Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyakran vigyem a...

Szilágyi anyuka kérdése:

Milyen gyakran vigyem a kisfiamat tanácsadásra?

Figyelt kérdés
Ti viszitek havonta egyszer súlymérésre, hosszmérésre?
2011. jan. 3. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
1 éves koráig kötelező havonta vinni. Nálunk egyben van a gyerekorvos és a védőnő is. A védőnő megméri, dokinéni mindég megvizsgálja.
2011. jan. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! 6hós a fiam, viszem havonta egyszer. Csak nem tudtam,hogy meddig kell ilyen sűrűn vinni.
2011. jan. 3. 20:31
 3/7 anonim ***** válasza:
1 éves korig kell nálunk is havonta vinni (szintén egyszerre a védőnőhöz+dokihoz), aztán legközelebb csak a 15 hónapos oltásra stb.
2011. jan. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kisnita ***** válasza:

Nálunk nem kötelező havonta vinni. Én sem vittem csak néha méretni mert minden rendben volt vele, volt rendesen tejem is, szépen is fejlődött meg nem is mondta sose a védőnőm, hogy gyakrabban kéne járunk. Mikor apadt a tejem akkor lementem a gyerekorvoshoz és megbeszéltem vele a továbbiakat. 17 hónapos a fiam és eddig maximum 6x voltunk védőnőnél, oltásokon meg státuszon. Szerintem ez helyenként változó, hogy kötelező-e vinni vagy nem. Én úgy tudom hogy ha szeretnél akkor arról is tudsz nyilatkozatot tenni, hogy nem igényled a védőnői szolgálatot és akkor nem jársz védőnőhöz csak akkor amikor oltás van meg státusz.

Hozzánk nem is járt ki a védőnő, de olvastam már itt is, hogy van olyan védőnő aki havonta kijár a babához. Hozzánk csak 1x jött kb egy héttel az után, hogy hazajöttünk a kórházból és azóta se. De nekem jó így. Ha nincs semmi baj akkor minek is jönne?

Szerintem vidd le a védőnőhöz és beszéld meg vele, hogy nálatok egy hogy szokás, kell-e vinni minden hónapban vagy csak amikor akarod, így a legjobb szerintem.

BÚÉK és minden jót :)

2011. jan. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
6 hós korig nálunk havonta kellett, aztán 9 hósan, 1 évesen. addig, ha szeretnéd, akkor beviheted mérni, de nem kötelező
2011. jan. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nálunk is csak egyszer volt a védőnő, amikor hazajöttünk a kórházból. Majd megbeszélem velük is,hogy mikor és hányszor kell mennünk. Eddig mindig azt mondta a doki, hogy egy hónap múlva találkozunk. Azt hittem,hogy nagyobb korában is ilyen sokszor kell járni.
2011. jan. 3. 20:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk volt kint az elején a védőnő, aztán jött 6 hónapos kora körül, majd 1 éves státusz volt 13 hónaposan. A dokival persze közben találkoztunk az oltások és kisebb betegségek miatt. De itt mifelénk nem szokás vinni havonta. Ha kérdésem volt, telefonon elintéztük, időnként az utcán össze is futottunk, nem vittük túlzásba a találkákat. De látta is a védőnő, hogy szépen fejlődik a kisfiam, elboldogulok egyedül is, szóval nem izgult ezen ő sem meg én sem.
2011. jan. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!