Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen színű ruhában szokták...

Milyen színű ruhában szokták vinni a babát a keresztelőre?

Figyelt kérdés
Csak fehérben vagy lehet más színű is? 8,5 hónapos lesz amikor lesz a keresztelő(kislány).
2010. szept. 1. 14:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
szerintem a fehér a szép keresztelőre
2010. szept. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A miben szokták vinni sztem részletkérdés. Olyanban vidd, ami neked tetszik.

A nagyobb lányom fehérben volt, kis madérás ruciban 8 hónaposan. A középsőm zöld plüss rugiban. Szép volt, új volt. A kicsinek meg nem is csináltunk.

A tradíciókat nem muszáj átvenni.

2010. szept. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
fehérbe
2010. szept. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
nálunk volt a családban több is. egy kisfiú halványzöld rugiban volt(bársony anyagú, szép gallérral, nagyon ízléses volt), egy kislány pl rózsaszín virágmintásban(ő már 2 éves volt akkor). szerintem ezt senki sse nézi, persze a fehér a hagyományos, de ha nem abban szeretnéd akkor sincs gond. nekem pl nem volt sokezer Ft-om speciális keresztelőruhára, így kapott egy csinosabb ruhát és ennyi.
2010. szept. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Fehér a szokás, de ez igazán nem számít. Ha te rózsaszínben vagy zöldben szeretnéd, az is tökéletesen jó lesz.
2010. szept. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
fehérben nálunk is. Az én fiamat ha meglátják a templomban, mindíg megkérdezik, hogy keresztelő lesz, pedig már 3 hónapja volt megkeresztelve? (fehérben szokott járni templomba)
2010. szept. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
halvány rózsaszínben volt.
2010. szept. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Fehér ruhát, fehér cipőt vettem a kislányomnak, egy hónap múlva kereszteltetjük meg. Gondolkoztam színesen is, de úgy döntöttem, hogy fehér legyen, mert azt tartom a szívem mélyén "igazinak" erre az alkalomra.
2010. szept. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Csakis fehérben! A fehér a tisztaság jelképe, és a keresztség éppen erről szól.
2010. szept. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, bár néhány pap kimondottan ragaszkodik a fehérhez. A kislányomat a nyáron kereszteltük, ő rózsaszín ruhácskában volt. Az öcsémék kisfia fehér ingben, szürke nadrágban volt keresztelve... Igaz, evangélikusok vagyunk, nálunk nem annyira "vaskalaposak" a papok..
2010. szept. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!