Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jogos a férjemtől, hogy...

Jogos a férjemtől, hogy amióta itthon vagyok a babánkkal ( már 1,5 évs mondjuk), leteremt, leszól, hogy nem vettem-veszem észre magamtól, hogy már nincs tiszta zoknija, alsónadrágja és tán mosnom kéne neki?

Figyelt kérdés
2021. nov. 24. 08:35
1 2 3 4 5 6
 1/51 A kérdező kommentje:
Nálatok, hogy van ez?
2021. nov. 24. 08:35
 2/51 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk úgy van, hogy amikor összegyűlik a szennyes akkor kimosom és mindenkinek lesz tiszta ruhája. Fura mi? 🤷
2021. nov. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
82%
Hát úgy, hogy kb másfél hétnyi alsója van, én meg hetente mosom. Ezen mi a bonyolult? Még csak nem is nagy házimunka bepakolni a mosógépbe, és elindítani.
2021. nov. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
73%

Hm.

A mi babánk még meg sem született, csak veszélyeztetettként vagyok itthon, és így is megesett, hogy egyik nap rácsodálkoztam: huppig van a szennyeskosár. Gyorsan megjegyzem, amúgy sem vagyok egy háziasszonyok gyöngye, alapesetben a munkám miatt kevesebbet is szoktam itthon lenni, mint a párom, így a házimunka eddig megosztósabb volt. Most igyekszem jobban figyelni és utolérni magam, de még így sem mindig sikerül. Ha becsúszik egy-két ilyen baki, mi elpoénkodjuk. Viszont a párom felnőtt ember, ha gondja van, szól. A napokban is volt ilyen, hogy kikészített nekem néhány holmit, amit ki kellett vasalni.

2021. nov. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
64%

Amúgy jogos.

Másfél éves mellett már azért van napirended, és figyelem mindkét családtag ruhatárát, hogy hogy állunk. Ő nyolc órában dolgozik, míg te alapból otthon vagy, így a te dolgod a szennyes kimosása.

Ez most olyan, hogy én itthonról dolgozok, mint te csak neked a gyerek a munkaköröd. Azonban sosem várnám el, hogy az indítsa el a mosást, aki alapból alig van itthon.

Ellenben a férjed is szólhatna, hogy szivem már csak egy alsónadrágom van, holnap mosnál kérlek? És már is kész a kompromisszum.

2021. nov. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk úgy van, hogy soha az életben nem teremtett le még. Veszekszünk, de nem az apám, hogy leteremtsen.


Muvel finnyás és sajna bajna zöldséget enni kell a gyereknek (és én is szeretem) ha olyat csinálok magunknak amit nem szeret, csinál magának mirelit kaját, ha nincs kimosva munkaruhája akkor bedobja a mosógépbe, utána nem derogál neki a szárítógépbe is bedobni.

Az esetek 20%-ban mosogat, mivel napi 5-ször szoktam hogy ne gyűljön fel.

Pelenkát cserél, etet, kaját csinál a gyereknek, bár olyankor halrudi vagy hasonló a lakoma, mert nem egy szakácsmester.

Soha nem teremtene le, pláne nem ilyesmiért. Nem a főnököm, mint mondtam nem az apám, felnőtt ember akinek képesnek kellene lennie ellátni magát.


Ha véletlen nem lett kimosva valamilye ami kellett volna, akkor ez van, keres alternatívát.


Beszélgessetek arról miért gondolja azt, hogy ő feletted áll a jelenlegi helyzetben és amikor visszamész dolgozni, akkor mit képzel hogy fogsz erre az időszakra visszagondolni?

2021. nov. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
84%
Mindig van tiszta ruhája, mert rendszeresen mosok. Ha véletlen egyszer-egyszer elhavazok, ami ritka, akkor észreveszi, hogy tele a szennyeskosár és beteszi ő a mosást.
2021. nov. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:

Kimaradt. Ő nem a szennyeskosárban gyújti a szennyest, hanem van neki erre külön tárolója ( egy zokni, egy alső külön-külön) a szekrényében és oda dobálja bele. Otthon náluk így volt, ezt szokta meg, szerinte ez a normális.

Nem vettem észre, hogy már belerakott többet és csak "itthoni" maradt, amibe nem szeret munkába járni. Ezért én vagyok a lusta, hibás szerinte, mert nekem utána kellett volna számolni, hogy ideje lenne mossak rá.



Napi 5x én is szívesen mosogatnék, mert nem szeretem a felgyült cuccokat a mosogatóban látni, de azt mondta, hogy az anyja is úgy csinálta, hogy egész nap gyűlt a mosatlan és reggel megcsinálta az előző napit, ha az anyja ezt meg tudta csinálni, én miért nem....

2021. nov. 24. 08:58
 9/51 anonim ***** válasza:
98%

1. Nem az apám, hanem a társam, így nem leteremt, max szól, ha baja van és megbeszéljük.

2. Nem esik le a gyűrű az ujjáról, ha be kell dobni egy adag szennyest a mosógépbe, sőt, a szárítóba is szó nélkül átpakol, ha ő hallja meg hamarabb, hogy kész a mosógép.

3. Sosem fogyott még el semmink, figyelem a szennyeskosarakat és kimosom a ruhákat, ha egy 2/3 mosógépnyi összegyűlik valamelyik kategóriában.

2021. nov. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
100%

Hát elég nagy gondok vannak a kommunikációtokban ezek alapján.

Szekrényben a szennyes? Egyrészt nem túl guszta dolog, másrészt meg nem is praktikus. Itt az idő, hogy vegyél egy szép nagy szennyeskosarat, és berakd a fürdőbe/mosókonyhába, a párodnak pedig mondd meg, hogy akkor mostantól a hasonló incidenseket elkerülendő rakja szépen oda a szennyesét.


"Napi 5x én is szívesen mosogatnék, mert nem szeretem a felgyűlt cuccokat a mosogatóban látni, de azt mondta, hogy az anyja is úgy csinálta,"

Ez most komoly, hogy a párod szabja meg, hogy hogy mosogass? És ha nap közben elmosogatsz, akkor megver vagy mi?

2021. nov. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!