Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos babánál ez normális?

1 hónapos babánál ez normális?

Figyelt kérdés

1 hónapos a lányom nem volt koraszülött. Legzesfigyelonk nincs de természetesen én minden neszelesre fslkelek. És ma éjszaka 2x úgy kellett keltsen mert láttam nem vesz levegőt. Kezei tonustalanok voltak, felemeltem mjd visszaesett. Kisebb razogatasra ébredt meg de akkor sem osszrezzent mint pl hangokra hanem csak picit moccant egyet és aludt vissza.

Normális dolog ez? Vagy mit tegyek?


2021. okt. 29. 04:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisbabámmal nem fordult elő ilyen. Szerintem vidd orvoshoz.
2021. okt. 29. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Mélyen aludt.

Te sem egyenletesen veszel levegőt...


Vegyél légzesfigyelőt.


Én pl a védőnőknél kötelezővé tenném a csecsemő újra élesztés megtanítását, sokkal hasznosabb, mint a sok üres duma, meg kelengyelista...

2021. okt. 29. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy semmi, lehet, hogy gond van.


Én biztos vennék egy légzésfigyelőt, kizárt, hogy mindig tudod te figyelni a légzését. Az azt jelentené, hogy te sosem alszol. Nem lehet ezt csinálni! Csak tönkre teszed magad!

2021. okt. 29. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj orvossal és vegyél azonnal légzésfigyelőt. Nem lehet minden pillanatban figyelni, valamikor aludnod is kell és ha nem vesz levegőt a baba, az nem jár nesszel.
2021. okt. 29. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%

Ha alszol akkor neked is ilyen a karod. Pici baba, a légzése is apró mozgás, nehéz éjjel látni. Valószínűleg semmi baja, csak te félsz a légzéskimaradástól, ezért ébredsz éjjel többször is (nem, arra nem kelsz fel, hogy nem hallod a légzését, ami amúgy sem hallható).

Vegyél/bérelj egy légzésfigyelőt és próbálj meg többet aludni.

2021. okt. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötözködni szeretnék, csak érdekelne, hogy miért nincsen légzésfigyelőtök. Vannak egész olcsó, de megbízható fajták is,nem feltétlenül kell a drágát megvenni.


Elviekben szép és jó a hozzáállás, hogy minden neszre már mész, sőt, valószínűleg a válaszom után le leszek majd pontozva emiatt, de nem számít...

Nálunk volt már éles riasztás, a gyermekem nem vett levegőt, a teste ernyedt volt, nem lehetett felébreszteni, nem reagált semmire. Mi szerencsések voltunk, mert mire nekiálltam volna az újraélesztésnek, illetve a mentő hívásának, addigra vett egy nagy levegőt és sírni kezdett. Később a vizsgálat9k során kiderült, hogy súlyos alvási apnoéban szenved és csak szerencsén múlott, hogy rendeződött magától a légzése, az ilyen esetekben ez igen ritka.

Ha nincsen a légzésfigyelő, akkor észre sem veszem, hogy baj van, pedig én is minden kis rezdülésre figyelek. A legbosszantóbb az egészben, hogy végig ott volt mellettem, mégsem látszott semmi, hogy baj lenne.


Ha egy baba légzése leáll, kb. 4 perc áll rendelkezésre, hogy megkezdődjön a szakszerű újraélesztés. A légzésfigyelő 20 másodperc után figyelmeztet, további 10 után riaszt. Mire felméred a helyzetet, addigra ismét elmegy 30-60 másodperc, utána gyakorlatilag 2 perced van, hogy nekiállj az újraélesztésnek és hívd a mentőt. Ez borzasztóan kevés idő, főleg, ha beleveszed, hogy egy ilyen helyzetben az emberek nagy többsége egyszerűen lefagy és nem tudja, hogy mit kell csinálni.


Az szép és jó, hogy mindenre figyelsz, de egy ilyen esetben pont, hogy nem lesz jele annak, hogy baj van. Én mindenképpen beszereznék egy légzésfigyelőt és elvinném a gyereket orvoshoz mielőbb ezekkel a tünetekkel.

2021. okt. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!