Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szabad ici-picit sózni az...

Szabad ici-picit sózni az általam készített ételeket a babámnak? 5,5 hónapos

Figyelt kérdés
2010. szept. 2. 08:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
ici picit szabad.
2010. szept. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%
Én nem tenném. a babák ízérzékelése még nagyon jó, nincsenek elrontva a sózással, fűszerezéssel. Így is ízlik nekik az étel (soha ne magadból indulj ki).A vesének se tesz jót a só, megterheli. Amennyire szüksége van a szervezetnek, azt a felhasznált zöldségek ásványi sók formájában amúgy is tartalmazzák.
2010. szept. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
38%

A babák sem szeretik az ízetlen ételeket,csak ma ez a divat! Ha nem sózod,cukrozod az ételét,akkor később sem fogadja el a normális ételeket! Nem értem,hogy nekünk m iért nem lett semmi bajunk annó a fűszerezett ételektől! A mai picik szervezete sem más,mint a mienk volt pici korunkban! Valaki eltalálta,hogy ne sózd -cukrozd a bab ételét,és sokan elhiszik,hogy ez ajó.

Én mindhárom gyerekemnek fűszereztem a kajáját. Mindhárom jó tévágyú,egészséges gyerek lett.

2010. szept. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
42%

A 8.53-hoz. Nem igaz,hogy a vesének nem tesz jó a só! Ez ma már túlhaladott álláspont! 50 évvel ezelőtt a vesebetegek nem ehettek semmilyen ételt,amiben só van. Mára már rá jöttek,hogy a só nem árt a vesének,de a hiánya komoly betegségeket okozhat a szervezetben.

Egy családtagom vesebeteg,és ehet sós ételeket. Ezért a babák is ehetnek.

2010. szept. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha picit sózod sem lesz semmi baja. De igaz az is, amit írtak, hogy sómentesen az étel saját ízét érzi a baba, úgy is szívesen megeszi majd.

Még annyit, hogy a lányomnak jó pár hónapig só nélkül csináltam mindent, ennek ellenére most (3 éves) jó étvágyú, megeszik szinte mindent.


Szóval gyerek és étvágyfüggő, kategórikusan nem lehet kijelenteni, hogy sózd vagy ne sózd.

2010. szept. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 3. válaszoló! Akárhogy is hirdeted itt a saját álláspontodat, engem nem fogsz meggyőzni! Tudom, a te gyerekeid már néhány hónaposan azt kapták, amit ti ettetek, stb... meg, hogy mindhárman jól vannak. Tudod, nekem 4 gyerekem van, egyik se kapott korán sózott ételeket, mégis mindegyik jóevő, egészséges gyerek. Tanultam anno egészségtant, (20 éve!), mert óvónő vagyok és bizony már akkor úgy tanították, hogy a csecsemőknek, nem, a kisgyerekeknek pedig sokkal kevesebb sóra van szükségük, min a felnőtteknek. Egyébként mi felnőttek is sokkal többet fogyasztunk a kellőnél... Bocs, Off-volt
2010. szept. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

NEM ehetnek, a nátriumot nem tudja lebontani még a veséjük és komoly problémát is okozhat némelyik kisbabánál.

Minek akarod sózni?! Az, hogy Te sótlannak érzed, nem jelent semmit, ettől nekik még ízlik, mert sokkal jobban szeretik az enyhébb ízeket.

2010. szept. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én nem sózom a 7 hónaposom ételeit. Szívesen és jókat eszik só nélkül!
2010. szept. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Természetesen a kisgyermekek ételeit mérsékelten kell sózni. Több okból is. De nem mindegy, hogy mivel.


1. Ismerjék meg a természetes ízeket!


2. Az anyatej a szoptatás alatt biztosítja a szükséges ásványianyagokat számukra, de a szoptatások számának csökkenésével bizony gondoskodni kell a sópótlásról is, főleg a nyári időszakban, amikor ők is izzadnak, s folyadékpótlást biztosítunk számukra. Viszont az anyának nemcsak folyadékpótlásról kell gondoskodnia, hanem a vitamin, ásványi anyag, nyomelem, makró- és mikróelem pótlás melett a konyhasó pótlásról is. Nefeledjük, ha nem tesszük, a baba érdekében szervezetünk kirabolja kalcium készleteink mellett sókészleteinket is, mely szintén a csontokban van betárolva.


