Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyen időben ki vihetem a 2...

Ilyen időben ki vihetem a 2 honapos gyermekem?

Figyelt kérdés

3,4 fok van nálunk, de a szél miatt nagyon hideg van. Ki mehetunk egy órára sétálni? Valamint szoktatok kijarni már mikor sotetedik? Megneznem a karacsonyi vilagitasokat.

Es mit adjak rA? Harisnya, body, pulcsi naci szőrös overal, sapka és a bundazsak?


2021. nov. 30. 16:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

ha nem muszáj, nagy szélben nem mennék vele. hidegben igen, szélben nem. miért ne mehetnétek sötétben? 4kor már sötétedik, ha pl. a tesóért kellene menni az oviba, otthon hagynád egyedül a kicsit?

te tudod mennyire fázós a gyerkőc, de ha 3 fokban ennyi ruhát adsz rá, minuszokban mit fogsz még ráadni?

2021. nov. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A szél miatt óvatosan,de a 2 hónapos még gondolom mózesben van szemben veled,az védi a széltől. Amit leírtál ruha..ha téli bundazsák,akkor overált biztos nem adnék rá pluszban. Vastagabb harisnya vagy nadrág elég. Max viszel pledet ha úgy latnád kevés és betakarod azzal is. A sötétet utálom,de ha ő jól elvan a babakocsiban,mennek vele. Sajna az en gyerekem utálta a mózest így sehova nem vittem úgy,csak ölben vittem/kocsival mentünk a célig.
2021. nov. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ő szeret kocsizni, abban alszik igazán jókat. Engem anyuek kiraktak mindig a teraszra, és ott aludtam orakat, most meg télen is nyitott ablaknal alszom bebugyolalva 😬
2021. nov. 30. 16:21
 4/12 A kérdező kommentje:
1 es, én is mindig ezen gondolkodom :D hogy vajon túl oltoztetem a gyereket 😅
2021. nov. 30. 16:22
 5/12 anonim válasza:
29%

Whaaat?:D

4 napos korától kezdve naponta kétszer megyek/megyünk vele sétálni minimum 1-1,5 órákat. Akár babakocsiban, akár hordozóban rajtunk.

2 és fél hónapos, teljesen jól elvan, általában be is alszik 5 percen belül.


És igen, megyek vele sötétben is, akár egyedül.

Mi a gond azzal, ha sötét van?


Viharban, vagy hatalmas szélben nem mennék, de ha "csak" esik az eső, akkor is kimegyünk max. a kertbe, a fedett teraszos részre. A hidegtől nem lesz semmi baja, fel kell öltöztetni. Mondjuk nem úgy, ahogy te gondolod... Ennyi ruhát ilyen időben gyilkosság ráadni, csak leizzad és végigsírja az egészet.


Elhiszem, hogy újdonság az anyaság és tele vagy kétségekkel, de azért nem kell a négy fal között felnevelni a gyereket...

2021. nov. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
5, bár jókat mondtál, de a stílusod miatt megérdemled a 0%-ot. Attól, mert neked rögtön minden egyértelmű volt, nem biztos, hogy mindenki ilyen tökéletes anyának született!
2021. nov. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is egyedül a nagy szél a visszatartó erő, meg mondjuk a szakadó eső, de amúgy kiviszem. Azért itt Magyarországon nem szoktak lenni olyan hatalmas telek, de biztos vagyok benne, hogy Svédországban sem gubbasztanak a babák a lakásban októbertől márciusig :)
2021. nov. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

2 hónapos az enyém is.

Simán kiviszem. Ma pl 3 órát voltunk kinn.

Hosszu body,vékony pulcsi, hosszunadrág, bele egy ilyen plüss kezeslábasba, ami nem téli overál. Betekerem pléddel és ennyi.

2021. nov. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
20%

Nem igazán érdekel a százalékos, pontozós szavazgatás. Kinőttem az oviból egy ideje már, úgy látszik, páran nem. :)


Egy szóval sem mondtam, hogy tökéletes anya lennék, vagy hogy rögtön egyértelmű lett volna minden. Sőt, a mai napig vannak bennem/bennünk kétségek, de azért nem azzal kapcsolatban, hogy sötétedés után lehet-e utcára menni a gyerekkel... Miért ne lehetne? Mi baja lesz a sötétben?

2021. nov. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%

9-es! azért nincs egészen igazad. Találkoznál anyósommal, kikelne a hitéből, ha nem azt látná, hogy egy millió réteg ruha van a gyereken, ráadásul ő még úgy nőtt fel, hogy 5 fok alatt babát nem viszünk ki. Értelmes orvos ember, az édesanyja ráadásul gyerekorvos. Akkoriban ez volt a szokás, ő inkább hitt az aktuális tankönyvi ajánlásoknak, mint a saját józan paraszti eszének, anyai ösztönének, megítélésének. Nem mindenki olyan határozott, mint mondjuk én, aki tojom le, hogy 2 fok van, mert van a világon meleg ruházat is, mindeközben azt sem gondolom, hogy 18x vastagabban kell őt felöltöztetni, mint saját magamat. De ha ott van az ember bizonytalanul, kevésbé magabiztosan és megjelenik például az én anyósom, aki teljes magabiztossággal állít mindent, akkor nyilván elgondolkodik az ember, nem? Hogy talán igaza lehet, hiszen ő is felnevelt már 2 gyereket.

Egyébként például az én babámat baromira frusztrálja a sötétség, igyekszem mindig még napnyugta előtt hazaérni vele, mert különben nyűgös, ideges. Biztos hallottál már arról, hogy a babák nem egyformák, ebbe szerintem beletartozik az is, hogy élvezi-e, ha zord időben, esőben, sötétségben is gyalogolnak vele, vagy sem.

2021. nov. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!