Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Azt hallottam, hogy a fekete...

Azt hallottam, hogy a fekete hajfesték a legkárosabb. A kékesfekete is ugyanennyire káros? [Lehet, hogy hülye kérdés, de kíváncsi vagyok]

Figyelt kérdés
Előre is köszi a válaszokat!
2010. aug. 2. 21:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10%
miert lenne a fekete karosabb mint a tobbi, az is hajfestek, ezt egy szoketol hallotad, mi?
2010. aug. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A fekete károsabb, és nem, nem egy szőkétől hallottam:) Nem tudom miért, nem értek a kémiához, de így van. Megköszönném, ha a kérdésre válaszolnál.
2010. aug. 2. 22:46
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
ezt már én is hallottam, egy fodrász barátnőmtől, hogy a fekete a legkárosabb, főleg mikor valaki világosítani akarja, akkor legtöbb esetben hullik is. Amugy a kérdésre válaszolva szerintem a kékesfekete is ugyan annyira káros mint a fekete..
2010. aug. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is használok kékesfekete (de akár sima fekete) hajfestéket, és nekem nem roncsolta a hajam, legalábbis egyáltalán nem annyira, mint egyéb más szín.


Amúgy én is azt hallottam, hogy a fekete a legkárosabb, talán mert abban van a legbrutálisabb anyag, hogy ilyen sötét színnel be tudja fedni a hajat. Vagy valami ilyesmi az oka, ezt már rég olvastam, és szenilis vagyok. :)

2010. aug. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A feketében van a legtöbb mesterséges pigment és ez telíti legjobban a hajszál belsejét. Ez a legallergénebb fésték. Azért hullhat jobban tőle a haj mert telítődnek a hajszálak ezzel a sok mesterséges pigmenttől amitől nehezebbek lesznek és a gyengébek (amik amúgy is kihullottak volna) már nem bírják és elválnak a hajhagymától. Ha valakinek mondjuk fél éven át van feketére festve a haja és eleinte nagyon hullik tőle az a hónapok elteltével látja hogy azok is visszanőnek. A hullás csak allergia esetén tartós, de az más tünetekkel is jár. Vékonyszálú hajú nőknek nem ajánlott feketére festeni, valamint olyanoknak sem akik szeretik gyakran változtatni a hajszínüket, mert tényleg nagyon nehéz eltávolítani, de azért nem lehetetlen.
2010. aug. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Drága 23:17!


Először is szeretném elmondani, hogy nem kötekedni szeretnék, csak nem tudtam hogyan fogalmazzam meg a kérdésem:

Megkérdezhetem te ezt honnan tudod? Esetleg fodrász vagy? Ez az infó mennyire megbízható forrásból származik?


Azért érdekelne, mert nagyon megörültem a válaszodnak :)

És ezek szerint akkor ha eleinte hullik is a haj a fekete festéktől akkor ez később visszanő és megáll a hajhullás?


(Hosszú évek óta fekete hajszínre vágyom, a természetes szőkésbarna helyett. Viszont vékonyszálú a hajam és így is hullik néha egy kissé, ezért nem próbáltam még a feketét. De a sírás kerülget, annyira szeretnék feketét sok-sok éve már. Ez a hajszín nem én vagyok...)


Ez alapján, amit leírtál nem tűnik olyan vészesnek és megnyugodtam, szeretnék végre belevágni a dologba.

Amúgy is több évre terveznék a fekete hajszínnel, hosszútávra.


Ne haragudj, hogy ennyit írtam és nyaggatlak, de ha allergiás eredetű a hajhullás akkor azt miből lehet majd észrevenni?


Köszönöm szépen.

2010. aug. 3. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, érdekesek és tartalmasak voltak! Sokal segítettetek (bár a hajszínkérdésben még mindig nem sikerült döntenem:/)
2010. aug. 3. 13:03
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
23:17-es vagyok. Igen fordász vagyok. A haj növekedésének több fázisa van. A leghosszabb a növekedési. Ez olyan 6-8 év. Ezután jön a pihenés időszaka. Ilyenkorra már elgyenül a hajagyma és nem nő tovább a haj de nem hullik ki felétlenül, viszont nem is tart annyira hogy fájjon ha kitépik. Természetestől eltérő színre festett haj lenövése esetén megfigyelhető hogy vannak szálak amik nem nőttek egy cseppet sem, hisz már a fejbőrből kinőfe is olyana színük mint a festett rész. Azért mert ezek már a pihenési fázisban vannak. Ezek azok amik nap mint nap kihullanak. Aztán ha kihullottak, ami a harmadik fázis, akkor egy idő után megint elkezd nőni az új hajszál és egy hónap múlva már látszanak a kis hajak. Csak a legritkább esetekben halnak el a hajhagymák. Gondolom te sem látsz túl sok kopasz nőt járkálni az utcán. Te sem fogsz kikopaszodni. Ha bolti festéket használsz akkor biztos lehetsz benne hogy ha a legsötétebb barnát kened fel, akkor is feketének fog látszani. Sokan panaszkodnak is emiatt. A casting pl rendszeresen befeketíti a hajat. És így kevésbé káros. Szerintem próbálkozz ilyennel, aztán ha mégsötétebbet akarsz akkor se állít meg senki. Vagy használj csak tartós színezőt. Az nem épül be a hajba. Megmaradnak az eredeti pigmentjeid, mert csak a felszín lesz színezve. Ráadásul ahogy kopik egy keveset, kevésbé lesz éles a kontraszt a lenövésnél. Világos haj esetében ez nem is hátrány.
2010. aug. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ellergiát biztosan észrevennéd. Először viszket a fejbőr, kipirosodik, aztán átterjed az arcbőrre, nyakra. Súlyosabb esetekben fel is dagad az ember feje, belilul, mintha megferték volna. Vagy kiütésekkel is járhat. Nagyon ritka, de előfordul olyan allergiás reakció is, hogy annyira bedagad mindened hogy meg is vakulhatsz vagy megfulladhatsz mert bedagad a torkod. Ilyenkor a kórházbamn szteroidinjekciókat adnak az embernek napokon át, és hetekig meglátszik a helye. Enyhébb allergiáknál is hetekig viszket a fej, és valószinű hogyha egyszer allergiás lesz valaki akkor utána minden festékre allergiás lesz. Ezért van a használati útmutatókban hogy végezzenek allergiatesztet. Ez annyi hogy két nappal a festés előtt a fül mögé vagy a könyékhajlatra kennek egy keveset a festékből (nem az előhívóból), és ha bepirosodik akkor érdemes orvos tanácsát kérni.
2010. aug. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
2 hónapja váltottam feketére a természetes gesztenyebarnáról és azóta csomókban hullik a hajam. Nem tudom ez megáll valamikor,mert sírni tudnék,hogy fele annyi hajam van,mint volt. :(
2014. aug. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!