3. Ezért is fontos, hogy mi főzzünk a részükre, mert a bébiétel gyártók minden baba külön igényére nem tudnak odafigyelni, s nem követik az évszakok változását sem, s idény közepén, amikor nagymennyiségű alapanyag áll rendelkezésre, akkor készítik ételeiket, vagy azok különböző összetevőit külön "pürésítik" átmenetileg, s később keverik egy menüvé.


3. A babáknak is testsúly-arányosan kell pótolni az elveszített sót (izzadás, vizelet), s az ő súlyuk töredéke egy felnőttének.


4. Konyhasóval sózzunk, mert csak a Na-t kell ásványi alapú sóval pótolni. Más sók alkotó elemei (pl: kálium, magnézium, kálcium) más formában elegendő mennyiségben fordulnak elő az elfogyasztott növényekben, s ami még fontosabb, hogy a felszívódásukhoz nélkülözhetetlen vitaminok, szerves vegyületek is megtalálhatóak bennük, s így együtt kisebb mennyiségben is hatékonyan és kellő számban szívódnak fel. Hisz tudjuk, hogy számszakilag az anyatejben is kevesebb vitamin, ásványi anyag, nyomelem, makró- és mikróelem stb. található, mint a tápszerekben, de az mégis maradék nélkül hasznosulva bizony hatékonyabban szívódik fel. Kevesebb salakanyag, kevésbé terhelt, még érésben lévő emésztő- és kiválasztó-rendszer, egészségesebb baba, erősebb immunrendszer!


5. Szóval csak tiszta konyhasót használjunk. Ne tartalmazzon más sókat, s ne legyen egyébb elemekkel dúsítva, s ami nagyon fontos, hogy ne legyen benne tapadásgátló adalékanyag (cián tartalmú ).

Ha nem tudjuk máshonnan, inkább patikában vásároljunk.


6. Főleg a magas káliumtartalmú növényeket kell sózni! Ezek a krumpli, a répa félék, a banán, a szója, a nyers zöldségek leve, a barnarizs, sőt a búzafű-lé is. Miért is? Mert, ha tisztán kálium jut a szervezetünkbe, akkor felnőttek esetében a kálium túladagolás mértéke 1 óra alatt 1-2 g-nál több kálium fogyasztása és 24 óra alatt 11g-nál több kálium fogyasztása. Számítások szerint a tengeri só fogyasztása esetén (40-60% -a kálisó már az 1 kávéskanálnyi mennyiség 1 órán belül túladagolsnak számít!

Mit okozhatunk kálium mérgezéssel?


Szívmegállást (halálos kimenetelű - ezt a hatást tévesen a nátriumnak tulajdonítják), felborítja az ionegyensúlyt mind az ingerület átadásnál, mint a sejtanyagcserét biztosító ozmozis nyomásnál (lsd. biológia tankönyv!), ezzel károsodnak a sejtek, pusztulnak, deformálódnak, elrákosodnak. De felelős az ivarszervek nem megfelelő kifejlődéséért is (már az anyaméhen belül is), nőknél elsősorban a mellrákért vonható felelőségre. Kisérleti állatoknál meggátolta az egészséges szaporulatok a kálium túladagolás, s rákos megbetegedéseket okozott. ( Béres József kisérletében kálium nagyobb mennyiségű adagolása a kisérleti egerekben mellrákot okozott! ) Hozzájárul a fehérjebontás felborításához, ahol is a felesleges Nitrogén vegyület nem tud ammóniáná alakulni, s a vizelettel távozni, hanem nitrozamin vegyület lesz belőle, ami erősen rákkeltő (karcinogén), s nem ürül ki, ott marad szervezetünkben, mint egy időzített bomba. Helyes sorrendben: fehérje - aminósav - ammónia, amitől "büdös a pisi" .Ehhez már csak egy kis nitrites pácsóval kezelt sajtot, szalámit, felvágottat, sonkaféleséget kell enni! Legjobb ha mindjárt kálium-nitrites pácsós termékeket választjuk!


Ennyi jó után, inkább főzzünk nagy körültekintéssel! ( Ne gondoljuk, hogy a profitorientált bébiétel gyártók jobb "szülők" mint mi! )

2010. szept. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak akkor sózd meg, ha anélkül nem eszi meg. Én is elég sóellenes vagyok, de én egy picit megsózom a kislányomnak az ételt, mert anélkül sajnos nem eszi meg. Hetekig erőltettem só nélkül, de nem kellett neki, egy kis fűszerezéssel megeszi.
2010. szept. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!