Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem hízott semmit 4 és...

Miért nem hízott semmit 4 és fél hónapos Babám 3 hét alatt?

Figyelt kérdés
Nagy súllyal született (4200 gramm).Csupán az első hómapban evett rendesen, azóta 5 perceket eszik.Már nem mérem,mert belebolondultam volna.4 hónapos koráig rendesen hízott,7730 gramm volt.Aztán elkezdett nőni a foga, még kevesebbet evett,hasmenése is volt többször.Megállt a növekedés, nincs hasmenése egy het, nem fáj a foga, de még mindig 5 perceket eszik, néha 5 óra elteltével is úgy kell beletuszkolnom.Amúgy nagyon mosolygós ,vidám Baba, aki rengeteget mozog.Ma voltunk védőnőnél,pont annyi a súlya,mint 3 hete. Próbáltam neki tápszert is adni ( amíg lehet nem szeretnék!!!),mert arra gondoltam,kevés neki a tejem, de egyszer sem fogadta el! Néha érzem,h nem szívta ki tejesen a mellemet! Mi lehet a probléma? Hogyan lehet rávenni egy 4 és fél hónapos Babát arra,hogy többet szopizzon?
2008. dec. 12. 10:33
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocs!Hónapban,hete.. gyorsan írtam!
2008. dec. 12. 10:35
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne izgulj, ez nálunk is ugyanígy van. 3000 g-mal született, 4 hónaposan volt 6720 g, majd pedig megállt. Ilyenkor csökken a gyarapodás üteme, vagyis teljesen normális jelenség, hogy kevesebbet, vagy egyáltalán nem hízik. Mivel azt írod,hogy vidám, mosolygós, akkor nem kell izgulnod, hogy elegendő tejhez jut-e.

Mi is csak 5 perceket eszünk, nincs ideje ilyesmire, hiszen már egyre inkább a külvilág érdekli. Mondjuk éjszaka többször szopizik, igaz akkor is keveset.

Nem tudom esetleg nem-e cumiztok, vagy külön szobában alszik, és átalussza az éjszakát, vagy szedsz fogamzásgátló tablettát már? Ezek mind befolyásolhatják, hogy nem akar szopizni. Vagy egyszerűen csak sztrájkol, amit türelemmel, gyakoribb mellretétellel tudsz csak orvosolni. Kitartás!

5 hónapos kisfiú anyukája

2008. dec. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi ugyan tápszerezünk,de 4 hósan az én lányomnak is megállt a súlya,2 hétig nem hízott semmit,én is minden nap mértem,tiszta ideg voltam tőle.Aztán egyszer csak beindult.Pedig neki a foga sem jön.Valóban eszik annyit amennyire szüksége van.
2008. dec. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!