Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más babája is ennyire rág?

Más babája is ennyire rág?

Figyelt kérdés
Attól félek ez már nem normális. Annyira rág mindent, hogy el sem hiszem, hogy abbahagyja. 1 éves most, de amióta megtalálta a kezét azóta nem üres a szája. Már a kisagyat is megkezdte. Bele se tudom tenni, mert a szálkákat lenyelheti. Alig találok olyan játékot amit odaadhatok neki. Folyton figyelnem kell, viszont a kajával gondban vagyunk. Azt nem akarja rágni. Fulladozik a kicsi daraboktól is és öklendezik. Annyira rossz érzés van bennem. Miért csinálja? Mivel segíthetem? Normális ez? 8 foga van és jön 2 felső örlő, de mióta megszületett szenvedünk mindennel. Mindent tanítani kell neki, mert magától nem jön rá a mászásra sem, mindent tornáztatással érek el nála.Alvása borzalmas, egész éjjel mászik, sír.
2021. okt. 19. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

A férjem is ilyen volt gyerekként, szétrágta az ágyrácsot (az már más kérdés mi a fenét kersett egész nap a kiságyban.


Vegyél neki rágókákát, gondolom a a fognövekedés miatt van, na meg ez egy ilyen orális szakasz náluk.

2021. okt. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A rágásról: kiskosomban én is mindent rágtam. De tényleg mindent.Általában anyukám hüvelykujja volt a favorit, de a kiságyat is imádtam rágcsálni. Vegyél neki rágókát, ami kemény, valószínű a fogai miatt rágcsál.


A többi dologgal kapcsolatban estleg említsd meg a védőnőnek, hogy önmagától nem jön rá semmire. Bár alapvetően ez szerintem butaság, hisz a gyerek a szülőtől látja, hogy mit kell csinálni (ülés, járás, mászás, beszéd eltanulása). Szülő a példa, ő tanítja a gyereket az ilyen alapvető dolgokra.

2021. okt. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A rágás szerintem tök normális, az én fiam is ilyen. De az tévedés, hogy q mozgásformákat utánzással tanulja a gyerek. Ezt a részét valóban érdemes megemlíteni a védőnőnek.
2021. okt. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1.2. Annyi rágókát vettem, hogy saját magam is hül.ének nézem. Az nem kell. Kerek, hosszú, hűthető, vizes, csörgős ... Nem kell neki. Nem ott rág ahol jön a fog, hanem a meglévő fogakkal szétrágja amit ér.

Nincs folyton egyhelyben, de pl főzök beleteszem az etetőszékbe, nézi mit csinálok, adok neki ezt azt, csak olyat, amit nem tud elrágni persze pl éthordó és fakanál, de a fémkanalat is próbálgatja, s mintha olyan elvékonyodó vékony lenne a foga vége. Lecsiszolta. Féltem is a cicim, de hál Istennek azzal szépen bánik.

Hogy semmit sem tanul meg egyedül az olyan, hogy addig dobálta magát hason, míg meg nem mutattuk neki lábát , hogyan kell. Ülni sem akart. Kitámasztottuk, mindig kicsit elvettem ha dölni akart hagytam de kipárnáztuk körülötte. Lépni sem akart, pedig az újszülött reflex, nyakát is 4 hósan kezdte tartani, hipotón volt szegényem. Védőnő tud mindenről, de mindig minden normális. Kb fél éves koráig egy szopi alatt 10szer félrenyelt. Vettem gyógytornás cuccokat, nagylabdát, érzékelő labdakat, masszírozót, sörtés fésűvel ingereltem a bőrét, kap halolajat, masszázsolom, táncolunk, sokat hintázik, stb. Alakul, de olyan kis furcsa. Remélem nem fog mindent szétrágni később. Láttam tv-ben gyereket aki a falat rágja meg a szekrényeket 😞 a címkét mindenből ki kell vágnom. A ruhát is rágja magán.

2021. okt. 20. 17:39
 5/5 A kérdező kommentje:
szilikont húzok az ujjanra ilyen rágókásat, kenem neki össze vissza az ínyét, de már nem is tudom mitől hagyja abba. Hintát, etetőszéket, mindent. Hát remélem igazatok van és normális.
2021. okt. 20. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!