Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos a kisfiam, és...

8 hónapos a kisfiam, és szeretnék neki zöldborsófőzeléket főzni. Hogy csináljam, hogy a héja ne legyen benne? És sárgaborsót ehet már?

Figyelt kérdés
Volt aki azt mondta, hogy ő átpasszírozta, de mire végzett már nem maradt semmi a héjából. És rántani szabad? Vagy csak simán turmixoljam le?
2010. szept. 1. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak turmixold le, nyugodtan ranthatod, habarhatod az eteleket, nem lesz semmi baja a gyereknek.
2010. szept. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én nagyon kínlódtam a szitával, úgyhogy fokhagymanyomón nyomtam át a zöldborsót. Csak időben neki kell állni, hogy mire éhes a gyerek kész legyél :)

Sárgaborsót 1 éves kortól írják, de én 10 hónaposan már adtam neki.

2010. szept. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Most nézem, hogy a kismamablogon 8 hónapos kortól írja a sárgaborsót, ami egyébként azért jó, mert ha megfőzöd rendesen akkor nem kell sűríteni sem, olyan sűrű lesz :)

Előző.

2010. szept. 2. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

8 hónaposan? Bőven eheti a héját is, csak turmixold, vagy botmixeld. Be is lehet rántani, csak a tejfölt hagyd el.

Én 6 hós korától adom botmixelve neki vegyesen más zöldségekkel és soha semmi baja nem volt még tőle.

2010. szept. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tescoban, Sparban lehet kapni felezett héj nélküli száraz zöldborsót dobozos kiszerelésben, én azt főztem meg és nagyon finom!! :))
2010. szept. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én jó nagy adag zöldborsót megfőztem, aztán átpasszíroztam, behabartam és kész. Tényleg nem sok maradt belőle, és elég macerás volt elkészíteni. El is határoztam, hogy zöldborsóból üveges bébiételt fogok neki adni. Sárgaborsót ehet már 8 hónaposan, azon héj sincsen, csak először óvatosan vele, mert nagyon puffaszt.
2010. szept. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!