Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetes babával hogy néz ki...

6 hetes babával hogy néz ki egy napotok? Milyenek az esték?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Kisfiam most 6 hetes, de már teljesen kétségbe vagyok esve főleg az esték miatt.

4hetes koráig hasfájós volt, de azt sikerült kezelnünk. Eddig viszonylag úgy működtek az estéink, hogy fürdés után vacsi majd büfiztetés közben szépen elaludt a mellkasunkon és beraktuk a kiságyba. Sajnos egyedül, magától nem alszik el, szinte mindig csak a mellkasunkon fekve.

Majd éjjel kelt kB 3 óránként, evett és vissza a kiságyba. (100% tápszeres baba)

Voltak nehezebb éjszakák amikor a kiságyba rakva azonnal felkelt és ordított ezért volt hogy köztünk aludt, de pár nap után megint a kiságyba aludt már.

Most egy 4 napja katasztrófa ami van. Délelőtt 9-11 között Elalszik, természetesen rajtam a mellkasomon (ha megpróbálom lerakni az ágyra vagy csak magam mellé rakni, ha nem is rögtön de kB 10 perc után fel is ébred és ordít)

A mellkasomon így van hogy 4-5 órát is alszik egyhuzamban nappal.

3 körül felébred, eszik, esetleg vissza alszik még 1 órát és onnantól ébren van kB este 11ig

7ig kB nincs baj, elnézelődik, jön a fürdés, jön a vacsi és nem alszik. Ugyanúgy ébren van. Vagy járkálni kel vele úgy hogy ölben nézelődik vagy épp ordít. És bármit csinálunk semmi nem jó, nem akarja abbahagyni és már csak a sok sírás miatt alszik el 11 körül de akkor is köztünk az ágyban. Ahogy át raknánk a helyére kezdődik az ordítás. Éjszaka ugyanúgy 2-3 óránként kel enni mellette. Nem tudom, hogy ez most egy ilyen időszak vagy mit tehetnék, hogy könnyebbek legyenek az esték? Mit rontok el? Próbáltuk mindenhogy altatni. Tévé mellett hogy legyen egy kis zaj, halvány fény mellett, sötétben, csendben mindenhogy de ugyanugy csak sír vagy nézelődik és nem akar aludni

Az sem zavarna ha csak ébren és csendben elnézelődik de őt nem lehet lerakni. Csak ölben van el. És ölben is csak úgy ha Sétálgatunk vele. Ha egyhelyben megállunk vagy leülünk vele azonnal ordít. És sajnos a nappalok is ilyenek. Alszik a mellkasomon ha felkel akkor 2 órát vagy amennyit ébren van folyamatosan ölben kell lennie és sétálni vele megállás nélkül. A hátam már totál kivan, nem olyan kellemeses szünet nélkül órákat hurcolni a majd 6 kilós popóját 😅 szóval érdekelne hogy kinél hogy néz ki 1 nap? Vagy hogy hol ronthatom el a dolgot? 😕


2021. szept. 24. 08:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk szinte ugyanez a helyzet. Kedden lesz 6 hetes, de nálunk még tombol a hasfájás is. Napközben alig alszik valamit, ha el is alszik kb fél óra múlva felébred. Nem tudok csinálni tőle semmit, mert ha nekiállok valaminek már fel is ébred. Délután jön a hasfájás, akkor tornáztatjuk amíg nem jön ki a puki, kaki. Fürdés után etetem (100% tápszeres), apa megbüfizteti, nagy nehezen elalszik. 3 óránként kel enni, de ha szerencsénk van akkor elalszik 4-5 órát egyhuzamban, de akkor hajnalban már nem tud visszaaludni. Hát remélem lassan javul a helyzet, többet alszik és elmúlik a hasfájása.
2021. szept. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mi is szenvedtünk a hasfájással rendesen. Biogaiat + infacolt adtam és adom is neki minden nap. De nekünk is volt vagy 2 hét mire ez a 2 együtt hatott valamit 😕 plusz nekünk a szélcső volt maga a megváltás

Esküszöm "jobb" volt amíg fájt a hasa mert akkor legalább tudtam mi a baj... De most...

Remélem lassan helyre jönnek a dolgok

2021. szept. 24. 09:50
 3/4 anonim ***** válasza:
68%

"Az sem zavarna ha csak ébren és csendben elnézelődik"

Gyereket szültél nem szobanövényt vettél.

Az első gyerekesek sokszor ledöbbennek, hogy egy babával 0-24 ben foglalkozni kell. Olvass utána annak a kifejezésnek hogy "negyedik trimeszter ". Pár hete még benned volt, hiányzol neki ha nincs veled, imádja az illatod, a szívdobogásod megnyugtatja.

Az első pár hónap erről kell ,hogy szóljon: sok-sok összebújás, ölelés, testközelség.

De hidd el ha ilyenkor megadod neki ezeket, meghálálja magát, mert kiegyensúlyozott, boldog , jó alvó babád lesz.

A délutáni fentléte borzasztó sok, valahogy próbáld elaltatni, mert egy ekkora csecsemő 1-1,5 óránál többet nem bír fent lenni. Utána már a fáradságtól nyűgös.

Ha pedig tennivalód van, kösd magadra hordozókendőben. Imádják a babák, ahogy jársz ringatod, közel van hozzád és szabad a két kezed. Kisfiam kb 3 perc alatt elaludt benne mindig.

Amiket leírtam nekem mindkét gyermekemnél beváltak. Az első hetekben rajtam, rajtunk aludtak és szép lassan mindketten a kiságyban egész éjjel.

2021. szept. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, még benne vagytok a negyedik trimeszterben. A babák ilyenek. Még fut bennük az ősi program, hogy csak kézben és mozgásban van biztonsángban.

Nyugodtan altasd magadon este is. Neki te vagy a vilàg. 3-4 hónapos korban kezd el levàllni anyuról mert a világ érdekesebb.

2021. szept. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!