Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babáknál jelentkezhet úgy...

Babáknál jelentkezhet úgy ételallergia, hogy bedagad a szem, a légutak, nehézlégzés alakul ki, mint a felnőtteknél?

Figyelt kérdés

Nekem kétszer volt ilyen, mindkétszer ügyelettől kaptam erős kalcium inyekciót és az tett helyre. Babáknál ilyen előfordulhat? Ha igen, akkor mit kell kell nézni, és mit lehet tenni? Legyen itthon kalcium mindig? Volt már valaki így? Csak azért kérdezem, mert a normál allergiatünetek (szemviszketés, orrfolyás stb.) csak 2-3 éves korban jelentkeznek így.

Most gondolkodtam el ezen, mert a tízóraija 9 hónapos famnak kicsapta a száját, vagyis ahol érte mikor etettem a szája körül, bepirosodott. Most alszik, egyből elaludt, de így is szokta. Remélem nem lesz semmi baja. Kompótot evett, vagyis fahéjas szegfűszeges vízben főtt almát turmixoltam össze hipp gyerekkeksszel. Lehet, hogy a fahéjtól van? Bocs az összetett kérdésért...


2010. aug. 31. 11:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Nehéz légzés lehet tünet, de nem tudom, mennyit segít ill. adható-e kálcium.
2010. aug. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Jelentkezhet, bár nálunk csak a szembedagadás történt meg. Sajnos nem derült ki, mi okozta, kb. 1,5 éves volt a manó, kínaiban ettünk tésztát. Ő nem kalciumot kapott az ügyeleten, hanem valamilyen szteroid tartalmú injekciót- nem örültünk neki, de hatásos volt. Azóta semmi ilyesmi nem történt, már 5 éves, de az ügyelet szerint ételtől volt.
2010. aug. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!