Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Köldökcsonk leesése után...

Köldökcsonk leesése után további teendő? tiszta alkohollal kell ápolni, vagy hintőporral?

Figyelt kérdés

2018. júl. 24. 16:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyikkel sem. Octenisept, amíg válasékozik és víz se nagyon érje addig.
2018. júl. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tiszta alkohollal csináltam (gyógyszertári) kis vattara tettem belole,kicsit lehúztam és úgy itattam a vattarol,aztán kis hintoport tettem rá. Napi egyszer csináltam fürdés után. Víz furdeskor nem baj ha kicsit rá csorog, de úgy bele ne fektesd a vízbe hogy ellepje még
2018. júl. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Semmit sem kell rá tenni.
2018. júl. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Norman Bates ***** válasza:
61%
Itt angliaban nem szabad hozzanyulni semmivel, csak szarazon kell tartani pelenkan kivul. Babamnak 5 nap alatt leesett, semmit nem csinaltunk vele.
2018. júl. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nekünk nem mondtak semmit. Dokiék leápolták valamivel, de otthon elég ha szárazon tartjuk míg be nem gyógyul, utána víz.


állítólag az alkohol felesleges

2018. júl. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nekünk sem mondtak semmit,ezért sima hintőport tettem rá azóta olyan mintha "ráragadt volna vagy nem is tudom.. Remélem nem tettem vele rosszat, kórházban nem adtak receptet hintőporra ezért azzal csináltam ami itthon volt (rossmanos) Tegnap 2 patikában is voltunk egyik azt mondta hogy nedves törlőkendővel töröljem neki át, (megtörtént) aztán fel tudtam hívni a szülésznőmet hogy most akkor mi a teendő (egy ideig nem tudtam elérni de egyből őt hívtam volna) ő aztmondta azonnal itassam le gézlappal vagy bármivel amivel csak tudom (ezt is megcsináltam) azután átrohantam egy másik patikába ahol adott valamit ami elvileg külön csonk ápolásra való azóta azt használom, de még mindig olyan mintha valami rá lenne ragadva és néha vérzik is. (Ami eddig nem történt,akkor sem vérzett amikor leesett neki)

2018. júl. 26. 21:36
 7/7 anonim ***** válasza:

hát igen, kicsit túlbonyolítottad a "ne nyúlj hozzá"-t, most meg szaladgálsz.


A kicsi vérzés normális, de hamar elmúl

2018. júl. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!