Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan altassam 8hónapos...

Hogyan altassam 8hónapos babámat hogy egyedül is eltudjon aludni, ne kelljen ringatni? Eléggé ölbe lett szoktatva! Viszont olyan módszer szeretnék alkalmazni ami neki is és nekem is "jo"

Figyelt kérdés
2009. dec. 17. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Ismerős a dolog.

Én áttértem arra,hogy mellé fekszem, simogatom..igaz mi nagyobbak vagyunk már, de 2 hónapja még mi is így aludtunk:)

2009. dec. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jól írta az első mi is így kezdtük.
2009. dec. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tényleg próbáld ki, mi is ölben aludtunk, és már jó ideje mellé fekszem és úgy altatom.Néha simizem, van hogy csak fekszem mellette, van hogy ő rakja a kezem a lábára, van hogy dúdolok is. Az ölemben már nem is mindig szeret elaludni. 13 hós
2009. dec. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 fotucsok ***** válasza:
Én is mellé fekszem és dúdolok, simizem. Persze nem biztos, hogy elsőre sikerülni fog. Lehet eltelik pár nap. Az én kisfiam először sírdogált, majd lassan elaludt. Persze ez nálunk a nappali altatás, mert este cicizik.
2009. dec. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is sajnos elrontottam, mert elég sokáig ringattam, 13 hónapos koráig. Ma már leszakadna a karom, ha még mindig így altatnám, mert elég sokáig tartott, míg a kisasszony elaludt :) Sajnos nekünk a mellé fekvés nem jött össze, mert akkor mindig elkezdett szórakozni velünk, így csak fel vidámodott. Nekem ami bevállt, hogy betettem a kiságyba, és simogattam a hátát, addig míg elaludt. Ma már sikerült odáig eljutnunk, hogy betszem az ágyba, egy picit még bennt vagyok, simmantok egy-kettőt rajta, és kimegyek. Kb 10 perc múlva el is alszik magától. Érdemes átszoktatni, sokkal könnyebb :) Most 15 hónapos. Sok sikert.
2009. dec. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)aza baj hogy ha mellé fexek csak felbuzdul a játékra,ha a kiságy mellé fexek ugy sir hogy megszakad a szivem,ha benne hagyom este a kiságyba és hagyom sirni elalszik egy idő után de az is olyan szivszakitó,de tudom hogy miattam van mert az apja elhagyott minket és nem szeretném hogy azt érezze énis elhagyom!Vajon ha igy altatom este hogy hahyom sirni nem fog bizni bennem?vagy ilyenkor még nem alakul ki bennük ilyen érzelem?
2009. dec. 18. 10:17
 7/8 anonim ***** válasza:

Bár mi még picik vagyunk (6 hó) de nekem az alábbi vált be :)

Úgy 5-10 percig ringatom amíg elrenyed, majd beteszem az ágyába és határozott mozdulatokkal simizem ütemesen. Majd egyre lassabban. Egy picit még maradok, hátha megébred, helyezkedik, majd mehetek a dolgomra. :D

Kb 2 perce is így volt.

Este már csak megölelgetem nincs ringatás,beteszem az ágyba és simi procedúra. Gyönyörűen elalszik egymaga.


Kitartás, nem fog egyszerre menni, mert megszokta az alvásig ringatást.

2009. dec. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem a kiságyban altatom, hanem kint a kanapén. Amíg anyuéknál laktunk egy szobában voltunk vele, és a mi ágyunkban altattam úgy hogy lehúztam a redőnyt. Ha van redőnyötök húzd le és esetleg ne a kiságyban vagy mellette altasd, hanem a te ágyadban, aztán majd átviszed ha elaludt. Nekem bevált. Csak fekszem mellette, dúdolok vagy simizem vagy mindkettő, amelyiket épp igényli.
2009. dec. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!