Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisebb testvért ti is ébreszte...

Kisebb testvért ti is ébresztettétek a nagy napirendje miatt?

Figyelt kérdés

Mindig is utáltam bármelyiket is ébreszteni. De most ott tartunk, hogy ha a kicsit nem ébresztem, semmire se jutunk. Még pici, 3 hetes csak eszik és alszik. De mindig akkor, amikor kéne menni. Délelőtt szoktuk intézni a vásárlást, játszóterezést, utána ebéd, nagynak alvás (ő 2 éves). Délután már nem megyünk le, jön haza apa, vele játszik.

De a kicsi mivel folyton csak alszik, muszáj felkeltenem, hogy elindulhassunk, mert ha mindig arra várok, hogy mindkét gyerek alkalmas állapotban legyen, sose jutnánk el sehova. A nagy itthon van, nem jár bölcsibe, de gondolom, akkor is ébreszteni kellene a kicsit, ha reggel és délután bölcsi miatt menni kéne.

Ti hogy egyeztettétek ezt össze? Ti is keltettétek? Mit tanácsoltok, mire érdemes figyelni, hogy mindenkinek jó legyen?


2021. okt. 10. 11:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Az egyiket kelteni kellett szívgyógyszer miatt, a többit sosem keltettem, amíg nem lettek ovisok. Próbáld úgy összekészíteni a nagyot, hogy a reggeli szopi után mehessetek játszóterezni. Boltba meg nem tudom, miért kell minden nap menni, mi heti 1x járunk a férjemmel együtt, sokkal egyszerűbb és kevesebb felesleges vacakra költünk így.
2021. okt. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Pékségbe megyünk kb 2 naponta, mert szeretünk friss kenyeret enni, nem nagybevásárlást intézünk minden nap.
2021. okt. 10. 11:39
 3/18 anonim ***** válasza:
76%
Ja, én a péktermékeket itthon sütöm, akkor ezért nem értettem. 😊 De amúgy tök jól fagyaszthatóak, ha van rá hely.
2021. okt. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
71%
Biztos nem keltenék fel egy 3 hetest ilyen huylesegek miatt. Bumm, nem veszel kétnaponta kenyeret, hanem egy heten egyszer és berakod a fagyasztóba. Vagy apuka belep a pékségbe hazafelé jövet. Játszótér nélkül is lehet élni, sőt, apuka is leviheti épp játszani.
2021. okt. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

És ha eleve mozesba rakod le aludni?

Takaróval jól bebugyolalod amikor mennének és nem kell pakolgatni.

Mondjuk nálunk az alvó gyereket át tudom tenni a babakocsi a ha azonnal elkezdem tologatni.

Nálam pár hetesen még a hordozó kendő jött be.

Amikor elaludt, simán betehettem a mózeskosárba. Volt már, hogy fel kellett kelteni, de napi szinten nem csinálnám.

De ez az eszik alszik még max egy hónap. Azért azt ki lehet bírni.

2021. okt. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%
én se értem miért kell minden egyes nap vásárolni és játszóterezni
2021. okt. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem jellemző. Mindkétszer úgy jött ki a lépés, hogy ovikezdésre 2 hónaposak voltak a kicsik. A reggeli ébredés általában összejött nekik korán. Délután meg megvártam, amíg felébrednek, ha az ágyban aludtak, nem kellett szigorúan időre menni. Végszükség esetén ébresztek alvó kisgyereket. :) Most már iskolás mindenki, reggel muszáj vagyok.
2021. okt. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ovis volt a lánypm mikor az ikrek születtek. Ébresztettem őket mert sokszor nekünk kellett vinni a nagyot, vagy menni érte.

Így gyorsan kialakult a reggeli rutin. A babák is megszokták h reggel kelünk öltözünk megyünk.

Gyorsan belerázódtak.

A te esetetdben tuti nem carakodnék.

Vennék fagyasztottat, vagy lefagyasztanám a frisset.

Így nem kell a gyetekeket hurcolni 2 naponta.

A játszóra menés pedig akkor lenne mikor mind a 2 gyerek olyan pasdzban van. Egy ujszülöttet bizti nem ébresztenék azért mert MOST megyünk a játszóra

2021. okt. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Játszó és bevásárlás miatt nem kelteném. Most egy éves, kéthetes kora óta keltem hétköznap az ovi miatt fél 7-kor. A nagyobb középsős, csak én tudom vinni. Ha nincs ovi, hagyom aludni. Amíg pici volt, hazafelé el is aludt.
2021. okt. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
2 éves örökmozgóval kínszenvedés a lakásba bezárva lenni 1 napot is, nemhogy napokig. Igényli a friss levegőt, a mozgást, nem tehetem meg, hogy nem viszem. Panellakás, nem kertes ház. Apa reggeltől estig dolgozik, ő nem tudja elvinni a nagyot levegőzni, csak hétvégén. 4. emelet, a babakocsi lent van, így az sem opció, hogy abba rakom le aludni és úgy indulunk itthonról, még le kell mászni a lépcsőn is.
2021. okt. 10. 13:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!