Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet fogzásra kenyérhéjat/bab...

Lehet fogzásra kenyérhéjat/babapiskótát adni a még csak 5 és fél hónapos kislányomnak?

Figyelt kérdés
Mert jönnek a fogacskái, és állandóan rágna. de a hátsó fogához semmi nem ér el..
2008. dec. 12. 21:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
NEM!!!! Vegyél neki rágókát!vagy adj neki valami jól lemosott gumijátékát!!!
2008. dec. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A hátsó fogak jóval később jönnek 5 és fél hósnál.Legalábbis általában és saját tapasztalataim szerint is. Először az alsó első kettő szokott kibújni, majd fölül ugyanezek.Én inkább rágókát javasolnék, mert abból nem válhatnak le darabok, amiket esetleg még félrenyelhet, mivel gondolom még nem nagyon van tapasztalata a szilárdabb ételekkel.Nekünk azok a rágókák váltak be, amiken kicsi recék, dudorok voltak. Én néha Dentinox gélt is adtam nekik, ha nagyon kínlódtak vele és utána mindig nyugisabbak lettek, tehát valószínű használhatott.

2008. dec. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%
Lehetni mindent lehet, de nem hiszem el, hogy nem hallottál vagy olvastál még arról, hogy a glutén tartalmú dolgokat egy éves kor alatt nem ajánlott adni. Másrészt kötve hiszem, hogy a babád ennyi idős korában a kenyérhéjat megrágná mert azt sem tudja mi az hogy rágni. Maximum fuldokolna tőle szegény. Mindenhol ezt szajkózzák, úgyhogy ne haragudj nem akartam durva lenni, csak el száll már az agyam ezektől a kérdésektől, hiszen ha itt nyomulsz akkor itt is minden második kérdés erről szól. Plusz ott a védőnő, gyerekorvos, a szakirodalom, és mindenféle felvilágosító prospektus. Na mindegy. A lényeg, hogy ne adjál neki ilyeneket. Arra van a rágóka ahogyan előttem is írták már.
2008. dec. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Csak épp az én babóm a rágokákat utálja.Én sem adnék neki ennyi idősen kenyeret vagy babapiskótát,de az én babóm 7,5hónapos,ő bizony most küszködik az első fogával,és bizony adtam neki kenyér héját,nem fulldoklott tőle,sőt maszirozta vele az ínyét.Adtam már neki baba kekszet is,és azt is imádja attól se fuldoklott még remélem nem is fog.De nagyon ügyesen el nyamnyogja,igez csak úgy hogy ott vagyok vele.A kenyér héjat mikor kellő képpen el áztatja el veszem tőle és ki dobom.Különben meg én is be tartom ezeket a tiltott dolgokat nagyából,viszont én meg attól kapok hülyét hogy rendes szabály könyv szerint kell ezeknek a gyerekeknek fől nőniük.
2008. dec. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Belgiumban élek, ahol teljesen más a felfogás hozzátáplálás/szoptatás terén, mint otthon. Gyerekorvos javasolta, hogy adjunk neki nyugodtan. S mivel én is olvastam róla, hogy nem szabad, gondoltam megkérdem tapasztalt anyukák véleményét. Nem kell egyből az ember torkának ugrani. Más rszág, más felfgás. Itt belgiumban valószinű az otthoni dolgoktól szállna el az anyukák agya.. akik érdemben is válaszoltak, azoknak köszönöm. Rágókát adok neki továbbra is, inkább hallgatok az anyai ösztönömre. köszi a megerősitést.
2008. dec. 12. 23:06
 6/12 anonim ***** válasza:
25%
Én úgy érzem hogy érdemben válaszoltam, csak mint írtam is minden második kérdés ezzel kapcsolatos és mindegy hogy hol élsz mert az internet korában ez lényegtelen dolog. Amúgy biztosan van baba aki nem kedveli a rágókát de azon kívül még van ezer más játék amit rághat, és az ugye mégsem kenyér héj. Amúgy meg a tiltott dolgok túl korán adásának nem most lesznek súlyos következményei hanem évek vagy akár évtizedek múlva........ De nem vagyunk egyformák.
2008. dec. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
ezen nem fogunk összeveszni.. :-) köszi a választ, én is egyetértek veled, csak a hangnem bántott picit. Hiszen ide tanácsért fordulnak az emberek, s még inkább ötször felteszem a kérdést, minthogy ártsak a gyerekemnek. S időm sajnos egyenőre még nem engedi, hogy egész nap üljek a gép előtt és azért böngésszem a kérdéseket, hátha rátalálok a nekem megfelelőre. Amúgy lehet kapni gluténmentes babapiskótát is...én inkább arra voltam kiváncsi, milyen tapasztalatai vannak plyan kismamáknak, akik már adtak a célből, hogy enyhitse a fogzás fájdalmát.. orvos szerint ártalmatlan, mert elolvad a szájában, igy nem tudja félrenyelni..no de mindegy is.. úgysem adok neki. még amúgy is csak szopik.
2008. dec. 12. 23:25
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
Ja csak épp lehet hogy évtizedek múlva kiderül hogy minden ami most káros azok lettek volna jók.Akkor mit csinál az a rengeteg anyuka aki ezt mind elhitte?Én ezzel csak azt akartam mondani hogy én attól félek hogy ez a rengeteg szabály amit én is betartok,egyszerű anyagi kérdés,és reklám a drága dolgok betartására.Én is be tarom nagyából,mert csak a tápszer 12000 egy hónapra.Csak ugy vagyok vele hogy sokan túl görcsösen fogják ezeket fől.
2008. dec. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%
szerintem semmi baja nem lesz tole ha oda adod neki csak legyel mellete es mikor mar atazik a kenyerhej vedd el tole, en a nyers repat adtam a lanyomnak mikor kinlodott a fogaval, meg persze ragokakat is! de az enyem ami a keze ugyebe akadt mindent megakart ragni!
2008. dec. 13. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem nem az a lények, hogy gluténmentes kekszet adj, kivéve, ha van lisztérzékenység a családban, inkább tej és tojásmentes kekszet válassz. Magyarországon fosfovit néven fut és nagyon finom. Annyi a gond vele, hogy elég könnyen törik le nagyobb darab, úgyhogy ne hagyd egyedül a kicsidet a keksszel. Ha véletlenül nagyot harap nálunk az se volt gond már az elején sem, mert könnyen szétolvad a szájába. Én csak 7 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, kekszet is azóta kap, de a második gyerkőcnél hamarabb fogom, mert már nemsoká egy éves és csak most kezd mennyiséget is enni. Eddig is megkóstolt bármit, de mindenből csak 2-3 teáskanállal. Eléggé nehezen viseltem a 2 teáskanál kajáért való főzést a bébiételeket pedig (kivéve a banánmentes gyümölcsöket) utálja. Bár ezt meg tudom érteni...

2008. dec. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!