Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Suttogó módszer. Miről szól...

Suttogó módszer. Miről szól ez hogy kell alkalmazni? Hatásos?

Figyelt kérdés
Leírná nekem valaki röviden? De ne azt írd kérlek h vedd meg a könyvet...Köszi ha segítesz.
2010. szept. 2. 21:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Pedig röviden nem lehet...ez az egész kisgyerekkorra vonatkozik.....
2010. szept. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Akkor hosszan???:)13hós a babám már késő????????
2010. szept. 2. 21:32
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Nekem az 1. és 2. rész is megvolt...csak bele olvastam,de túl is adtam rajta.Én nem tudtam azonosulni vele.Én nem rend szerint,hanem érzés,illetve az igényeik szerint nevelem a gyerekeimet(2 fiam van).Ami a legnagyobb gondom volt,hogy amerikai a szerző(és ezáltal azoknak az igényeknek,követelményeknek felel meg leginkább.A családom fele 40 éve kint él,az unoka testvéreim is az USA -ban születtek,mindhárman 2-2 gyerekes anyukák,de még ők sem értenek egyet/alkalmazzák a könyvben leírtakat.De most ez a "trendi"(régebben meg a Spock volt).
2010. szept. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%

8 hónapos kor után következik a tutinak mondott módszer, amely nagyjából a következőképpen néz ki: este ugyanabban az időpontban és ugyanazzal a szertartással körülvéve előkészíted az alvást (vacsora, fürdés, mese, puszi), lefekteted az ágyba a kicsit. Ha sír, megnyugtatod, de nem veszed ki az ágyból. Ha feláll az ágyban, visszafekteted a helyére. Mindezt addig, amíg nem alszik el. Ha éjszaka felébred, ugyanez az eljárás érvényes: nem szabad kivenni, simogatni lehet, megnyugtatni, visszafektetni a helyére, amíg el nem alszik.

Az első éjszaka kitartó gyerek esetén akár másfél-2 óráig is eltarthat, mire álomba szenderül, de ez az időtartam éjszakáról éjszakára csökken majd, míg végül a kicsi át nem alussza az éjszakát.

Én ezt olvastam egy oldalon de google-ban sokmindent találhatsz róla.Sok sikert ;)

2010. szept. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%
Terhesen én is elolvastam az első részt. Nagyon érdekesnek gondoltam. Aztán miután meglett a babám, már nem tudtam a leírtakkal azonosulni és alkalmazni őket. A gyerekem pl saját maga kialakította a napirendjét, pedig soha nem erőltettem rá semmit. Az alvásban pedig nekem egy másik könyv segített.
2010. szept. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
37%
Én olvastam mindhárom kötetet és nem értem azokat akik azt mondják róla:"Nem gyerekbarát" Talán nem ugyanazt a könyvet olvastuk?!?! Én nagyon sok hasznos dolgot tanultam belőle és egyáltalán nem kell szó szerint venni(vagyis nem kell rend szerint nevelni) a gyereket. Milliószor kifejti, hogy gyereke válogatja, ugyanis a gyerekek sem egyformák. Na mindegy, ezt röviden nem lehet. Ha érdekel szerintem olvasd el, legfeljebb nem értesz vele egyet, de szerintem sok jó dolog van benne.
2010. szept. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
21:42-es . Én is olvastam ezt:)!De ez nem nagyon tetszett így ahogy levan írva.Ne vegyem ki stb tegyem az ágyába stb.. Nálunk is megvan a "szertartás" de még is nehezen alszik el. Így is hagyom sírni néha nappal de este nem akarom h ott ordítson 1órát alvás előtt!Minden este mellém fekszik simizem és közben iszik vizet /ami hülye szokás/de így alszik e minden este és közben szól egy zene amit mindig bekapcsolok pici kora óta!Elalszik utána szoktam átvinni a helyére.Na de h a kiságyban aludjon el 1dül?Jólenne.
2010. szept. 2. 21:54
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Az egész a napirend köré épül, bár az etetéshez, altatáshoz, szobatisztasághoz is ad tippeket. De nekem sem jöttek be ezek.

A napirendet ő 4 É-nek nevei. Étkezés, ébrenlét, édes álom, ÉN. Azt hiszem ezek. 3 órás ciklusokba osztja el az újszülött idejét: evés, játék, alvás. Persze ez életkorral együtt változik. Az a lényege, hogy szerinte ha a baba megtanulja a napirendet, akkor sokkal könnyebben kezelhető lesz, mert tudja, hogy mikor mi következik. Nekem is nagyon tetszett terhesen, de amikor a baba megszületett, kiderült, hogy nem működik. Nem TE fogod eldönteni, hogy mikor éhes, meg mikor álmos, hanem a BABA. A szoptatás például sokszor azért lesz sikertelen, mert ragaszkodnak a szigorú 3 óránkénti etetéshez. Pedig egy újszülött nem biztos, hogy olyan hatékonyan tud szopni, meg olyan mennyiséget, hogy azzal 3 óráig kibírja. Mentségére szóljon, hogy persze Amerikában elég ritkán szoptatnak a nők (mindig zárójelben mint nagy kivételt említi.) Tápszerrel azért kibírják 3 órát.

Az altatási módszerét már fent leírta valaki, de nekem ez sem jött be. 4 hónapos koráig úgy altattuk, esténként minden alkalommal min. 2 órán keresztül tartott. Miért nem szokta meg, hogy akkor most befordulunk és alszunk? Szerinte pár nap alatt megszokja, hát az enyém nem. Szerintem egyáltalán nem alkalmazható minden gyerekre. Én azóta inkább cicin altatom, nekem ez nem gond.

A szobatisztaságra nevelést meg már 1 évesen elkezdi, ez is valami amerikai baromság. Épüljön be a napirendbe, hogy tudja, hogy mikor kell kakilni. Ő minden nap ugyanabban az időben pisil-kakil? Nem hiszem.

Szóval szerintem elég kevés használható ötlet van benne.

2010. szept. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%
Nekem is megvan a könyv, de mint itt több válaszoló is írta, én sem tudtam vele azonosulni. Annyival több, jobb, használhatóbb módszer létezik, az anyai ösztönről nem is beszélve:D!
2010. szept. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat akkor jó ez így ahogy van:))! Max kicsit tovább tart a "szertartás":DD azt ennyi:)!
2010. szept. 2. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!