Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor labujjhegyeznek a gyerekek?

Mikor labujjhegyeznek a gyerekek?

Figyelt kérdés
13 hosom egesz stabilan jar magatol kapaszkodas nelkul. Meg nem lattam labujjhegyezni akkor se mikor kapaszkodva jart. Ma szembejott egy cikk hogy a babak nagy resze ugy kezd jarni hogy labujjhegyen probalkozik eloszor aztan elnovik. Persze olvastam hogy neurologiai gondot is jelenthet nem emiatt tettem fel a kerdest. Kesobb ha majd rajon arra hogy vicces jopofa dolog akkor csinalhatja? Gondolom az se jo ha kimarad. A te babad telitalppal kezdett jarni vagy labujjhegyen?
2021. okt. 19. 04:23
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Nem kötelező, sőt az a jó, ha max. átmeneti. Úgy tudom, bébikomp, kézenfogva sétáltatás okoz lábujjhegyen járást. Utcán szoktam látni egyébként néha így járó embereket. Idegrendszerileg biztos, hogy teljesen egészséges, okos, 30-as felnőtt rokonom is van, aki így jár, és ő tényleg sokat volt bébikompban babakorában, úgyhogy alátámasztja (tök véletlenül mesélte az anyukája büszkén, hogy ő milyen jól megoldotta ezzel, hogy el legyen a gyerek biztonságban, amíg főzött), amit meg én olvastam (bár persze nem egy nagy statisztika:).
2021. okt. 19. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Egyik gyerekem sem lábujjhegyezett a háromból.
2021. okt. 19. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%

2 gyerekem van. Az első 15 hónaposan indult el és sosem lábujjhegyezett. A második 11 hónaposan kezdett járni és 16 hónaposan láttam először, hogy lábujjhegyezni. Ilyenkor az mondjuk neki, hogy "tiptoptiptop", amire leteszi a sarkát és menetel egy párat. Utána sétál tovább. Most 18 hónapos és a napokban nem is csinálta.

Úgy tudom, hogy amelyik kisgyerek lábujjhegyezve kezd járni, túl feszes izmai is lehetnek és gyógytornász könnyen tud rajta segíteni.

2021. okt. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Normális dolog a lábujjhegyezés, erősíti az izmot, gond akkor van, ha 50 %-ban lábujjhegyezik, azt meg észre fogod venni, autizmus jele is lehet, de nem akkor ha néha pár percet lábujjhegyen van, azzal nincs baj és rá se kell szólni.
2021. okt. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az első gyerekem sokat lábujjhegyezett. És bagyon sokáig néha így járt

(sosem volt kompban, sétáltatva stb) 1 hónap mászás után ált fel 2 nap múlva lépegetett majd járt. 11 hósan már stabilan ment.

Az ikreim sosem lábujhegyeztek.

Ahogy te is írtad "a babak nagy resze ugy kezd jarni hogy labujjhegyen probalkozik......"

Van aki igen van aki nem.

Egyébként felnőtt ként is sokat lábujjhegyezek, amire csak akkor figyeltem fel mikor láttam h a lányom sokat jár így

2021. okt. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%
10 hónaposan kezdett önállóan járni a lányom, teli talppal. Most 15 hónapos, 2-3 hete játékból néha tipeg a lábujjain, de hamar abbahagyja. Szinte biztos vagyok benne, hogy nem jelent semmi bajt sem az, hogy nem így kezdte, sem az, hogy mostanság néha így jár.
2021. okt. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Miután stabilan elkezdett járni a fiam egyszer csak a lábujjhegyezés is élő jött.Sokáig csak teli talpon járt.

Még cipőben is lábujjhegyen jár sokszor,nem győzöm hajtogatni,hogy "ne csináld".Utcán is úgy néz ki,mintha sántítana pedig csak hol egyik hol mindkét lábán próbál lábujjhegyezni menet közben..

2021. okt. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az enyém izomfeszesség miatt lábujjhegyezett. Ő nem tudott máshogy kezelés és speciális kiscipő nélkül. Örülj, hogy nem lábujjhegyezett a tiéd.
2021. okt. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!