Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumisuveg tisztitas? Baba dolgai?

Cumisuveg tisztitas? Baba dolgai?

Figyelt kérdés
Cumisuvegeket, mellszivot, bimbovedot eleg naponta egyszer sterilizalni? A nap tobbi reszen elmosom forró vizben es baba mosogatoszerrel. Vagy minden etetesnel kene sterilizalni? 2 hetes a babam
2019. ápr. 26. 15:09
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
En az elejen minden etetés utan sterilizáltam. Nem.is tudom hany hónaposan volt eleg napi csak 1x. A védőnő mondta, te is kérdezd meg a tiedet.
2019. ápr. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi viszonylag sokat voltunk kórházban, amikor pár hetes volt a lányom, ott a nővérek azt mondták, hogy kétnaponta főzzem ki és az etetések között csak meleg vízzel öblítsem ki, ők is így csinálták, csak ők mindig benti, géppel sterilizált cumisüveget vették elő, kb. másfél naponta. Szóval napi 1-nél többször nem kell kifőznöd.
2019. ápr. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nap végén sterilizáltam csak. Napközben mosogattam forró vizzel.
2019. ápr. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Heti 1x sterilizálok, egyébként sima vízzel lötykölöm ki az üvegeket.
2019. ápr. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%

Most lehet le leszek pontozva sőt...

Én minden használat után elmostam mosogatószerrel (babának valóval) és elsterilizáltam. MAMos van, nem volt nagy vesződség,de számomra a meleg vízzel ellötykölés nem tűnik elég tisztának,hiszem az anyatej és a tápszer is zsíros. Éreztem,hogy csúszik utána. Persze az is biztos túlzás amit én csináltam. (férjem kérdezte, hogy nekem ez a hobbim? :D)

Most hogy nagyobb, és napi kétszer eszik csak tápszert, most így evett belőle, megy a mosogatógépben, majd utána ugyanúgy sterilizálom.

2019. ápr. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%
Amíg ilyen pici volt a fiam én minden etetésnél sterilizáltam. Legegyszerűbb ezt a MAM-os szétszedhető szelepes cumisüveggel megoldani, szerencsére nekünk bevált, a gyerek is nagyon szereti. 3 percre kell mikróba tenni elmosás után és kész. 2 naponta rendesen is kifőztem, most már ritkábban (22 hós).
2019. ápr. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem sterilizálom napi 6x az uveget. Az már túlzas. Eleinte minden este sterilizáltam, most 2-3 naponta. Evesek utan normal mosogatoszerrel mosom el forró vízben.

Szerencsere a mamos önsterilizáló üveget vettuk, így nem maceras.

2019. ápr. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
22%
Soha nem sterilozáltam semmit. Első használat előtt kifőztem a gumit, üveget. Ennyi.
2019. ápr. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!