Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nem távolítjuk el a koszmót...

Ha nem távolítjuk el a koszmót, az okozhat bajt? Találkoztam egy ismerőssel, mutatta a babája képét, kérdeztem, hogyhogy ilyen vörös a haja, mondta, hogy az nem a haja, hanem tiszta koszmó az egész fejbőre.

Figyelt kérdés

De ő Ausztriában lakik, ott nem szoktak ezzel foglalkozni, majd eltűnik.

2 éves a lányom, pici korában koszmós volt, a Babé hamar eltüntette, egy ideje megint olyan, de most nem akar eltűnni, lehet, hogy nem is kellene vele foglalkozni?


2010. szept. 3. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem a lányomnak három hónaposan volt koszmója. Akkor babaolajjal dörzsitem meg a fejét és utána a felírt fürdetőkrémmel mostam meg a haját. A babaolajat kb. két hónapig használtam minden este és utána hajmosás. Azóta is csak a fürdőkrémet használjuk hajmosásra is. Gyönyörű a haja. Most volt egy éves és azóta semmi koszmó nem jelentkezett. Szerintem kezeld. Jobb pincurinak is.
2010. szept. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


itt egy link olvasgad el.

2010. szept. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem szedik le a koszmót, az begyulladhat. A fiam feje is koszmós volt, nagyon csúnya volt, alig győztem sikálni. Ja és a védőnő azt mondta, hogy viszket is. Ha vörös volt, akkor már lehet, hogy gyulladt is volt, mert az én fiam feje is rettenetesen koszmós volt, kb. négy hónap kellett mire eltűnt, de inkább fehéres-sárgás színe volt.
2010. szept. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem a 7 éves kisfiam feje koszmós. Vagyis volt,mert a Beba eltüntette. Ugyan úgy,mint a piciét is.

Szerintem nem jó ha ott van.

2010. szept. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"


Főoldal Betegségek Betegségek részletesen Gyermekbetegségek Bőrbetegségek, elváltozások


Koszmó


koszmó


A koszmó esetén érdemes aktívnak lenni. A megelőzésére igen jól bevált módszer, hogy akár még az arcon megjelenő pattanások nélkül is, a hajmosást puha babakefével végezzék! Amikor pedig a pattanások jelentkezése már sejteti a koszmó kialakulását, akkor feltétlenül a fenti módszer szerint mossanak hajat.


A már kialakult koszmó kezelése azért fontos, mert ez a felrakódás nemcsak csúnya, hanem hajlamosít a bakteriális és gombás felülfertőződésre.


Hogyan kezeljük a koszmót? A rendszeres napi hajmosás alapfeltétel. Célszerű a hajmosás előtt kb. 1 /2 órával tisztított, gyógyszertári napraforgóolajjal bekenni a koszmós területet, majd már olajos állapotban a babakefénél erősebb, nem műanyag szőrű fogkefével vagy körömkefével kell megpróbálni ledörzsölni a felrakódást. Ugyancsak segít a koszmós felrakódás fellazításában, ha kamillateás pakolást tesznek az érintett területre 20-30 percig. A hajmosás után, de akár napközben is érdemes többször megkefélni az érintett területet. Nagyon sokan tartanak a nagykutacs feletti bőr kefélésétől, félve attól, hogy megnyomják a kutacsot és ezért valami károsodás éri a csecsemőt. Ettől nem kell tartani. Tapasztalni fogják, hogy ő maga a kiságy rácsához nemegyszer sokkal nagyobb erővel nyomja a fejét. Jó szolgálatot tehet a hajmosásnál, a dörzsölésnél egy mosdókesztyű is. Makacsabb, nem javuló esetekben mindig kérjenek tanácsot a védőnőtől vagy a gyermekorvostól."

2010. szept. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!