Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pelus alatti hajlatban lévő...

Pelus alatti hajlatban lévő pirosodást, pöttyösödést mivel célszerű kezelni?

Figyelt kérdés

6,5 hónapos kisfiam zacsija mellett nagyon csúnya: piros is, pöttyös is. Amikor elkezdett megjelenni, minden pelus cserénél kitöröltem szárazra, és behintőporoztam. De úgy tűnik ezzel csak rosszat tettem, mert még csúnyább lett. Pedig a védőnő mondta...

Inkább krémezzem? Pedig úgy tudtam, hogy ezt a területet inkább szárazon kellene tartani, ezért kell a hintőpor...


2010. aug. 31. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is csak a hintőport tudom ajánlani. Az én fiamnak nyáron jött elő a meleg miatt. Elég nehezen múlt el. Ha úgy látod, esetleg próbáld meg vékonyan Canestennel bekenni. Vagy esetleg azt is kipróbálhatod, hogy napközben megmosod sima vízzel és hagyod minél többet szabad levegőn szellőzni. Mikor már leszárad, akkor meg kenni kell kenőccsel, én felváltva használtam Bepanthent, Neogranormont, gyógyszertárit.
2010. aug. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én inkább az orvost ajánlom!
2010. aug. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sudokrém segített nálunk. 2 nap alatt teljesen rendbejött. Azóta nem is használunk semmi mást. Vékonyan kenjük és napi 1-2-szer.
2010. aug. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Pontosan ugyanezzel a problémával küzdünk éppen! Kisfiamnak nemcsak a zacsi mellett, hanem a popsija is nagyon piros, amikor letöröltem neki tegnap előtt, egy-két kis ponton vérzett is, pedig óvatosan értem hozzá. Ezért 2 napja elkeztem a következőt: gyakran cserélek pelust, és mindig lemosom neki kamillateába áztatott vattával, majd hagyom megszáradni. Utána befújom Aloe First-tel (néha kicsit csípi neki, de hamar elmúlik), ezt is hagyom megszáradni. Végül kamillás hintőporral beszórom és bepelenkázom. Már 2 nap alatt is látványos a javulás, szerintem még 2 nap és helyre jön. Jobbulást Nektek is!
2010. aug. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a Bepanthen-t! Nekünk bevált!
2010. aug. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!