Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babátok mit tud...

6 hónapos babátok mit tud már/van-e foga, mit/mennyit eszik?

Figyelt kérdés
Hogy telik egy napotok, mentek e vele nyaralni, stb.
2013. jún. 13. 06:57
 1/3 anonim ***** válasza:
A kisfiam pont ma 7 hónapos. Kirándulni egy hosszú 7végére 5 és fél hónapos korában vittük és nagyon jól bírta. Pépeket már nagyon szereti, főleg a gyümölcsöseket. Ha üvegeset vásárolok, akkor azt egészet befalja :). Igaz, sokat szenvedtünk mire megtanult kanállal enni. Reggelire tápszert kap, aztán délelőtt valami gyümit, dél körül főzeléket és van amikor délután is valami gyümit. Esti vacsora meg szintén tápszer. Foga sajnos még nincs és az ínye duzzadt, de fog sehol, majd jön :). 6 hónapos korától kúszik, hátrafelé tolat. Most már négykézlábra is tud állni és emelgeti az egyik kezét fel, de még előre nem indult el :).
2013. jún. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 6,5 hónapos. Nincs még foga, éjszaka egyszer ébred enni, aztán reggel is tápszert kap. Délelőtt-dél körül gyümölcsöt, 2-3 óra körül tápszer, 5 óra körül főzeléket, este tápszert. Ha üvegeset adok neki ő is megeszi az egészet. 2 napja kap husit, jövő héten elkezdjük a glutént.

5 hónapos korára már szépen fordult mindkét oldalára, mostmár négykézláb áll, kúszik-mászik vegyesen. Tegnap felült a pihenőszékében, mostmár nem is hagyhatom abban, mert felül és üldögél benne, próbál oldalra kifordulni belőle.

Hosszú hétvégét tervezünk vele, illetve megyek egy pár napos tanfolyamra, apa is jön velünk, napközben együtt lesznek.:)

A tiéd miket csinál?

2013. jún. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az üveges kaja dettó, egészet megeszi. :)

Én szoktam neki almá reszelni, bele kekszet, vagy babapiskótát már 5 hós kora óta. Sőt már magában is szopogatja a piskótát.

A foga talán ebben a hónapban kijön, már látom az ínyén a foga helyét, de még nincs kint

Anyatejes, naponta kb 4-5 szer szopizik, nincs kialakult étlkezési rend, mostanában megint kb 3 óránként szopizni akar. Gyümit-zöldséget már vegyesen kapja, hol ezt hol azt, mindent megeszik, répa, krumpli, tök, alma, banán, barack, meggyet majd mostanság kóstoltatom meg.

74 cm, 8,5 kg.

4,5 hós kora óta forog mindkét irányba, és kb másfél hete kezdett el kúszni, illetve próbálkozott 2 napig, megunta, majd 3.nap négykézlábra állt és "kutyázik", azóta ha hasra rakom egyfolytában ezt csinálja. De lehet hogy a kúszás ki fog maradni neki, viszont oldalra is simán eloldalazik.

Most kezdem érezni hogy elfáradtam, reggel alig birok felkelni.

És ti hogy érzitek magatokat? Van testvér a családban a picinek?

2013. jún. 13. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!