Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mibe öltöztetitek a napokban...

Mibe öltöztetitek a napokban az újszülöttet? Illetve mit néznek a védőnők, gyerekorvosok az első vizsgálatkor?

Figyelt kérdés

Holnap leszünk 5 naposak, vinnem kell a babát védőnőhöz, orvoshoz.

Milyen ruhát adjak rá, hogy ne fázzon? Kb 5 percet lesz kint összesen a szabadban.

Miket fognak nézni?🤔


2021. nov. 30. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Melegen öltöztesd, inkább ne fűts be nagyon a kocsiba, de ne is fázzon meg a rövid idő alatt sem. Na meg próbálj olyan ruhát rá adni, amit viszonylag könnyű levenni róla, majd feladni rá, mert teljesen le kell vetkőztetni! Nálunk a pelenkát is le kell venni róla.


Egyébként valószínű megmérik, súlya, hossza. Megvizsgálják kicsit, nézik a kutacsot, kérdezgetnek. Nagyjából ennyi.

2021. nov. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jó, hogy írod, mert első baba, így eszembe se jutott volna pelenkát vinni, de akkor viszek pelenkázó táskát is a találkozóra. :D
2021. nov. 30. 15:32
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, pelenka, illetve Én mindig vittem 2 textil pelenkát is minimum, az asztalra / mérlegre érdemes alá tenni. :)
2021. nov. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
Komolyan vinni kell az öt napos gyereket? Hű, de régen szültem :)
2021. nov. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A covidra hivatkozva... :) erre hivatkozva 48 óra múlva távozni is kellett a kórházból! :)
2021. nov. 30. 15:38
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi 4 naposan tettük meg azt a procedúrát, azota igaz már 2 hónapos a lányom.


Mi 2 külön helyre járunk. A védőnő a körzetis, a doki meg a városban van (mert a körzetis egy barom).


A védőnő annyit csinált, megmérte a hosszát (na itt lehet nezni fogsz, ne lepődj meg. A védőnő nem úgy mér, mint a kórházban. Papíron a lanyom 52cm-el született, a védőnőnél 49cm volt).

Sulyt mér, mellkas, fej körfogatot.

A mérések csupaszon vannak szoval igen, könnyen tudd vetkőztetni.


A doki a köldökét nézte meg, kutacsát, meghallgatta, szájába nézett. Olyat csinált, a 2 kezét megfogta, felhúzta ülésbe. A hóna alatt megfogta, sétáló mozdulatot csinál-e (ez valamilyen reflex). Illetve megemelte a fejét és elengedte, nem tudom jobban leírni hogy.

Párat kérdezett és ennyi :)

2021. nov. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%
Ehhez annyit tennék hozzá, hogy rossmann/dm-ben lehet kapni eldobható pelenkázóalátétet. Felül ilyen puha vattaszerű anyag, az alja pedig vízálló nejlonos. Ajánlom, hogy a védőnőnél ilyet rakj a mérlegre (én az ottani pelenkázóra is ilyet terítek) mert a lányom az első védőnői találkozón lepisilte a mérleget... Azóta ezt a cuccot rakom oda (eddig 2x pisilta le a mérleget)
2021. nov. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én még a váltó ruhát tenném hozzá, nem tudom fiad vagy lányod van de nekem a fiam mindig kipisilt néha a ruhájára
2021. nov. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!