Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen dolgokat ajánlanátok...

Milyen dolgokat ajánlanátok csecsemőnek? Miből fog kelleni több vagy kifejezetten sok?

Figyelt kérdés

A pelenkát tudom,de azt majd születése után ráérek beszerezni,ki tudja mekkora fog kelleni.. :)


Textil pelus nektek mennyire volt 'fogyó eszköz'?

Popsi krém mennyire fogyott az első időkben?


Használtatok olyasmiket mint a cumisüveg melegítő vagy sterilizáló?

Biztos van még sok minden de úgy elkavarodtam a rengeteg cucc között és azt sem tudom melyik fog kelleni és melyik nem.feltételezem hiába 0+-os a baba fogkefe is az nem igazán fog kelleni egy kis fogatlankának.😅

Ha van valami amit kifejezetten ajánlanátok én is ránéznék,hátha nekünk is jól jön majd.(kislány :))



2021. szept. 9. 11:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

A lányom sokat bukott, így 20 textilpelusunk volt h mindig legyen tiszta (nem mostam minden nap)

Cumisüveg melegítővel ráérsz akkor mikor tudod már h tápszeres e (anyatejhez felesleges)

Ami nekem elengedhetetlen volt az a mellszívó (jól beindítotra a tejtermelésemet, jól jött h tudtam a fagyasztóba tenni a tejből)

Én kevés popsikrémet használtam el (szerencsére ritkán pirosodott ki a lányom)

Sterilizállónk sem volt, én kifőztem a cuccokat, de van akinek hasznos ez is.

Nekem hasznos volt a bébikamera Emeleten van a szobája, így nem kellett minden nyikkanásra felmennem

2021. szept. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

Textilpelusból nálunk rengeteg kellett

Popsikrémet nem használok, eddig 2×kentem be a fenekét mert kicsit piros volt

Cumisüveg és minden ehhez tartozó egyéb dolog nálunk felesleges volt mert a lányom a mai napig nem használ cumisüveget (8hónapos), így javaslom ezeket csak szülés után szerezzétek be, ha szükséges

Viszont

Pihiszék és játszószőnyeg az első 5 hónapban nagyon bejött

Nem egész napra, de napi 2-3× 20percre használtuk

A kendő (szövött/rugalmas, később csatos hurci) megváltás

Az elején egész nap tud benne szopizni, és veled lehet, míg te haladsz a háztartással

Nekünk most ütött be a szepa, így ismét gyakrabban kerül hátra a baba

Ajánlom, hogy pelusból vegyetek tesztcsomagokat 3-4-5 márkából, hogy meglegyen a tökéletes (nekünk a pampers és libero nem jött be, a dmeset használjuk, az lett a nyerő)

Igazából az első hónapokban rád van szüksége a legjobban

Szóval kitartás, türelem és jó babázást❤

2021. szept. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Popsikrémet a gyógyszertárit használom, illetve kipróbáltam a terhescsomagokban lévő mintákat, a kórházba is azt vittem, bőven elég volt.

Pelenkát vettem 6 félét, kipróbálni, hogy melyik jön be. Szerintem érdemes beszerezni előre, szülés után a legutolsó gondolatod lesz a vásárlás.

Sterilizáló zacskót használok, nem foglal helyet és egyszerű használni.

Textilpelenka 16 darab van, néha még kevésnek is érzem. Más meg még a hármat is soknak, úgyhogy ezt majd neked kell kitapasztalni.

2021. szept. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
64%

Popsikrémet gyógyszertarit használtunk, kb fel évig eleg volt egy doboz.

Pelus kellett, mivel azt már a kórházba is kell vinni, illetve újszülöttel nem fogunk boltba rohangászni, hogy vegyünk.

2 éves a fiam, 8db textilpelus volt összesen, ebből 4 bontatlan, 4 jó állapotú. Ezeket örökli most a hugi, aki hó végén érkezik.


Cumisüveg sterilizálót, melegítőt stb nem használtunk, nem is vettem. Anyatejes volt. Ha meg cumisüveget használtunk, akkor elmosogattam simán.

2021. szept. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Azért a korházba vigyél pelenkát a babának. Én úgy csinálom, hogy veszek egy csomag 2-4 kg-at (ez nem sok darabos). Aztán a következőnek meg meglátom, hogy kell-e a nagyobb.

Cumisüvegekből ne tankolj be előre. Egy elég. Ha anyatejes lesz, akkor nem kell. Ha nem indul be a tejed, és tápszeres lesz, akkor majd vesztek még cumisüvegeket akkor. De ezt előre nem tudod. Meg a sterilizálót is csak akkor vedd meg, ha szükség lesz rá, mert anyatejesnek az se kell. Menet közben látod meg, mi fog kelleni.

