Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit sír a babátok?

Mennyit sír a babátok?

Figyelt kérdés

8 hetes a kislányom, első baba, elég nyugodt, nem sír,inkább gőgicsél ha van valami, de az olyan, mintha csak beszélne. Az a tipikus gyereksírás nincsen nála, egyetlen egyszer sírt csak, amikor vért vettek tőle 3 hetes korában.


A család 2 hete találkozott vele először, azóta a nővérem és anyám folyamatosan zaklat emiatt. A nővérem szerint ez nem normális és szerinte valami baja van a babámnak. Az ő babájuk 14 hetes és elmondása szerint az ébrenlétei nagy részét végig szokta sírni. Azt javasolta, hogy nézessem meg egy orvossal, mert szerinte autista is lehet. A védőnő és az orvos konkrétan kinevezett, amikor elmeséltem ezt és megkérdeztem, hogy van-e okunk aggódni. Azt mondták, hogy semmi baja a babának, csak elég békés és nyugodt környezetben van ahhoz, hogy ne csak sírás útján fejezze ki magát. Viszont néhány napja már anyám is elkezdett zaklatni azzal, hogy mielőbb keressünk szakorvost, mert baj van a lányommal.


Van itt olyan, akinek a babája szintén nyugodt volt kevés sírással? Utalt ez valami bajra?


Tudom elég buta kérdés, de első baba,és annyit beszéltek már erről, hogy elbizonytalanodtam miatta egy kicsit. Nem akarom, hogy valami baj legyen, mert nem foglalkozunk vele időben.


2021. okt. 13. 11:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 9hónapos. Nagyon ritkán sír. Kiegyensúlyozott baba. Az orvosnak igaza van, nyugodt környezetben a kicsi is nyugodt:)
2021. okt. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A nagy sokat, ő hasfájós volt. A kicsik alig, ők inkább nézelődtek.
2021. okt. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom. Hogy mondhatnak ilyet?!


Lányom igaz 3 hetes, egyedül a fürdésnél sír, semmikor máskor kb.


2 és fél éves a fiam, ő sem sírt ok nélkül sose.


Szerintem a túlsok sírással nem oké valami

2021. okt. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Jòisten, gyerele! :D Ha meg nonstop bömbölne, azèrt küldenènek orvoshoz, mert az sem volna normális, igaz? Mondd el nekik, hogy a doki megvizsgálta, minden rendben van ès zárd is a tèmát ezzel. A nővèred csak irigy, hogy az övè nem volt nyugodt, engedd el. Jò babázást.
2021. okt. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
2,5 hónapos, de nagyon ritkán sír, inkább úgy, mint a tied, magyaráz. Persze néha bekattan valami, nem mondom, hogy soha nem sír, de elnézelődik, és ha valami nem tetszik neki, akkor általában először nyöszörög kicsit. Ha pár percen belül nem kap enni/nem vesszük fel, akkor rákezd persze, de nem a sírás az alapértelmezett.
2021. okt. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy 9 éves és egy 13 hónapos gyerekem van. Egyik sem sírt soha ok nélkül babaként. Ne foglalkozz a rokonaiddal, butaságot beszélnek. Örülj, hogy nem sírós a babád, nagy áldás.
2021. okt. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az első szinte egyfolytában ordított (éjjel-nappal), a másodikat meg észre sem lehetett venni.
2021. okt. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Minden baba más!

Az enyém sírt eleinte, de 3 hónaposan elvágták, és most csak akkor sír ha oka van rá, pl elesett.


Sok ismerős babája meg 8-10 hónaposan is sír amikor nálunk már szinte sose volt sírás.

Barátnőmé nagyon nyugodt, az az elején se sírt, most se.


Autizmust nem diagnosztizálnak 3 éves kor alatt.

Anyád meg a másik vegyen vissza és fogja be.

2021. okt. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Most született meg a 3. gyermekünk (pénteken), és nem akarom elkiabálni, de eddig ő is alig sírt, csakúgy mint a testvérei :). Remélem hasonlóan szerencsések leszünk vele is. A két nagy amúgy 6 és 8 évesek, és nem autisták, szóval nyugi. Jó babázást!
2021. okt. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, hogy ezt mondom, de a rokonaid idióták. Az én kislányom három hónapos, a szülőszobán kb három másodpercre sírt fel, amíg a hasamra nem rakták. A kórházban hangját nem lehetett hallani még a bcg oltás miatt se sírt, itthon volt egy -két hasfájós nap, akkor voltak sírdogálások amíg rá nem jöttünk, hogy az általam fogyasztott tejtermékek okozzák. Azóta is alig sír, nem mondom, hogy egyáltalán nem, de messze nem annyit mint a legtöbb baba. Az én anyukám, aki óvodai dajka és csecsemőgondozó (tehát jópár kisgyereket látott már életében) nem győzi dícsérni milyen ügyes kislány, hogy nem sír. A babák akkor sírnak, ha bajuk van, nem érzik magukat komfortosan. Vagyis ha nincs baja, nem sír. A nővérem gyerekei hasfájósak voltak, az egyikük szorulásos, tehàt rengeteget sírtak. Mondta is nekem mennyire irigyel, hogy nekem ilyen gond nélküli babám van és mindig mondogatja, hogy örüljek neki, eszébe nem jutna le autistázni a tulajdon unokahúgát. A te testvéred is irigykedik, csak ő sajnos eléggé gonosz módon teszi.
2021. okt. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!