Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Angliai kismamak. Vissza kell...

Angliai kismamak. Vissza kell mennem dolgozni, nincs segitsegunk, valami bolcsode fele van itt,9 honapos kisbabamnak, ami nem olyan draga?

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam jovohonapban kezdi a bolcsodet ekkor lesz majdnem 1 eves. :( Mi rengeteg bolcsit vegigjartunk de iszonyatos arak vannak. Mi 700£-ot fizetunk egy honapra reggel 8:30-tol delutan 3:30-ig. Ebbe benne van a kaja. Nagyon jo a bolcsi, semmi gond vele de draga. Viszont lehet kerni child care voucher-t mindket szulonek ami azzal jar, hogy adomentes lesz a bolcsi. Teghat levonjak a bolcsode arat meg mielott leadoznal a fizetesedbol igy kevesebb adot fogtok fizetni mivel a brutto fizetesetek kevesebb lesz, de nem sokkal. Vouchert viszont csak 250£ ertekbe tudtok kerni havonta (250£-ot te es 250£-ot a parod). A ceg ahol dolgozol viszont regisztralva kell legyen, hogy megkapjatok az child care vouchert de ha nincs registralva akkor sem gond csak szolni kell nekik es megteszik. Kivanom nektek, hogy talajatok valami olcsobbat mint mi, de nagyon nehez sajnos. :( Ha kerdesed van nyugodtan irj.
2011. jan. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elso vagyok. Sajnos allami bolcsode nincsen csak fizetos magan bolcsodek. :( Eloszor megy a baby csoportba ez lesz a legdragabb. Kb. 14 honaposan megy a toddler csoportba ahol mar erdekesebb mert rajzolnak es tevekenykednek ez mar nem annyira draga. Nekunk 620£ egy honapra. Ezutan jon a Perschool vagyis ovoda ami 2,5 eves kor utan van. Ez nallunk 550£ havonta. Aztan 5 evesen meg a suli ami mar ingyenes. Meg azt elfelejtettem irni, hogy pelust, popsikermet ad a bolcsi, semmit sem kell vinni csak termeszetesen csere ruhat, hogyha valami kis baleset van. A pelust erkezesnel cserelik meg akkor is ha te otthon csereltel elotte es ezutan 3 orankent (kiveve, ha kaki van mert akkor azonnal csere). Mindent vezetnek egy mappaba, hogy mit evett, hanyszor kakilt, mivel szeret jatszani, miben ugyes, mennyit beszel... Kepeket is ragasztanak bele. Nagyon aranyos.
2011. jan. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Menj be a city council-ba, es mondd meg, hogy vissza szeretnel menni dolgozni, de nagyon draga a nursery es igy nem tudsz, valoszinuleg at fogja vallalni a council a dijat. Legalabbis nalunk igy van, akar babysitter, akar nursery, a council fizeti, ha jol emlekszem a 70%-at.
2011. jan. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok ! Itt nalunk 3 eves kortol heti 15 ora ingyenes, ameg el nem kezdi a sulit.

Baratnomet most hivtam, neki a babysitter heti 180£-bol 150 £-ot fizet a city council. Reggel 7-15:30-ig vigyaz a gyerekre.

A nurseryt teljesen a council fizeti 3 eves korig.

2011. jan. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez attol is fugg mennyi az eves jovedelmetek. Nekunk nem segitenek mert az en fizetesem meghaladja az eves 20ezret (bruttoba) a ferjemnek meg tobb mint 30ezer (bruttoba). Szoval fizetes fuggo. De mindenkeppen probaljatok meg. Ha keves a keresetetek akkor kaptok segitseget. Elso voltam.
2011. jan. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
koszonom szepen mindenki valaszat nagyon sokat segitett... puszi :)
2011. jan. 14. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!