Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislány baba tisztítása odalent?

Kislány baba tisztítása odalent?

Figyelt kérdés

A kórházban a csecsemősök, gyerekorvos, védőnő mindenki mondta, hogy nem szabad széthúzni a szeméremajkakat, nem szabad ott törölni meg semmi. Viszont gyakorlatilag minden egyes kakánál bemegy oda a kaki... Akkor azt csak ki kell törölni vagy mosni, nem? Ti hogy csináljátok? Gondolom, az nem oké, hogy ott hagyom...

Egy kezdő kislányos anyuka


2021. okt. 13. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Ki lehet törölni, csak ne huzogasd széjjel, én legtöbbször egyszerűen lemostam a csap alatt.
2021. okt. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell takarítani mindenképpen.

Nálunk volt olyan, hogy a hüvelybejáathoz is bement a kaki.. Onnan piszok nehéz volt kiszedni úgy, hogy ne bántsunk semmit.


Nekem a csap alatti mosás nem vált be. 2x is így kapott húgyúti fertőzést.

Inkább a nedves törlő.

2021. okt. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én finoman szét szoktam neki húzni, és az összehajtott nedves törlőkendővel nagyon finoman kitörölni. Nem csak a kakit, de ha nagyon begyűlik pl a krém, vagy a hüvelyváladéka (az a smegma vagy mi, ami náluk van), akkor azt is. 14 hónapos, soha nincs így semmi baja, pedig még mostanában is sokszor olyat kakil, hogy totál bekeni magának.

A hüvelybemenetet viszont sosem piszkáltam. Ha előtte van valami, akkor azt még óvatosabban kitörlöm, de belülre nagyon vigyázok, hogy semmi ne menjen.

Szerintem fontos, hogy ha kell, akkor inkább finoman, de jó alaposan ki legyen törölve minden. Volt ismerős, aki nem jól tisztította meg a lányának az alsó területét, és nagyon csúnya, nehezen kezelhető húgyúti fertőzése lett. Én ezt inkább elkerülném.

Eleinte én is féltem tőle, ugyanez volt bennem, hogy mindenki tiltotta, de könyörgöm, egyikük se gondolhatja komolyan, hogy nem húzom szét kitörölni... a kaki bemegy oda így is, de magától az nem tisztul, és van az a helyzet, hogy a vízzel való leöblítés önmagában nem hozza le.

2021. okt. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én minden nagydolog után megmostam a popsiját elöl-hátul, ahogy kell.

Sosem volt semmi baj.

2021. nov. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!