Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most le akarja magát választan...

Most le akarja magát választani (8 hónapos)?

Figyelt kérdés

Kisfiam pár hete elkezdte, hogy ha lefekszem mellé szoptatni, akkor már fordul is el, kúszik amerre lát, feszíti magát, úgy kell "erőszakkal" odafordítani. Nem verem meg vagy ilyesmi, csak odafordítom, ő feszíti magát hátra, de megtartom a kis hátát, és gyorsan benyomom a szájába. Sajna csak így megy:(. Persze ha nagyon nem akarja, nem erőltetem. Ezzel eddig nem is volt gond, miután bekapta, már evett rendesen. Mostanában viszont bekapja, és kirázza a hideg, fanyalog, és kiköpi. Van mikor még csak odafordulok hozzá, és már akkor kirázza a hideg:(. Három óránként szopik, a köztes időkben szoktam kóstoltatni mással. Még csak a gyümölcsös bébikajákat eszi. Amiben hús van, azt nem igazán eszi. Rántott husiból (prézli nélkül) eszik 1-2 csipetnyit, a húslevest megeszi, a töltött paprikát, túrós tésztát stb megeszi. Amit direkt babarecept szerint főzök azt nem.

Ebben a hónapban hízott 60dkg, és nőtt 3.5 cm. A védőnő szerint ráérek még a főzelékekkel. Meséltem neki ezt a fanyalgós dolgot, de erre azt mondta 1 éves koráig jó lenne szoptatni. Ha nem megy, akkor adjak neki valami tápszert. Na ezt nem akarom, és nem is fogom! Ezzel kapcsolatban nem kérek kritikákat.


Arra lennék kíváncsi, hogy hogyan zajlik a babarészéről a leválasztás? Kinek hogy csinálta a babája?


Köszönöm a válaszokat!


2010. szept. 1. 09:17
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem mondani, hogy most volt 9930g, szóval szépen fejlődik.
2010. szept. 1. 09:18
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kislányom most 7hónapos. Nálunk már csak reggel meg este van szopi, amióta elkezdtük a főzelékeket egyik napról a másikra nem kellett neki napközben a cici. Hiába kínáltam a főzelék vagy a gyümölcs előtt, addig hisztizett,még nem kapott kanalast. Sajnos most már este is meg reggel is hiszti van, ő sem akar szopizni. Eltolja magát, üvölt, megfeszíti magát. Szóval ez a jele az elválasztásnak. Én is még szeretném szoptatni, de sajnos nem erőltethetem a végtelenségig. Ha abbahagyja, akkor nem tudok mit tenni. Tápszert én sem fogok adni, meg amúgy sem issza meg.Rögtön vissza is jön neki. Marad éjszakára akkor a pép. (Ő Sinlac-ot eszik,mert allergiára veszélyeztetett.)Nem is kell erőltetni a tápszert. Jobb a rendes kaja. Ha azt szívesen megeszi amit ti, akkor ne erőltesd a babarecepteket. És szerintem nálatok is az van mint nálunk, jobban ízlik neki a rendes étel, mint a tejcsi. Amúgy én amit csinálok neki főzelék, mindig ízesítem egy kicsit. Én sem enném meg íztelenül. :-) További jó babázást.
2010. szept. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én éppen így voltam. 8 hónaposan elkezdett hisztizni, és odáig jutottunk néhány nap alatt, hogy nem tudtam szoptatni. Nem tudsz mit csinálni. El kell fogadni, hogy elválasztja magát. Egyébként mi a bajod a tápszerrel? Valamit adni kell neki reggel-este szopi helyett!
2010. szept. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 10 hós korában csinált ilyet,nagy nehezen még két hónapig szopott,aztán mikor betöltötte az egy évet végképp abba hagyta a szopást! Azt mondta a gyerekdoki ne erőltessem neki tovább,mert nem akarja már! Azóta tejet kap este. Én sem akartam neki tápszert adni,azért húztam még egy éves koráig!
2010. szept. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!