Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos kisbabám még nem...

3 hónapos kisbabám még nem emeli magát, baj ?

Figyelt kérdés
Igazságszerint ha párnára teszem akkor szépen tartja a kis fejét és emeli magát 1-2 percig de hamar elfárad. A kezével még nem támaszkodik, ha próbálok segíteni akkor sír. Látszik hogy még kissé gyenge hozzá. Viszont nem tudom eldönteni hogy ez a helyzet most gondot jelent vagy sem? A vélemények megoszlóak. Van aki szerint még 3 hónaposan korai megemelnie magát egy babának viszont van aki szerint ez bajt jelenthet.
2021. szept. 11. 11:40
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Védőnő, gyerekorvos mit mond?


Azért kérdezem, mert nálunk egy hónapos statuszon a doktornő javasolta a Dévény tornát, mert úgy látta, izomtónusos a baba. (Fogalmam sem volt ez mit is jelent)

Elmentünk magánban tornára, ahol gyakorlatokat mutatott a gyógytornász, és 3 hét múlva megyünk majd újra.

Nekünk nagyon sokáig tart a szopizás, alkalmanként 1.5-2 órát is, meg hason csak az egyik kezére támaszkodik, a másikat hátra húzza és a feje is az erősebb oldala felé billen.

Most 2 hónapos, egy hete voltunk de nagyon ügyesen használja máris a másik karját is támaszkodásra meg a szopás technikája is sokat javult.

Szóval lényeg a lényeg, ha a gyerekorvos nem mondott semmit, remélhetőleg semmi gond, de lehet hogy egy órát megér egy Dévényessel is.

2021. szept. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Nem baj.
2021. szept. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
De baj, 3 hónaposan már hason tartania kell a fejét. A kezeit szépen tedd könyöklő pozícióba neki és naponta sokszor keveset (amennyit bír) legyen hason. Én mondjuk felkeresnék egy szakembert, inkább ő mondja ,hogy semmi gond és akkor megnyugodnék.
2021. szept. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2021. szept. 11. 16:35
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Tedd sokat hasra, sokat, sokat. Egyébként tényleg nem árt, ha megmutatod egy dévényesnek.
2021. szept. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

5! Dévényesnek???

A dévényes NEM orvos!


Először mindig orvoshoz kell fordulni.

2021. szept. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%

Most nem azért de ha fáj a hátad is masszőhöz mész, nem a háziorvoshoz, nem?

Egy gyógytornász meg valószínűleg többet lát mint mondjuk nálunk a 65 éves férfi gyerekorvos... Szóval egy Dévény és nagyon is jó lehet, de nem árt, az biztos.

2021. szept. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
3 hónapos korban annyi az elvárás, hogy hason fekvésben 45 fokban meg tudja emelni a fejét. Nem kell tudni hosszan megtartani, felkönyökölnie pláne nem. Majd erősödik. Tedd sokat hasra.
2021. szept. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%

5-ös vagyok. Nyilván, hogy nem orvos, de amíg a masszőrnek van fogalma arról, hogy milyen az izomfeszesség, vagy épp a hipotónia, addig a gyerekorvosnak általában nem. Így ő ebben a kompetens szakember.

És amúgy meg hasra kell tenni. És sokat.

2021. szept. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%

Én úgy gondolom sajnos ma Magyarországon többre megy egy maszek gyógytornasszal, mint a fantasztikusan működő egeszségügyünkkel. Már lassan ott tartok sajnos,hogy előbb viszem el mindenféle nem orvoshoz magamat és a gyerekeimet is, mint oda. Értsd ez alatt, masszőr, gyógytornász, csontkovács. Nagyon nem vagyok olyan szemléletű,de eskü orvos helyett már inkább természetgyógyászhoz is előbb megyek. Botrányos a mai orvosok hozzáállása és az egészségügy helyzete.

Szóval szerintem is többre mész egy gyerekekkel foglalkozó gyógytornásszal.

2021. szept. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!