2021. szept. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
Textilpelusból kb 20 db van, nekem elég. Cumisüveg melegítő/sterilizáló tök felesleges. Csak a helyet foglalja és egyébként és kb 1-2 hónapos kora óta csak folyó víz alatt elmosogatom és annyi. A vizet meg a mikró megmelegíti (természetesen előtte forraltam és vissza van hűtve). Cumika nekünk most 4 db van, cumisüveg is 4 van. 2 újszülöttnek való kis meretű és 2 nagyobb. A kicsiből vizet iszik, a nagyokból meg tápszert eszik. Vettem pólyát. Felesleges volt. A sok szép csicsás, fodros ruha szintén felesleges volt. Vagy átnőtte vagy 1-2 alkalommal volt rajta vagy rá se adtam, mert otthonra minek?? Mellszívó hasznos. Gyógyszertári popsikrémet használunk, szeretjük. Pelenkából sokat kaptunk, szerencsére mindegyik bevált, popsitörlőből betankoltam csak és kizárólag sensitivet. Fürdetőből Gabit használunk. 1 flakon sokáig elég.
2021. szept. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%

Ez annyira gyerekfuggo, hogy a ket gyerekemmel is tok mas dolgok kellettek, szerintem a legtobb dolgot raersz beszerezni akkor, amikor kell, ma mar gyorsan beszerezheto barmi.


A naggyal kellett a hordozokendo+csatos hordozo, a kicsi babakocsis volt (bar idonkent nala is jol jott). A naggyal meg a babaobol is folosleges volt, mert csak szorosan hozzambujva aludt, a kicsit le lehetett tenni a kisagyba. A naggyal sosem kellett sterilizalnom, a kicsi mellett egy ido utan fejtem, es akkor igen. A naggyal hasznaltam tejcsorgato kagylot, melltartobetetet, a kicsivel nem.


Amit nem vennek meg elore, mert nem kellett:

- tejtarolo tasak

- elektromos Medela Swing mellszivo (a kezi Avent jott be)

- textilpelenkabol 10 helyett 5 db is eleg lett volna nekunk, alig hasznaltam

- moshato pelenkakeszlet


Amit a naggyal nem vettem meg, es utolag megvennek (a kicsivel mar volt):

- Adamo hinta

- Cybex Eezy S+ papakocsi textilmozessel, ez vegig kiszolgal

2021. szept. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%

Gyerekfüggő, a bukós babáknak kell 20 textil pelus nálunk ott rohadt a fiókban 1 évig, mert nem bukott sose. Most konyharuhának használom őket, annak viszont elég jók.


Nálunk amit nagyon jól jött az a kendő, a mikrós sterilizáló (tápszeres lett), az ikeás hintaszék.

2021. szept. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
40%

Porszívó orrszívó

Szélcső ( nagyon nagy segítség az elején ha hasfajos)

Kád állvány nagyon jó dolog, ezerszer egyszerűbb úgy fürdeni, pláne ha szülés után fájdalmaid vannak


Octeni septet a köldökre már most vegyél, mert ha jön a 4.hullam akkor megint hiány cikk lesz.


Extra gyors lazmero de flexibilis hogy a popsiba tudj vele lázat mérni


Textil pelusbol nagyon sok kell


A kórházba viszont szerintem jobb az eldobható pelus alátét, ha azt viszel magad alá és a baba alá is nagy segítség 😁😁


Nekünk a baba fészek nagykn hasznos dolog volt, mikor ki nőtte nagyobbat is vettünk és 15 hos korig abban aludt



Ruhakbol az első pár hónapra csak body és rugdalozó ami hasznos, a kis szoknya, nadrág és társai szerintem telejsen felesleges



Egy kényelmes pihenő szék is nagy segítség amíg pl mosogatsz magaddal viszel benne.



Valami egyszerű kis éjjeli fény éjszakára



Előre keress egy szoptatási tanácsadót a kkzeketekben, nagyon sok gond lehet ami miatt nem jön össze és ha időben kapsz szakszerű segítséget akkor menni fog.


Egy jó devenyes sem árt ha rá néz már az elején, az orvosok és védőnők többsége szerint mindig minden rendben. Ha időben kiderul egy kis apróság is akár, 1-2 alkalom és kész is minden rendben. De ha keosn derül ki a h feszes vagy laza az izomzata akkor lehet tok sokat kell menni ide oda.

Ezek tudom nem tárgyak, de szerintem tok hasznos ha az ember erre is fel készül és tudja kit hol merre keressen

2021. szept. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
56%

Úgy látom a 62%os versenyző egész délután minden kérdésnél lepontozza a válaszolókat.

Az ilyen mit érez?

2021. szept. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!