Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Körömreszelés kisbabánál?

Körömreszelés kisbabánál?

Figyelt kérdés
Működhet? Milyen eszközzel? Egy ilyen terméket találtam csak, ami hüvelykujjra húzható. Nagyon béna vagyok a baba körömvágó ollóval és csipesszel is. 3 hónapos és kb. még álmában is hadonászik.

2021. okt. 10. 00:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ha hadonászik, akkor reszelni még nehezebb, mert tovább tart
2021. okt. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Arra a pár másodpercre fogd meg a kezét. Nem kell siratni, ne értsd félre. Délelőtt megfogod, egy ujján levágod. Ha engedi, csinálod tovább. Ha nem, abbahagyod és később egy másik ujján próbálod levágni. Anyaként ez a te dolgod. Ha meg összekarmolja magát, azt mondod, hogy hát nem engedte? Annyi mindent nem fog még akarni/engedni, amit muszáj. Legyél kreatív, menni fog.
2021. okt. 10. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%

Én is csak reszeltem a körmét úgy 3-4 hónapos koráig. Sima mini körömreszelővel, egy aventes babacsomagban volt.


Itt csiszolóléc néven szerepel, puha lap, nagyon kicsit érdes csak, fodrászkellékesben már láttam ilyet, de lehet drogériában is kapható: [link]


Tovább tartott, de biztonságosabbnak éreztem. Mindig akkor csináltam mikor elaludt az ölemben. Utána már szintén ölben alvás közben csipeszeztem.

2021. okt. 10. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Amíg pici volt a fiam,addig a délutáni alvás közben tudtam neki levágni,amikor rajtam aludt mert csak akkor aludt olyan mélyen. Most egy éves múlt és csak úgy tudom levágni,hogy mesét kapcsolok neki. Tudom,káros etc,de egyszerűen nem hagyja és lefogni se egyszerű már egy ekkora babát. Ha mese van nézi és kb.2 perc alatt lekörmölöm.
2021. okt. 10. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
Mi úgy csináltuk a vágást, hogy a férjem tartotta a baba kezét, én meg vágtam a körmét. Egyedül is meg tudtam csinálni, de sokkal nehezebben. Most ugyanez lesz, csak reszelni fogjuk. Vannak baba körömreszelők. Még nem tudom, miben más (talán az érdessége), de majd kipróbáljuk.
2021. okt. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nekem több gondom is van. Egyrészt a körömágyának a vonala nem egyforma, egyik ujján hullámos, másikon egyenes, harmadikon homorú(!) és csak egy-két ujján a klasszikus lekerekített. A hullámos és a homorú a legnehezebb, mert simán bele lehet vágni a húsába. Az egyenessel az a baj, hogy ha követi a köröm, akkor lesz két éles sarka, amit persze lecsípek, de lekerekíteni kb. lehetetlen. És igen, egy izompacsirta a gyerek, nekem tényleg emberfeletti, hogy lefogjam mind a két kezét, lábát, fejét egyszerre és közben maradjak annyira fókuszban, hogy formára igazítsam a körmét. De felnézek azokra a szupernőkre, akik ezt kisujjból...! Az meg végképp megoldhatatlannak tűnik reszelés nélkül, hogy ha kétnapos megfeszített munkával, a teljes fegyverarzenált bevetve sikerül lerövidítenem a körmeit, a szélük még élesebb marad, mint azt megelőzően.

Szerintem is a babához valószínűleg finomabb érdesség kell, gondolom ezért kapható életkor szerinti reszelő: [link] Ilyen "csiszolóléc" van otthon, de valószínűleg ez is többféle érdességgel kapható, a mienk nagyon durva. Vagy manikűrös termékek közt keresgélve találtam ilyet: [link]

Az nem baj, ha tovább tart a reszelés, már mindegy szerintem, hogy két vagy három nap, csak ne lenne ott a stressz, hogy kárt teszek a babában.

2021. okt. 10. 15:05
 7/9 anonim ***** válasza:
56%
Jajj, ne már ,azért szupernő valaki ,mert le tudja vágni a babája körmét?! Majd 10 év múlva olvasd vissza a kérdésed a nevess magadon. Tudod mennyi megoldandó probléma fog még rád várni?! Ami valóban probléma lesz. 3 oldalas regényt fogsz írni, ha az orrát kell szivatnod? Baromi életképtelen szülők vannak.
2021. okt. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 JustinBaby válasza:

Használja a JustinBaby körömvágót és SOHA többé nem kell aggódni a körömvágás miatt.

[link]

2022. márc. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szemeztem ezzel a körömreszelőgéppel is, csak nem bíztam benne, hogy jól kontrollálható. Utánaolvasva végül egy üveg körömreszelőnél maradtam, amivel mindig érzem, hol hegyes még vagy hol értem már el a körömágyat. Az üvegnek a legfinomabb a dörzsfelülete, nagyon hatékonyan viszi a babakörmöt, sima szélet hagyva (szemben a vágóeszközök éles vágásfelületeivel).

Köszönöm az egyetlen olyan választ, ami tényleg válasz a kérdésemre (meg sem lep, hogy az van lepontozva). Az arrogáns hozzászólónak meg üzenem, hogy a mai napig sokkal jobb számunkra, hogy reszelünk, nem vágunk. Tudomásom szerint a kreativitás pont a járatlan utak, ritkább megoldások, új technikák felfedezését jelenti… nem azt, hogy erőnek erejével ragaszkodjunk valamihez, csak mert “mindenki” úgy csinálja.

2022. márc. 17. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!