulj el egy kicsit, túlságosan túlaggódod!

Majd megszokja a bentlévő felnőtteket is. Év végén meg már azért fog pityeregni, mert ott kell hagyni a bölcsis gondozókat.

2021. szept. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Létezik a szülő (főleg az anya) szeparaciós szorongása. Neked most épp ez van, ezért látod ilyen drasztikusan a dolgot. Megértelek, én is átmentem rajta, amúgy korábban mert nem volt egy éves a kicsi amikor már heti több alkalommal nem én voltam vele. De a leválás előbb utóbb elkezdődik, a legjobb ha fokozatosan, ennek simán része a bölcsi. Nem fogja egy életre tönkretenni. Ott sem depressziósak az emberek tömegével, ahol jóval korábban bébiszitter vagy intézmény lép a képbe.
2021. szept. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Mivel úgy tűnik,hogy nincs más választásod, kár ezen ennyire aggódnod. Az ő helyzetét könnyíted meg, ha nem rettegsz. Hidd el, hiába nem mutatod neki, tökéletesen érzi az aggodalmadat. Az én fiam is nagyon félt a felnőttektől, még igazán a nagy gyerek társaságot sem szerette, de be kellett adnom bölcsibe és szuper jól vette az akadályokat. Nagyon jó lesz neki, ha nem görcsölsz rá ennyire.
2021. szept. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Saját magamon tapasztaltam, a gyerekeimen nem :) De persze ezt csak visszatekintve írom ilyen lazán, a beszoktatásnál mindig jót sírtam kint az utcán. A nagyobbik fiam nagyon társaságkedvelő volt, ott azért volt nehéz az elválás, mert kicsit féltékeny voltam. Vele nagy hisztik voltak reggel, mert utált elindulni, de csak amíg be nem értünk, mert amint meglátta a játékokat, gyerekeket, le sem voltam tojva :D A kicsi viszont nagyon félénk, anyás volt, ő olyan összeszorított szájjal ment bölcsibe mindig. De nem hisztizett, pedig rettegtem tőle, hogy na ő mé rosszabb lesz, de inkább csak szomorú volt és ezen aggódhattam. De egy-két hónap alatt ő is feloldódott és még sulisként is vannak barátai, akiket onnan ismert meg. Összeségében mindkettőnek jót tett. És nekem is :)
2021. szept. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Kisgyermeknevelonek tanulok,sok gyakorlattal rendelkezem így oszinten tudom, es biztos vagyok benne hogy a leheto legjobb helyen van/lesz a kislányod az elkovetkezendo idoszakokban.

Az elejen lehet nehez, de egyre konnyebb es jobb lesz.

A bolcsi eloszobaja az ovodanak, es sokkal-sokkal konnyebb lesz neki majd beilleszkednie az ovodaba bolcsi utan mint azoknak a gyermekeknek akik nem jartak bölcsibe!

A bolcsi onmagaban jo dolog, a gyeremekekkel rengeteget foglalkoznak a nevelok mind egyenileg, mind pedig csoportilag, es persze ott a tobbi gyermek, akikkel egesz nap játszanak. Nem mellesleg sok uj, hasznos dolgot megtanul majd a kislanyod, amit majd te magad is belatsz az ido elteltevel.

Szoval fel a fejjel, semmi probléma nem lesz!

Persze hogy az elejen nehez, hiszen eddig nem letezett mas kozeg szamara mint anya, es a család. Nehez es szokatlan neki, es persze neked is. De ez nem lesz mindig igy, ebben biztos vagyok! 😊 Traumat pedig abszolut nem fog okozni ez a picinek, sot...ellenkezoleg 😊😊

2021. szept. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!