Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen tudtátok az...

Mennyi idősen tudtátok az öletekbe ültetni a babátokat?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem szabad ültetni a babákat, amíg ők nem tudnak maguktól. Viszont egyiknap véletlen ülve raktam az ölembe, és láttam, hogy még mindig előre hajtja a fejét(mintha ebben a pózban nem tudná tartani a fejét) és látszólag gömbölyítve tudott csak ülni, tehát nem szépen egyenesen… nem tudom, mások babája is ilyen? 4,5 hónapos pontosan.

2021. szept. 26. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Meg se próbáltam addig, amíg nem ült.
2021. szept. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10 hónaposan ült ki a lányom kúszásból. Értelemszerűen onnantól ült mindenhol, akár az ölemben is.
2021. szept. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%
Hathónaposan tartotta már magát, etetőszékben és babakocsiban, hordozóban felhúzta magát, és egyenes háttal ült. Amúgy csípőtáji durva hipotonia miatt több mint egy éves elmúlt, mire először magától felült. Akkor is rossz technikával.
2021. szept. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

3, és a gyógytornász nem vezette vissza arra a rossz technikát, hogy hagytátok hogy felhúzza magát és ücsörögjön?

Nekünk kifejezetten felhívta a figyelmet minden szakember, hogy sehol se hagyjuk. Szintén hipotón, 13 hónaposan ült ki. Addig se etetőszékben, se babakocsiban nem hagytuk ülni

2021. szept. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

4, nem. Minden zsákutcába besétáltunk eddig amibe lehetett, tök mindegy volt hogy mit csináltunk. Dévény, tsmt, kutyaf.sza. Külön varázslat volt hogy szabályosan megtanult végül kúszni, mászni.


Az önkéntes ülésnek megvolt az az előnye, hogy a kézügyessége, finommozgása viszont fejlődött, sőt a kortársaiét részben le is hagyta.

2021. szept. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
Minket is riogattak, hogy majd ez meg az lesz, ha ültetjük, jaaaj, nem szabad. 6 hónapos volt, mikor már nem bírtam tovább és néha ültettem az ölemben, mikor mesét olvastam neki vagy ilyesmi. Semmi baja, kúszás-mászás, önálló ülés, minden volt időben, még meg is dicséri mindenki, milyen jó mozgású. 1 éves, elindul lassan.
2021. szept. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6! Majd ha 30 évesen ss lesz baj a gerinvével, akkor megnyugodhatsz. Most még nem!
2021. szept. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A babám 7 hónapos. A 6 hónapos orvosi vizsgálaton kiült oldalra. Előtte már kúszott pár hete. Azóta szépen ül egyenes háttal és mászik, viszont én nem ültettem előtte! Még ha édesanyám az ölébe is ültette szóltam neki, hogy nem szeretném, hogy csinálja, mert nem tesz jót a gerincének. Szóval próbáltam a lehető legjobban odafigyelni rá, mint ahogy az utolsó is írta a gerincprobléma lehet nem most fog jelentkezni..
2021. szept. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!