Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hetes babám nagyon ritkán...

14 hetes babám nagyon ritkán kakil. Két hétig 2 naponta (eddig csak szopi volt), most hőmérős segítséggel 4 napra volt kaki (Milumil tápszert kap+anyatej). Mit tehetek, hogy gyakrabban legyen széklete?

Figyelt kérdés
Naponta 6-7x eszik, 120-140 ml-t Milumil és anyatej.Próbáltam Mecsek Baba (kamilla) teát adni neki, de nem kellett neki.Súlya egy hétig stagnált,3 napja megy a tápszer-anyatej kombináció és 7 dkg-t hízott.
2008. dec. 12. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Amíg nem okoz neki gondot a ritka kakilás nem kell vele csinálni semmit.Viszont,ha sokat nyom,erőlködik,feszes a hasa,sír:meleg olajos hasmasszázs, pár korty paraffin olaj,Laevolac szirup,sok folyadék itatása.Ezek közül,ami neki beválik.
2008. dec. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ne aggodj, en amig szoptattam, volt hogy 11 napig nem kakilt, mikor tapos lett 1-2-3 naponta. adj neki kamilla teat sok folyadekot....ne aggodj, babaknal van ilyen. kesobb rendezodik
2008. dec. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Mit tegyünk, ha kemény a széklet?


Ha a gyermek csak anyatejet kap, nincsenek ilyen bajok. A kiegészítő étkezés bevezetése után, vagy a mesterséges táplálás során azonban előfordulhat rendszeres székrekedés. Gyakran ördögi kör alakul ki: a kemény széklet fájdalmat okoz, ezért a gyermek visszatartja, ettől még keményebb lesz.


* Kenje be a baba popsiját vastagon vazelinnel, nyomjon egy picit a végbélnyílásba is.

* Tegyen a gyermek tejébe vagy pépes ételébe cukor helyett 2-3 teáskanál malátakivonatot.

* Ha a gyerek már kiegészítő ételt is kap, adjon a reszelt alma vagy babán helyett friss földieperrel kevert, beáztatott és összetört aszalt szilvát. Hajt a sárgabarack- vagy rebarbarakompót is.

* Használjon teljes őrlésű gabonából készült pelyhet, kétszersültet vagy kenyeret, ezekben több a ballasztanyag.

* Ügyeljen arra, hogy a gyermeke elegendő mennyiségű folyadékot kapjon. Ne adjon a gyereknek több tejet, mint ez az étkezési tervben szerepel, adjon inkább vizet, vagy teát.

* Keverje a délutáni pürét olyan joghurttal, amelyet bifidusz baktériummal ojtottak (A Magyarországon forgalmazott joghurtokon nincsen feltüntetve a kezelési eljárás.

* Tartós székrekedés esetén forduljon a gyermekorvoshoz, hogy ne legyen az ártatlan kis zavarból egy egész életen át tartó teher."

2008. dec. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi vost leszünk 16 hetesek, tápszeresek vagyunk - Milumil HA1 - és nekem nagyon jól bevált a következő:

etetés előtt adok neki langyos kamillateát egy kevéske cukorral - nagyon hatásos, semmi bajunk nincs tőle, jön a kaki, szép adag és a doktornő is javasolta!

Én inkább adok neki egy kevés cukros kamillát mint hogy szenvedjen a kakitól!!!

Próbáld ki nekem nagyon hatásos!!!

2008. dec. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták, h nem lehet minden nap adni a kamillát, mert gyógyszernek minősül. Ezért mi váltogatjuk így: kamilla tea (1 dl víz + 2 mokkáskanál cukor), Laevolac szirup, néha glicerin kúp. Aztán vannak olyan napok, amikor egyáltalán nem kell semmi.

Van, aki a Normaflore-ra esküszik.

Ja, és próbálok sok folyadékot adni neki (Mecsek baby tea vagy babának való víz).

2008. dec. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
szia!MI is 14hetesek vagyunk nállunk is ez volt a probléma én próbálkoztam kamilla teával.eleinte jó volt mindennap kaki.de később hasmenés lett belőlle és az orvos azt ajánlotta hogy adjak neki almalevet 1kiskanállal mindennap azóta már almapürét is eszik és mindennap vagy másnaponta van is kaki.
2008. dec. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!