Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Köldökcsonk leesése függhet...

Köldökcsonk leesése függhet ettől?

Figyelt kérdés

Másnap esett le a köldökcsonk, egyszer lefertőtlenítették és soha többé nem kellett, nem folyt belőle semmi, kész köldöknek tűnt.

Szülés után fél órával vágták el a köldökzsinórt. Csak annyit kértem, hogy a lepény megszületése után legalább 5 percet várjunk a vágással, de az események elsodortak, így sokkal több lett.

Lehet ezért? Mert akkor legközelebb eleve így kérem majd.



2021. szept. 14. 19:32
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Én úgy gondolom, hogy lehet összefüggés. Még régebben olvastam egy hasonló kérdést egy anyukás csoportban és rengteg hozzászólásból kiderült, hogy akinél vártak a köldökzsinór elvágással legalább addig amíg leállt a lüktetés sokkal hamarabb (egy héten belül) leesett a köldökcsonk. Akinél rögtön vágták ott sokkal késöbb (volt akinél hetek múlva) esett le a csonk. Persze voltak kivételek, de nagyon kevés. Nálunk is vártak 10-15 percet legalább és 4. napra leesett a fiam csonkja és nagyon hamar begyógyult. Tesóm fiainál régebben nem vártak és több mint egy hét volt mire leesett.
2021. szept. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A fiamnál se vártak 21. Napon esett le neki. Nem tudom van e összefüggés
2021. szept. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi külföldön élünk és itt nem kell semmivel sem kezelni a csonkot, azt mondták hogy az első fürdéssel is várjuk meg,míg leesik, tartsuk szárazon és elmondták mire figyeljünk,mi utalhat fertőzésre.

Ennek akkor utána olvastam és egy tanulmányban vizsgálták a kezelt és csak szárazon tartott csonkokat és kevesebb esetben fordult elő fertőzés a szárazon tartottaknal, ellenben hamarabb estek le.

Nekünk a 6. Napon esett le és nálunk vártak az elvágással.

2021. szept. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk valamikor a 2. Élethetében esett le sajnos már nem emlékszem pontosan. És nem vártak sokat a vágással. De ha ezt tudom...na majd a következőnél :D
2021. szept. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is nagyon sokat vártak, meg nem mondom percbe pontosan mennyit, de egy 10-15percet tuti.

Mégis 6 hetes volt a fiam, mikor leesett neki.


Most nagy divat ez a spray rá, a kórházba nagyon eröltetik. Első babásként hallgattam is rájuk, az 5.héten már gennyes, sebes volt a csonk. (Nem, nem csak rájúhtam és hagytam, hanem fültisztítóval törölgettem).

A 6.héten már a védőnő jött házhoz naponta kezelni, mégis csak rosszabb lett.

Átváltottam alkoholra napi 1x, illetve szellőztetésre, onnan 3 nap és leesett.


Szóval én inkább annak tudnam be, hogy van kezelve utána.

2021. szept. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk vártak a vágással, ez a kórház politikája :) A 4. napon esett le a csonk. Én egyébként kezeltem.
2021. szept. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét gyerekemnél megvárták, amíg megszűnik a pulzálás. Az egyiknek 9, a másiknak 6 naposan esett le. De mindkettőnek még vérezgetett, váladékozott utána is pár napig
2021. okt. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiamnak azonnal vágták kB. Elvitték a szomszéd szobába kitisztítani a légcsövét mert sok magzatvizet nyelt és csak köhögött. Emiatt megfigyelés alá került és 3 naposan kaptam meg. Neki addigra már gyönyörű volt a köldöke...
2021. dec. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is azonnal vágni kellett, mert vitték is leszívni, nem akart felsírni. 4-5 nap után leesett a csonk.
2021. dec. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk lányom születése után kb 15 perccel lett elvágva a köldökzsinór, neki 5 nap után esett le :)
2021. dec. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!