Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos éjszaka gyakran...

8 hónapos éjszaka gyakran felkel "dumálni, játszani", valakinek rá ötlete?

Figyelt kérdés

2. gyerek. Éjszaka egyszerűen lehetetlen időpontokban felkel. Pl hajnal 1kor. A jobb eset még az amikor ébresztő előtt 1 órával, bár az se kellemes.


Neki áll vergődni, dumálgat, fröcsög egy kicsit a nyelvével, rugdossa az ágy rácsait, vagy volt már rá eset, hogy elérte a radiátort és a cumival csapkodta.

Ezek nem sírós esetek. Ha sírna, akkor az egyszerűbb lenne, mert egyértelmű lenne, hogy baja van, rosszat álmodott stb, cumi a szájba meg ilyenek és ilyenkor általában vissza is alszik.

A fenti esetben viszont a cumi többnyire nem használ.

Az anyja már tiszta ideg emiatt.

Egy szobában alszunk a nagyobbik gyerekkel is, aki időnként felkel emiatt. Szerencsér ő alapvetően jó alvó.

Időnként besokallunk és felvisszük az emeletre és egyikünk fent alszik vele (vagyis kevésbé alszik mert a kicsi fel-felk kel ugyebár)

Az emeleten csak egy szoba van még kész, így nem tudjuk még a gyerekeket külön szobába tenni.


Napközben többnyire a szokásokhoz tartjuk magunkat. Reggel a kicsi etetés után alszik egy 20 percet. Kb 11-12 körül pedig déli 2 órás alvása van. Délután 5-től 6-ig többnyire már üvölt ha nem tudunk folyamatosan foglalkozni vele, olyankor sokszor bealudna már, nem szoktuk hagyni mert 6kor fürdetés és aztán vacsora és alvás. Olyankor ki is dől általában, bár van amikor hirtelen kipattan a szeme.


Van amikor a reggeli rövid alvás elmarad, de nem változtat a dolgon. Próbáltuk párszor később fektetni, pl 7kor, de ugyanaz a helyzet.


Valószínűleg kinövi, illetve hallottam, hogy ez még istenes, mert van "rosszabb" gyerek is.


Igazából gondoltam, hátha van valakinek ötlete, vagy praktikája. Lehet tök evidens megoldás létezik ra csak nem jutott még eszünkbe.



2021. okt. 16. 22:56
1 2
 1/13 Derjaderja ***** válasza:
100%

Nekem ezek az ötleteim:

1. Sok neki a nappali alvás. Sajnos nem írod, mikor kel, ha 7 körül fektettek, gondolom elég korán, de ha 12-től 2ig alszik, akkor lehet, hogy kipiheni magát (bár ugye írod hogy nyűgős már).

2. Most vált 2-ből 1 nappali alvásba, ez végül is az 1-es pont egy variációja

3. Éhes marad. Jó lenne tudni, szopizik-e, mikor mit vacsizik, talán korán van vagy nem elég

4. Az alvásfejlődésnek van egy ilyen fazisa amikor éjjel felkelnek játszani. Barlangkísérletek szerint régen ilyen 2 fázisban aludtak az emberek, ezt járják be a babák. Az en lányom is kelt hónapokig, én ki is vettem játszani, mert egyszerűen nem lehetett vele mast tenni, de ha ezt nem akarod, akkor az alvásidőkkel lehet trükközni, hogy fáradtabb legyen (de be se gajduljon estére).

2021. okt. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%

Örülj, hogy nem sír és csak játszik. Annak ellenére hogy rettenetesen fárasztó, én saját részről sokkal hálásabban éltem meg, mint amikor megállás nélkül üvöltött a gyerek majd egy órát.

Ki fogja nőni. Egyébként sokkal gyorsabban visszaalszik ha játszotok vele éjjel. Nappali alvás megvonása csak ront a helyzeten, mert akkor sokkal többet ébred. Sajnos az éjszakázást lehet megúszni.

