Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kezdtétek el fogkrémm...

Mikortól kezdtétek el fogkrémmel mosni a gyereketek fogát? Már az első fogaktól vagy később?

Figyelt kérdés
2021. nov. 11. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Az első fogaktól, de persze csak egy csepp babafogkrémmel.
2021. nov. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%

Én vettem a lányomnak fluorid mentes fogkrémet. Egyszer próbáltam vele megmosni a fogát, de valahogy féltem tőle. Én fulladtam már be fogkrém habjától, így hanyagoljuk addig, míg meg nem tanulja kiköpni. Beszéltem gyerekfogorvossal, azt mondta, ha simán vízzel+fogkefével átmosom az leoldja a lepedéket annyira amennyire egyenlőre kell

(10hónapos a lányom 7fogacskával)

2021. nov. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
3%

még nem (16 hónapos)

a gyerekorvos + bölcsi egybehangzóan állítják, hogy elég kb 2 éves kortól

2021. nov. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
En kb 1 eves koratol babafogkefevel 3* mosom a fogat. Reggel es delben csak sima vizzel, este baba fogkremmel. A gyerekorvos is helyeselte, hogy igy csinalom.
2021. nov. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
Nenedent-el mossuk az első fogacska óta (4 hónaposan jött ki neki) napi kétszer.
2021. nov. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Mióta kijött az első foga. Ziaja gyerek fogkrémmel.
2021. nov. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi is mióta ki bújt az első fogacska baba fogkefével és csepp babafogkrémmel
2021. nov. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem sokára 2 éves nem rég kezdtük.

A sajátját nem akarta használni,minden áron a miénkért nyúlt,úgyhogy én lecseréltem neki egy ugyan olyan,csak puha keféjűre.

Most már azért elég szépen sikerül magának mosnia,de a gyerek fogkrémet sem szereti.Hányingere van tőle,abból is a miénkhez hasonló gyenge mentolosat használja. :D


Idő volt mire mindenre rájöttünk,hogy neki is hogyan jó.Ameddig minden kényszer és rossz kedv nélkül csinálja addig nekem édes mindegy,hogy most gyerek fogkrém és kefe-e vagy sem,semmi jelentősége..:)

2021. nov. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

10 hónapos kora óta (4 fog), de változó hogy mennyire sikerül. Amikor épp fogzik, márpedig gyakran előfordul ez még így 15 hónaposan (most van 8 foga és jönnek a rágók), akkor nem engedi rendesen megmosni. Szóval csinálom, de szerintem értelme inkább akkortól van, amikor rendesen meg lehet neki mosni.


Ha saját példára gondolom, nekem rosszak a fogaim, de nem egyévesen hiányzott a rendes fogmosás, hanem kisiskolás ként és kamaszként, ma már tudom.

2021. nov. 12. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!