Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babának nem káros...

3 hónapos babának nem káros ha sokszor van tükör előtt? Naponta többször elmegyek vele tükör előtt, és akkor mindig nézi magát. Bocsi ha nagyon hülye a kérdés.

Figyelt kérdés
2010. aug. 31. 15:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de még nem is gondolkodtam ilyesmin. Nem hinném, hogy káros lenne. Ez is valami régi babona lehet?

Az én fiam 6,5 hónapos, de már régóta mutogatom neki saját magát a tükörben. Nagyon élvezi. Meglátja magát, és engem, és nagyokat vigyorog. Hol a saját, hol az én tükörképemet nézi. És ha adok az arcára egy puszit, akkor meg elbújik a nyakam mögé. :)

2010. aug. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%

hát szerintem nemcsak a kérdés hülye.

Mégis mi baja lehetne egy 3 hónapos babának ha belenéz a tükörbe. Mégcsak fel sem ismeri magát, így azt sem mondhatjuk, megrémül ha meglátja magát milyen ronda, persze egy baba mégcsak rondának sem ronda, hanem gyönyörű. Úgyhogy elképzelésem nincs mi baja történhet.

2010. aug. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem káros...miért is lenne az?

Sőt, később minél többet lehet vinni tükör elé, hogy felfedezze magát. Fejlesztő szerepe van a tükörnek abban is kialakuljon az öntudata.

A kislányommal most azt a kis játékot játszottam, hogy ragasztottam az orrára egy kis papírt(nem vette észre szerencsére). Odavittem tükör elé és kiváncsi voltam, hogy felismeri-e magán, hogy valami nincs rendben, észreveszi-e a papírkát. Még nem tűnt fel neki. Ez azt jelentheti, hogy még nem alakult ki az éntudta teljesen.

Játsszatok sokat tükör előtt, fejlesztő hatása van!

2010. aug. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj, de még nem hiszem, hogy érti a tükörképet.


Nem tudom mi baja lehetne tőle mégis?

2010. aug. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz az ég világon.
2010. aug. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyi baja lesz tőle mint neked vagy nekem. SEMMI!


Mire gondolsz mi baja lehetne tőle? :) a tükör nem olyan mint a tv vagy mire gondolsz?

2010. aug. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez ilyen hülye babona...hogy 1 éves kor előtt nem szabad tükörbe nézetni!Nálunk a tükörképéért nyúlt először!Imádta nézni a tükörben saját magát,majd engem,maga fölé nézett és ott is anya...Persze nem 3 hósan!De valamikor el kell kezdeni....

Semmi baja nem lesz,ne hallgass az öregekre,tudom pedig ők hány gyereket felneveltek,én mindig ezt kapom,mikor nme úgy csinálom ahogy ők!Nem véletlen hogy nincs is velük a lányom csak ha én is ott vagyok!

2010. aug. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez babona. Ha nézegeti magát a tülörben, akkor néma lesz.

A másik hiedelem, hogy a tükör átjáró a két világ között, és elrabolhatják a lelkét.

De ha nem hiszel a babonákban és a hiedelmekben, akkor mutogasd nyugodtan a tükörben.


És a többi válaszolónak írom, hogy az, aki babonás, nem kell lehülyézni. Sem a babonákat. Ha nekik van kedvük a tükörben mutogatni a gyereket, tegyék, de aki meg nem teszi, mert babonás, illetve ilyen kérdést tesz fel, mint a kérdező, nem kell lehülyézni.

2010. aug. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
hát azért ne is haragudj 2010-et írunk. Rég elmúlt az az időszak, amikor a lakosság 70%-a írástudatlan parasztember volt, akiket ilyen hülyeségekkel elütötték az időt kukoricamorzsolás közben.
2010. aug. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem káros. Tényleg lehet fejlesztő játékokat játszani tükör előtt, de az majd később lesz jó. Amúgy valahol olvastam, talán pont itt a fórumon, hogy kb. 2 éves kor körül alakul ki teljesen az én a gyerekekben, és tudják azt, hogy akit a tükörben látnak, az saját maguk.


Lehet, hogy 2010-et írunk, de ha megfigyelted volna, akkor azt látnád, hogy egyre inkább visszamennek az emberek a gyökerekhez. És nem csak az öregek. Nem kell lenézni azokat, akik hisznek az ilyesmiben. Neked nem kell hinni benne, és úgy mutogatod a gyermekedet a tükörben, ahogy akarod, mint ahogy írta is egy korábbi válaszoló.

2010. aug. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!