Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől remeghet a 4 hetes...

Mitől remeghet a 4 hetes babám alsó ajka?

Figyelt kérdés

Szopizás közben szokott neki. Amennyire megfigyeltem inkább akkor, amikor kis szünetet tart. (Gyors, erőteljes a tejleadó reflexem.)


Gyermek orvost kérdeztem, 1-1,5 hónapos korára el kell múlnia, ezt mondta, de azt már elfelejtettem megkérdezni, hogy mi van, ha tovább tart? Neurológiai problémái lehetnek?


Egyébként néha a lábai is remegnek, egyszer kakilás előtt vettem neki észre, párszor alvás közben (arra nem emlékszem, hogy éber állapotban is csinálta volna). Lehet, hogy ez csak valami reflex?


A doki kis szívzörejt hallott nála, majd kell mennünk kardiológiára is. Összefügghetnek ezek?



2021. szept. 13. 17:22
 1/9 A kérdező kommentje:
A szívéhez visszatérve: amikor 20 hetes terhes voltam vele, kellett mennem kardiológiára. Mindent rendben találtak. Gondolom szülés után is meghallgatják a babák szívét, nem szóltak, hogy valami baj lenne.
2021. szept. 13. 17:24
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig azt mondta rá az orvos hogy idegrendszeri eretlenseg
2021. szept. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémnek is remegett ilyenkor az ajka, most 7 hetes, egy ideje már nem szokott. Szerintem ne aggódj előre azon, hogy milyen rendellenesség lehet, ha ne múlik el. Miért ne múlna?
2021. szept. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlenül azzal a rezgésről/remegésről van szó, amivel a baba beindítja a tejleadó reflexet? Mert az normális!!
2021. szept. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4-es!


Hát, nem hiszem, hogy az indítaná meg, mert magától is el szokott indulni a tejem. Alapból sok, és úgy folyik, mint egy szökőkút. 😅 Arra gondoltam, hogy elfáradhat a szája, azért remeg be neki néha. Pl. ha mi is sokat, sokáig mosolygunk, akkor nekünk is beremeg a szánk. Csak ezt az első gyermekemnél nem tapasztaltam, pedig akkor is ennyi tejem volt.


3-as! Azért kérdeztem, mert ki akarom inkább azt zárni, hogy valami nagyobb baj lenne.

2021. szept. 13. 20:01
 6/9 anonim ***** válasza:
De létezik az a remegő szájmozgás! 2 évig szoptattam, tudom, mit írok. De az csak pár másodperc a szopás elején.
2021. szept. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem is vontam kétségbe, amit írtál, elhiszem, hogy van ilyen, csak szerintem nálunk nem ez van, mert nem a szopi elején van, hanem közben.
2021. szept. 13. 22:41
 8/9 A kérdező kommentje:
Meg nálunk többször van, de nála is pár másodperig tart. Sokáig szokott szopizni, ezért gondoltam, hogy lehetséges, hogy addigra már elfárad a szája?
2021. szept. 13. 22:44
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 20hós gyerekem már nem szopizik de az ujját cumizza.

Elalvás előtt neki is remeg az állkapcsa. Szopizza, pihen és akkor remeg majd újra kezdi.

Szerintem fárasztó lehet a szájnak.


Semmi neurológiai baja nincs , Hal Istennek!

2021. szept. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!