Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek milyen egy esti rutin 3...

Kinek milyen egy esti rutin 3 hónapos picivel? Hogyan altatjátok el (akár napközben is)?

Figyelt kérdés
Igény szerint szoptatom, az evések és az elalvások ideje sem ugyanaz sosem, még véletlenül sem tudom kiszámolni, hogy mikor lehetne mondjuk a fürdetés. Arra szoktunk rá, hogy 2 naponta van pancsi, amit vagy végigsír az álmosság/éhség miatt, vagy éppen nem. Pancsi után vagy játék és utána szopi, vagy már egyből szoptatás, majd cicin bealszik. Szeretnék ettől a cicin bealvósditól megválni, illetve szeretném azt is, hogy ne sírja végig a pancsit... De ha előtte megetetem/elaltatom, akkor 1,5-2 órával is csúszhat az elalvása... Ez mellett, ha cicin elalszik, és beteszem a kiságyba, akkor legalább egyszer felkel, újra vagy cicire kell tenni, vagy ringatni kell, se a suttogás, se simi nem válik be. Napközben sem aludt még el soha magától, legjobb esetben 7 perc ringatás kellett hozzá. Egyébként napközben max fél órát alszik, legjobb esetben napi 4-szer (ebből az egyik séta közben), szóval nem nagyon tudok haladni semmivel, kezdek kiakadni... : D Kérlek, segítsetek!

2021. szept. 28. 21:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nálunk így néz ki egy nap:

6-7 fele felkel. Eszik. Ébren van. Kakal egy nagyot. Utána már csak 11-dél fele alszik el. Már 10 órától álmos , de a tesoja (2 éves) nem igazán szokta hagyni aludni.

Szóval egyszerre van délutáni alvás.

A nagyobb 2 órát alszik. A picink 3-4et.

Ha sikerül 10 körül elaludni akkor ugyan akkor kel mint a nagy aki 12-fél1 fele kezdi a délutáni alvást.


A pici mikor felkel eszik. Játszik. 4-5 fele alszik megint, majd fürdetéskor fél7-7 fele felkel. Akkor eszik picit, kakal megint.

Először a nagyot furdetem, utána a kicsit. Néha egyszerre.

8 órától pedig éjszakai alvás kezdődik.

8tol alszik éjfélig(mostanában fél3kor kelt), s cicizik majd alszik. Onnantól két óránként kel enni és kezdődik elölről a napi rutin.


Amikor ébren van többször kerül mellre, de akkor változó. Mikor hogy kéri. Ezek a fix időpontok :)

2021. szept. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
6-ra hazaér a férjem. Vacsizik, utána játszik a gyerekkel majd 1\2 8 körül fürdeti. Én amikor játszanak és fürdeti, tornázni szoktam. Utána tusolok én is, majd szoptatom a kicsit és közben elalszik.
2021. szept. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Huha,elég korai lenne még kiakadni 😃ráérsz majd késöbb

A rutin hamarosan kialakul,ne aggódj

Az igény szerinti szoptatás ilyen,majd kialakítja magának a baba

A fürdés az legyen fix,és egy jó tanács

Pancsi után ne legyen játék,se most,sem késöbb

Mert a játék élénkit,és majd pár hónap múlva,majd vért fogsz izzadni mire elaltatod,mert nem aludni akar,hanem majd játszani


Pancsi közben tegyél a pocijára egy textilpelust,nekünk ez bevált,nekem is a védőnő tanácsolta,onnantól fogva nem sírt,és azóta is imád pancsolni


Ne várd el tőle,hogy magától aludjon el,rád van szüksége,még nagyon pici

A munka,háztartás megvár,élvezd ki minden percét,mert nagyon hamar elszalad az idő

Esetleg hordozd,az is szokott segíteni,és tudsz haladni pár dologgal,akár főzés,ruha hajtogatás,vasalás stb.


21 hónapos "baba"? Kislány anyukája

2021. szept. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Azta, de jó neked, hogy ezt így tudod. Köszi! Nálunk a reggeli kelés kb 5-től 8-ig bármikor lehet, így már az első pontnál elbuktunk. :DD Sajna az alvásigénye napközben a 30-40 percben kimerül, olyan szerintem még a legelején sem volt, hogy 2-3-4 órát aludjon. =\
2021. szept. 28. 21:31
 5/14 anonim ***** válasza:

Nálunk a sok inger szerintem lefarasztja. Tesója is “nyúzza”. Sokszor vagyunk szabadlevegőn.

Sokat beszélgetünk hárman. Néha megy a téve annak a hangját is hallja. Meg sürgünk forgunk körülötte.

