Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy döntitek el, hogy mit...

Hogy döntitek el, hogy mit adtok a babának enni?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtünk hozzátáplálni, főzire megy a krumpli, répa, sütőtök, most jön a cékla, saláta, spenót, gyüminek megy az alma, banán, őszibarack, szilva.

De már most gondban vagyok, hogy mit adjak neki? Pár napig ugyanazt? VAgy mindig mást? Mit mivel keverjek? A sütőtök mehet főzinek is meg gyüminek is?

Kicsit tanácstalan vagyok, bár gondolom idővel ez is kialakul majd.-)

3 hete eszegetünk ebédre, most kezdem délben a főzit, délután a gyümit.


2008. dec. 12. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha valamit először adsz, akkor pár napig add azt. Utána ehet minden nap mást, de az se baj, ha akár két-három napig ugyan azt kapja, nekem azt mondta a védőnő, hogy a kisbabák akkor se unnák meg azt, ami ízlik nekik, ha egy hétig ugyan azt kapnák. Én mindig 2-3 napra főztem, így egyszerűbb volt. A sütőtököt én főzeléknek adtam. Ha már mindent kóstolt, akkor már mindent keverhetsz mindennel. Én olyan kombinációkat csináltam, hogy hihetetlen :) Adtam sütőtököt répával, spenótot céklával, cukkínit salátával, meg még nagyon sok mindent. Krumpli persze mindenben volt. Sőt, nekem a védőnő olyanokat mesélt, hogy hajjajj... Mondta, hogy van olyan baba, aki a spenótot csak banánnal eszi meg :) Ja, én sokszor csináltam almát krumplival, azt nagyon szerette a kisfiam, a mai napig imádja, pedig már egy éves. Ezt főzeléknek adtam, mert megfőztem az almát a krumplival együtt. Ja, meg már paradicsomot is adhatsz, bár az friss paradicsomból elég pepecs munka, de ha találsz olyan paradicsom pürét, amiben nincs se só, se cukor, se tartósítószer, tehát tiszta paradicsom, akkor azzal már sokkal egyszerűbb, az mehet a krumplihoz. Meg nekem a védőnő azt mondta, hogy csinálhatom úgy is, hogy a krumplit nem vízben főzöm meg, hanem fele víz, fele paradicsomlé, de mondta, hogy ehhez ne vegyek bébi italt, hanem bőven jó hozzá a sió prémium paradicsomlé, az 100%-os. Nálunk ha valamit gyümölcsként adtam, akkor az nem volt megfőzve, de szinte bármelyik gyümölcsből lehet főzeléket is csinálni, ha megfőzöd és krumplival letrumixolod. Nálunk ezeknek volt a legnagyobb sikere.
2008. dec. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
hogy csinalod a fozeleket?
2008. dec. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ha a kérdés nekem irányult, akkor a főzi nálam a főtt krumlit jelenti vagy főtt répával, vagy sütőtökkel, és összeturmixolom.(eddig legalábbis ezek mentek, most jön a spenót, a saláta, a cékla, ugyanezzel a módszerrel)Nem jól csinálom?
2008. dec. 12. 19:17
 4/4 anonim ***** válasza:
de igen, en is ugy, csak a fozelek alatt mast kepzeltem el, azt hittem en csinalok vmit rosszul. en neha hogy higabb legyen teszek bele par kiskanal tapot persze feloldva vagy babavizet. nekem a baba, pedig 3 hete mar eszik sok mindnet csak keveset sajna, mindig a hippes uvegbe rakom neki, es abbol olyan 1-2 ujjnyit. eloszor keri, latom, aztan olyan 10-15 kanalka utan gondol egyet , osszeszoritja a szajat es hiaba is eroltetnem, pruszkol.
2008. dec. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!