Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a nagyszülő igényli a...

Ha a nagyszülő igényli a GYES-t,3 hónap múlva igényelheti-e ismét az anya?

Figyelt kérdés
A nagyszülő nyugdíjas, így ha jól tudom igényelheti a GYES-t (májustól jár, most én igényeltem meg, de csak úgy lehetek regisztrált munkanélküli, ha nem a nevemen van a GYES). De ha szeptembertől szeretném bölcsibe járatni (mivel addig valószínű hogy találok 4 vagy 6 órás munkát), akkor igényelhetem-e újból én a GYES-t, vagy nem lehet így váltogatni? Remélem érthetően fogalmaztam.
2011. máj. 13. 12:58
 1/10 anonim válasza:

Szia!

Én úgy tudom, hogy nem lehet így módosítani. Ha egyszer a nagyszülő igényelte már meg, akkor továbbra is ő kapja.

De amúgy szeritnem ez sem okés úgy, ha belegondolsz, ha munkanélküli vagy, otthon vagy, tehát van időd a gyerekre is, miért más vigyázzon rá és kapja a gyest? Szeritnem ez így nem szabályos és logikátlan is, bár nem vagyok szakember...

2011. máj. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

De igen, meg lehet csinálni.

A nagyszülő visszamondja, és a következő nappal megigényled te.

2011. máj. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne váltogatni?????? Birom, amikor valaki félrevezeti a kérdezőt.

4 hónapig anyukám kapta a gyest,most megint én fogom kapni. Be kell jelenteni és kész.

2011. máj. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat! Természetesen én vigyázok a gyerekre, csak anagyszülő kapja a GYES-t. És mellette felvette vki a munkanélküli járadékot, vagy az már nagyon szabálytalan?
2011. máj. 13. 13:23
 5/10 A kérdező kommentje:
Vagy utánanéz a Munkaügyi Központ annak is, hogy a nagyszülő veszi fel a GYES-t?
2011. máj. 13. 13:24
 6/10 anonim ***** válasza:
A Munkaügyi Központ nem néz utána, ez a MÁK dolga.
2011. máj. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
gyes mellett nem vagy jogosult munkanélkülire.
2011. máj. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi is úgy fogjuk csinálni, hogy amint lejár a gyed-em, kiveszem a szabijaimat, így a gyes-t anyum nevére fogjuk íratni, mert neki sajnos nincs bejelentett melóhelye.

Aztán, ha lejárt a szabim és belemennek a cégnél, hogy 6 órában dolgozzak, akkor átíratjuk az én nevemre. Ha nem, akkor marad anyuén.

2011. máj. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Attól, hogy te munkanélküli ellátást kapsz, a gyes jogosultság nem vész el, csak te személyesen nem veheted igénybe. De átadhatod a nagyinak, aztán amikor szeretnéd újra te igényelni, akkor úgy járj el, ahogy korábban írtam. (második)
2011. máj. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Fontos, hogy anyukád majd jelentse be, azt is, ha megszüntette a gyes folyósítását, mert nálunk pont ez volt a baj adózásnál.
2011. jún. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!