Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeretnék tanácsokat kérni. T...

Szeretnék tanácsokat kérni. Ti hogyan éreztetek az első babavárással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Eddig teljesen ellene voltam a gyerekvállalásnak. Nem volt “tökéletes” gyermekkorom és a hatalmas felelősség miatt úgy gondoltam, nem szeretném ha esetleg rossz anyja lennék a kicsinek.

Viszont.. ma felvetettem páromnak, hogy lehet meg kellene próbálunk, és a reakciója teljesen pozitív volt. Kicsit megijedtem. A reakció miatt is, és hogy ilyet kérdezek tőle, azért is.

Segítsetek, ugye csak én pörgöm túl és el kellene engednem a rosszat, teret adva a jónak.



2021. szept. 4. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Mit ertesz azalatt, hogy elengedni a rosszat? Milyen rosszat?
2021. szept. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt értem a rossz alatt, hogy esetleg olyan rossz mintákat adok amiket kaptam, vagy hogy nem lennék jó szülő, a felelősség… és a félelem.
2021. szept. 4. 22:06
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
En erre azt szoktam mondani, hogy majd fizetem a pszichologusat (mellesleg enis elmentem terapiara, volt par rossz mintam, ezeken lehet sokat javitani). Nincs tokeletes ember. A szandek, hogy jo szulo akarok lenni nekem eleg volt a gyerekvallalashoz.
2021. szept. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!😊
2021. szept. 4. 22:17
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Bennem nem volt semmilyen félsz az első előtt, igazából ami gyermekkori traumám volt, az ellen mindent megtettem. Apa nélkül nőttem fel, a férjem extra megbízható, azt gondolom, nem hagyna el minket sosem. Aztán ha mégis, akkor így jártam. 🤷🏼‍♀️ A kicsik előtt jobban izgultam, mert mindig furcsa volt belegondolni, milyen lesz n+1 gyerekkel. 😊
2021. szept. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az már egy nagyon jó lépés hogy felismered a rossz mintákat, sokan eddig sem jutnak el. Ezeken valóban lehet dolgozni, ha csak ezek állnának a gyermekvallalás útjába, akkor el kell engedni, ahogy te fogalmaztál. Próbálj úgy tekinteni ezekre, hogy nélkülük te sem az lennél, aki ma vagy, ne valami rosszként, amit el kell felejteni, hiszen ezek is meghataroznak téged, és azt hogy milyen szellemben neveled majd a gyermekedet, lehet hogy pont ezek tesznek majd még jobb szülővé.
2021. szept. 5. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!😊
2021. szept. 5. 11:51
 8/8 anonim ***** válasza:
61%
Veled ellentétben én tényleg nem akarok, szóval kb. rosszul lennék, ha a párom előállna az ötlettel, hogy mi lenne, ha inkább mégis... Az egyik legnagyobb genyóság egy ilyen témában máshogy állni hozzá, mint a párod szerint hozzáállsz. Mondjuk pont jól egymásra találtatok:)
2021. szept. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!