Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bolcsode igen vagy nem?

Bolcsode igen vagy nem?

Figyelt kérdés
Nem kell se indok semmi csak kivancsi vagyok h atlagban beadjak e a szulok a gyerekuket v sem
2021. szept. 6. 17:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem igazán nem lenne baj, de csak ha tényleg normális bölcsöde van.

A fejlett világ legnagyobb részében az anyák max. fél évig lehetnek otthon a gyerekkel, és nem lesz semmilyen bajuk emiatt.

AZ meg, ami mostanában elterjedt, hogy amíg az anya otthon van, addig a gyerek egy percet sem lehet mással, az viszont igencsak ártalmas a szociális fejlödés szempontjából.

2021. szept. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Nem mindegy, hogy mikor.

Fiam 2 év 9 hónaposan kezdett és csak azért, mert az ovi nem vette volna fel év közben, bölcsit pedig nem kezdhet betöltött 3 évesen egy gyerek. Február és szeptember között viszont "nem tudtam volna hova rakni" (betöltött 3 évtől addig, míg oviköteles nem lesz), így kezdett bölcsit.

Testvére augusztusi, nála fel se merült a bölcsi, nem is volt kész közösségre előbb.

2021. szept. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem másfél-két éves kor körül a legtöbb gyerek (tisztelet a kivételnek) már igényli a többi gyereket és a több ingert. Más kérdés, hogy milyen a bölcsi és hogy nem 9-10 órában, ha a szülő 8-at dolgozik. Egyébként pszichológusok szerint az se jó, ha csak anya van vele, mert anno az ősközösségben is valószínűleg kézen-közön nevelkedtünk, de persze az se, ha hirtelen el van szakítva. Tehát valami fokozatosság lenne ideális. Az átlag szülő (két átlag fizetésből élő család) meg akkor adja be két évesen, amikor már csak gyes jár, kivéve az, aki kistesót tervez, vagy nincs hova visszamennie, vagy logisztikailag nem tudják megoldani.
2021. szept. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Nincs vele baj, a szülő idegrendszerének jót tesz, lányom 4 évesen kezdte az ovit, úgyhogy tudom miről beszélek.
2021. szept. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Szerbiában élek. Itt törvény szerint a szülési szabadságot a kiírt terminus előtti leghamarabb 45,legkésőbb 28 kell megkezdeni és innen számítva tart 365 napot, tehát a gyermek kb. 11 hónapos, amikor lejár és anyuka vagy visszamegy dolgozni és más vigyáz a gyerekre/beadják bölcsibe, vagy munkanélküli lesz és marad otthon. A legtöbb család nem engedheti meg magának, hogy anyuka ne dolgozzon, így bizony a kicsi még nincs egy éves sem és már megy a bölcsibe. Túlélik.
2021. szept. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Leghamarabb 45,legkésőbb 28 nappal, az kimaradt.

#5

2021. szept. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

Nem,de azért mert tervezzük a kistesót,és igy feleslegesnek érzem azt,hogy visszamenjek dolgozni

Igy meg maradok vele itthon, hálIstennek az ovóda pont a szomszédunkban van,óvodavezető az unokanövérem,kislányom keresztanyja,igy d.e általában ott vagyunk a kislányunkkal alvás időig (legalább nem kell félnem a beszoktatástól 😃😍)

21 hónapos,és ahogy irták elöttem szüksége van a gyerektársaságra

Mióta bejárunk,a kislányom sokkal jobban kezelhető,szófogadóbb,nincs annyi hiszti,este alszik mint a bunda,valamikor még d.u is átlépünk

Szóval szerintem jó dolog a bölcsi!

2021. szept. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
17 hónapos lesz a gyerek amikor megy már bölcsibe. Szeretném a gyed extrát kihasználni és jó lesz egy kis felnőtt társaság mielőtt belevágunk a testvér projektbe.
2021. szept. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%
Nem vittem őket
2021. szept. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

AZ első és a harmadik nem volt bölcsis, a középső igen.

Az első esetében megengedhettem magamnak, hogy végig otthon maradjak, a másodiknál sajnos nem, kevés lett volna már a GYES, muszáj volt visszamenni dolgozni (bizonyos okok miatt egyedül voltam a két gyerekkel, ez most nem lényeg). A harmadikn is vissza kellett mennem dolgozni, de akkor apuka épp munkanélküli volt, így ő ment GYES-re, utána GYET-re is; így tudtuk kihozni a legjobbat az adott helyzetből. Mire ezek lejártak, apának is lett munkája, én is dolgoztam a régi helyemen, a fizetés is nőtt, szóval teljesen rendbejöttünk.

2021. szept. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!