2021. okt. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
Ha nem sír biztos nem kelnék fel szórakoztatni (azzal azt tanítod neki, hogy teljesen oké éjjel felkelni), majd elalszik újra. A radiátortól húzzátok el az ágyát, hogy ne tudjon azzal zajolni.
2021. okt. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Derjaderja ***** válasza:
44%
3. Szerintem oké éjjel felkelni, ha nem tud aludni az ember. Persze oké a visszaaltatas is, ha sikerül. Nekem fullra felebredt ilyenkor, én biztos nem kínoztam volna órákig. Helyzetfüggő szerintem.
2021. okt. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Éjjel nem kapcsolok fényt sem neki, iszik ha kér, befekhet közénk, de hogy nem játszom éjjel az biztos, 2.5 éves van hogy 6 ra megyek dolgozni.

Van a bölcsinkben egy olyan kislány akivel játszanak, 10 órától csak szenved, mert mivel éjjel játszik reggel 7 után jön. Mivel ahhoz szokott, hogy játszik és felkel neki így állt be az alvása.

A fiam mindig felkel 8 kor akkor is ha végig alszik, akkor is ha 2-3 órát pörög.

2021. okt. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%
Hármas! Itt nem szórakoztatásról van szó. Az enyém is csinál ilyeneket (bár nem mindennap), hangosan kurjongat, ordít, gyönyörködik a hangjában. Az egy dolog, hogy így mi sem tudunk aludni, de társasházban lakunk, vannak szomszédaink, akikre igenis tekintettel kell lenni és nem fogok senkit sem arra kárhoztatni, hogy az én gyerekem hajnali partizásait asszisztálja végig. Persze én sem játszani megyek át, hanem altatom, de ez akár egy órát is eltart. Nyilván nem akarom rászoktatni, hogy ez így rendben van, de sajnos az sem megoldás, hogy hagyom magában (amíg fel nem fedezte a hangját, addig amúgy magától visszaaludt és amúgy is képes magától elaludni, a foglalkozás a hangoskodásnak szól).
2021. okt. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Derjaderja ***** válasza:

5. Igen, de a Tied 2,5 éves, az tudtommal más. Nekem is 8-12 hónapos korban csinálta a lányom, amikor a 2 alvasról 1 alvasra váltás meg az alvásélettan miatt egyszerűen van ilyen. Pl. az egyalvós napon extra hamar kidől és éjjel közepére kialussza magát. Hosszútávon itt is a napirenddel kell játszani, de akkor amikor ott van es eber szegény, szerintem oké felkelni vele.

Egész mas egy kialakult napirendű kisgyermek. Az én lanyom is 2,5 éves, de már kb masfél eve hogy nem volt ilyen eset. Meg ők màr picit jobban szabályozzák magukat.

2021. okt. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%
A #2-es írta, hogy játszanak vele, erre reagáltam (#3 vagyok). Orbitális hülyeség erre szoktatni a gyereket. Nálunk is volt ilyen próbálkozása a gyerekeknek, eszembe sem jutott, hogy szórakoztatni kezdjem amikor elvan magában, semmi baja, nem nyűglődik, csak éppen felébredt. Sötétben, nézők nélkül nem olyan buli éjszakai showt tartani.
2021. okt. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha adnátok a kezébe valamit? Amihez nem kell fényt kapcsolni, hogy elszórakozzon vele, tehát nem ilyen lapozgatós könyvecskére gondolok, hanem mondjuk plüssre. Akkor is felébredne, de talán nem keltene fel mindenki mást.
2021. okt. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%
5 vagyok igen 2.5 éves de volt ő is 8 hós és ugyan ez volt, ha akkor ahhoz szoktatom, hogy na éjjel dísz fény és játék, akkor most a dac korszak közepén, biztos értené, hogy drágám te már nagy vagy tudod, tegnap még játszhatunk éjjel, de most hogy 2.5 vagy, már nagy fiú vagy aludj.
2021. okt. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!