Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kötelességem beengedni a...

Kötelességem beengedni a védőnőt (már majdnem egy éves a fiam), vagy elég, ha elviszem havonta tanácsadásra?

Figyelt kérdés
2010. szept. 4. 17:45
 1/10 anonim ***** válasza:

szerintem ez lehet megbeszélés tárgya..


ha olyan leülös kávézós és kioktatós tipus akkor jobb ha elviszed.

egy éves kora fölött negyedévente - félévente jön házhoz az a két - három alkalom kibirható évente.

úgy tudom csak akkor mondhatod le hogy kijöjjön házhoz ha dolgozol mert akkor nem kötelezhet hogy szabadnapot vegyél ki csak miatta.

2010. szept. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Leülős, de nem kávézós, cserébe kioktatós. Herótom van tőle...
2010. szept. 4. 18:06
 3/10 A kérdező kommentje:
Egyébként meg soha nem tudom, hogy mikor jön. Bármikor fogja magát és beesik. Nem szól előtte.
2010. szept. 4. 18:07
 4/10 anonim ***** válasza:

kérdd meg hogy v. hivjon fel elötte v. értesitsen mert sokat jártok sétálni


ettől nem tud majd mit szólni ....

2010. szept. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Húúú de leütném a mi védőnőnket,ha ilyen hirtelen beugrós lenne.....
2010. szept. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hozzám egyszer jött, mikor megszületett a lányom, én már akkor ha ki akart oktatni vitatkoztam vele, mindig vissza kérdeztem, mert pl. Nem tetszett neki hogy 25 fok van nàlunk éjjel nappal, + meglátta a gyerek paplanját milyen vastag, és egyből rámförmedt nem kell a gyereknek ilyen meleg, meg ilyen vastag takaró, de hát mi ezt szoktuk meg, én is ilyen vastaggal takarózom akkor jó hogy a gyereket is vastaggal takarom be nehogy már fázzon! meglátta a cumisüvegeket hát az is minek, pohárból vagy kiskanállal itatjuk etetjük nehogy leszokjon a ciciről, ne tegyem az ágyunkba mert kitudja milyen nacik vannak rajtunk azok az ágyra kerülnek ő meg elkaphatja tegyel alá textilpelust, meg ilyenekkel fárasztott de megmondtam neki a magamét hogy akkor ne is vegyem ölbe a gyereket mert a ruhámon is lehetnek?!

Mindig vissza szóltam aztán csak hallgatott.

Legközelebb 3 hét múlva jött, nem engedtem be, 1 emeleten lakunk, csengetett 2-t várt kicsit majd elment. Azóta nem is jött!

6 hós koráig havonta mentem méretni a gyereket, utánna 2 havonta, majd 1 éves kora óta csak oltásoknál találkozom vele. Nem is szól semmit, látja hogy szépen fejlődik nő a gyerek, tiszta szép ruhákban jár, nem tud mibe belekötni. Legutóbb is kérdezte hogy mennyi idős is a gyerek, 2 éves, mondom 15 hós oltásra jöttünk:)


Ne engedd be, és leszokik róla! Mondd azt tusoltál!

2010. szept. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jaja, már én is ezen agyaltam, hogy nem engedem be. Legutóbb nem engedtem be ;)
2010. szept. 4. 20:38
 8/10 anonim ***** válasza:

az enyém is ilyen, beugrós típus :) nincs vele bajom, de rettenetesen sokat pofázik, képes itt ülni 2 órát

egyszer én sem engedtem be, csöngetett, én meg nem mentem ki

zavar hogy nem szól előtte ha jön

2010. szept. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A mi védőnőnk állandóan bejelentés nélkül érkezik és persze mindig a legrosszabbkor. Már egy jó ideje azt csinálom, hogy leveszem a kaputelefonunkat, így nem tud bejutni a lépcsőházba. Amúgy én minden hónapban elviszem tanácsadásra, méreckedni még most is pedig már 15 hónapos.
2010. szept. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem kötelességed beengedni és nem kell vinned havonta tanácsadásra. Persze félre értés ne essék: a kötelező tanácsadásra el kell vinni. 1 évesen van a kötelező vizsgálat, a következő 2 évesen lesz. Én fiam 1 éves, most fogom vinni a védőnőhöz, utoljára fél éve voltunk a hat hónapos mérésen. Az első fél évben kell csak havonta vinni.

Ha neked így nem jó nyugodtan mond meg neki. Vagy azt, hogy kizárólag előzetes megbeszélés alapján menjen hozzád vagy azt -ha neked ez jobb-, hogy majd te mész ő hozzá.

2010. szept. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!