Itt ugyan csak hárman vagyunk, apuka masik nőt választott míg másodikkal várandós voltam. De ha neked van férjed, akkor segíthet lefárasztani a picit :)

#1es voltam

2021. szept. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Szólt ez 1-esnek az előző. : )

Nálunk a rádió szól szinte egész nap, illetve szinte folyamatosan játszunk, beszélgetünk vele, mert nem bír magában meglenni. Baromira sokat mocorog is, rúgdos, mint a fene, ennél jobban nem tudom lefárasztani. Szóval a megoldás egy tesó, értem! :DDD


2-es! De hogyan alakítod, hogy mire a párod hazaér, a gyerek pont ne legyen se éhes, se álmos, és képes legyen még másfél órát játszani, hogy lefáradjon?

Sajna nálunk apa váltott műszakban van, úgymond egyedül kell ezt megoldanom.


3-as, ahogy írom is fentebb, azt nem tudom, hogy hogyan alakítsam, hogy fix legyen a pancsi ideje. =\ Se éhes, se fáradt ne legyen... Vagy mindegy? Ragaszkodjak a fix időponthoz, akármilyen stádiumban is van? De akkor hogyan fárasszam le utána, ha mondjuk 7-re teszem a pancsit, és mondjuk a szunyából 6-kor kelt? Érted... =\

A textilpelust kipróbálom, köszi!

A hordozást próbáltuk már, de lehet, hogy későn kezdtem, mert az istenért nem akar megmaradni benne, rosszul van attól, hogy le van fogva a keze, lába. Holnap megpróbálom újra szerintem, hátha változott azóta a helyzet. : D

2021. szept. 28. 21:41
 7/14 anonim ***** válasza:

Kedves 5. Minden tiszteletem a tiéd

Te egy szuper anyuka vagy,és igy ismeretlenül is le a kalappal előtted

Minden jót,és jó egészséget kívánunk!

2021. szept. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Lehet le leszek pontozva,3mas vagyok

Sok anyukától hallom,olvasom,hálistennek vagyunk egy páran a fb csoportban,akár ismerettségi körünkben,hogy 7 kor már fürdetik a gyermeket

No ugyanez a dolog foglalkoztatott engem is és én az a tipus vagyok aki tényleg utána jár a dolgoknak


A fürdetést fixen fél 9re átraktam!!azt hittem a 7kor jó a fürdés,de nekünk nem vált be

Itt a kórházban is 9kor vittem be fürdetni a csecsemősöknek,minden babát 9kor fürdettek

A mai napig igy van,21 hónapos

Bezavarni az óraátállitás szokott,de pár nap és megszokja a gyermek


Told ki picit a fürdést,okés hogy most jön a tél,meg stb stb

De nyáron majd 7 órakor szerintem kint fogtok lenni,játszani,többet lesz fent,1 évesen lehet egyszer fog már aludni,sőt biztos

Én a fél 9et azt mai napig tartom,ez szent és sérthetetlen,bevált

Bevált nekünk,és sok anyukának is akinek tanácsoltam


Ha kipróbálod,ne egyből fél 9kor kezd,hanem tolt el fél 8 ra,nézd meg hogy jobb e ugy a babának,majd 8,majd fél 9

Ezt tanulja meg elsőnek,a fix pancsit

Megtanulja pancsi,evés,alvás,kialakul egy ritmus és tényleg végig kiséri


Nálunk már ugye más a helyzet,vacsizunk,kislányom megissza a 3 deci tejitalt pohárból,fogmosás,megyünk fürödni,majd olvasok egy pár perces mesét és alvás

Max fél 10kor már alszik mint a bunda


Ragaszkodj a fix pancsi időhöz,hidd el,a javatokra fog válni

2021. szept. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as!


Nekünk nem kavart be a nyár. 8 körül fürdött. De akkor később is kelt. Szerencsére ha tartottuk a napirendet minden jó volt. Ahhoz is hamar hozzászoknak (legalábbis a gyerekeim) ha nyáron később furdetes mindig , s ősszel visszaállsz a korábbira.


De volt, hogy 10kor kelt a gyermekem, s akkor úgy toltam el mindent kettő órával így nem zavart be semmi. Néha nem art sodrodni az árral. Illetve nincs abból semmi baj, hogyha néhány alkalommal nem 7kor fürdik hanem 9kor. Lehet nagyon fáradt lesz, vagy később alszik el és sír egy kicsit, hogy kiadja magából a feszültséget, de nem történik drasztikus változás :)

2021. szept. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#7-es


Köszönöm szépen! Nagyon jól esnek a Kedves szavaid! :) <3

2021. szept. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!