Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az előnye, illetve hátránya...

Mi az előnye, illetve hátránya, ha papíron (gyermek bölcsibe jár, anya dolgozik) az apa van GYES-en?

Figyelt kérdés
2010. szept. 3. 09:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha táppénzre megy, kevés pénzt kap.

Más szerintem nem.

2010. szept. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csak akkor kap kevesebb pénzt a táppénz alatt, ha nem dolgozik. Ha dolgozik apa, akkor ugyanúgy kapja a gyes alatt is a táppénzt, egy forinttal sem kevesebbet. Ha meg nem dolgozik, akkor értelemszerűen a táppénz sem gond.
2010. szept. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem nagyon vágom mire gondoltál, de ha mindketten dolgoztok, nincs semmi előnye és hátránya sem. Ha viszont csak te, nyilván azért tetted, mert jobban keresel. Az előttem írók jól írták: ha gyes mellett dolgozik/zol, ugyanúgy jár tp, ha viszont nem, értelemszerűen nem.

Mire gondoltál pontosan?

2010. szept. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

Nem értelek, apának lenne biztosítása, ennyi, ha nem dolgozik, nem is a tp, sőt a gyes alatti tp szabályok másak mint a normál tp, biztosítása lenne...

Ha van munkája ő is dolgozik, akkor nem értem te minek mondasz le a gyesről, egy éves kor után lehet dolgozni annyit amennyit akarsz. Amúgy ha csak papíron dolgozol, akkor felveszed a járandóságodat, ezt hogy oldod meg, valaki a fiktív munkád után fizetne mindent????

2010. szept. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Párom dolgozik, de nincs bejelentve a munkahelyére, ezért gondoltuk, hogy jobb lenne, ha ő kapná a GYES-t.

Nekem pedig sikerült 8 órában elhelyezkedni.

2010. szept. 6. 15:57
 6/8 anonim ***** válasza:

Lehet olyan gyermek bölcsődés,ahol az egyik szülő otthon van?

Bocs,ha hülye kérdés,csak..

2010. szept. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Annyi hátránya van, hogy Te nem mehetsz el a kicsivel gyermekápolási táppénzre. A férjednek annyi előnye van, hogy erre az időre rendezve van a biztosítása.
2010. szept. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Utolsóelőttinek: Mint, ahogy írtam, mindketten dolgozunk, csak a párom nincs bejelentve.

Igen, pont ezért gondoltam, hogy apa legyen gyes-en, mert akkor tudok vele otthon maradni, ha beteg lesz véletlenül.

2010. szept. 7. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!