Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány fokos páratartalomra...

Hány fokos páratartalomra állítjátok a hidegpárásítót? És a melegpárásító mire jo? Mikor kell használni és mi a különbség?

Figyelt kérdés
Tegnap vettünk egy AVAIR ultra 3 típusú hideg-meleg párásítót és nem tudom mi az optimális a kisbabámnak. A szoba 12 négyzetméteres és panel ami szigetelve van. És ha valaki használ ugyan ilyet leírná a tapasztalatait?
2008. dec. 10. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is ez a fajta van.A hálónk is kb ugyanakkora, bár mi családi házban lakunk. Nem tudom nálatok mennyi a páratartalom, mert ha bedugod, akkor kimutatja az aktuális páratartalmát az adott helység levegőjének. Nálunk olyan 50-60 között van. Én általában 61 %-ra álítom be. Az jó szokott lenni. A kicsi mióta van nem taknyosodik le minden második héten, már kb 2 hónapja használom. Előtte mindig náthás volt szegénykém, ezért vettük meg. A meleget még nem próbáltam.

Egyébként úgy tudom kisbabának 60-65 % a jó, 70 felett már gombásodna, penészedne minden, 50 alatt meg nagyon száraz a levegő. Tehát a középútat választottam. Én azt se szeretem, ha sűrűn bekapcsol éjszaka, mert kicsit lehűti a szobát és a csöppen állandóan kitakarózik (11 hós).

Tehát nálunk bevált eddig... :) Annyi a gondom vele csak, hogy még tök sok víz van benne, mikor már kiírja, hogy üres, ezt nem értem, pedig még kb 2 ujjnyi ra van a vízszint. Egyéb bajom nincs. Ja és vigyázzatok mert a tartály tekerője annyira odaszívja magát működés közben, hogy alig lehet lecsavarni. Én egy szorítóval vagy mivel :D szoktam letekerni, a férjem se bírja megmozdítani, olyan hülye fogása van. :) Pedig nincs hiánya az izomzatból, masszív ember, mégis kifog rajta.

Tehát én meg vagyok elégdve vele. A babóm jobbat alszik, meg én is, nem szárad ki a torkom állandóan éjszaka.

2008. dec. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kimerítő válaszodat. A mi szobánkban ha nincs bekapcsolva a párásítóa akkor átlagosan 30% a páratrtalom. Mi 55%-ra raktuk. Én azt olvastam egy oldalon, hogy a 60% a max. Az fölött már gombásodik a fal. Amit írtál, hogy nehezen lehet leszedni, azt a férjem is tapasztalta, de amúgy tök jó. Azt nem tudom, hogy kell e majd cserélni benne valamit és mennyibe kerül meg milyen gyakran? Mármint a vízkövesedés szempontjából. És illóolajat lehet bele rakni? Vagy kamillás vizet? Remélem még vissza nézel ide. Üdv: Timi
2008. dec. 11. 08:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát visszanéztem :). Csak sajna ezeket én se tudom. Jó lenne tudni, már bennem is felmerültek ezek a kérdések. Hátha ír még valaki, biztos van másnak is ilyen fajta gépezete.

Minden jót. Andi.

2008. dec. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen aranyos vagy hogy vissza néztél, de én már feladtam a reményt, hogy valaki még írna hiszen már az ötödik oldalon tart a kérdésem. Üdv: Timi
2008. dec. 12. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!